Hatsan AT44WX-10 namlu yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Şimdi bir şeyi iyi anlayalım, siz pelletleri çıkarmaya çalıştınız da sıkıştı ve çıkmıyormu?

Eğer hiç bir işlem yapmamışsanız, bolt u kapatın ve şarjör boş üzerinde takılı halde ateş edin.

• Official Post

Merhaba Arladaşlar,

Umarım dostlar beni yanlış anlamazsınız. Daha keyifli bir konu ile olmasını isterdim ilk yazımın.

Saygılar.

Alıntı

Forum Kurallarından
    29- Herhangi bir alanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i,devlet adamlarını,siyasileri,din adamlarını küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler yayınlamak kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan uzaklaştırma hakkımız saklıdır.

• evet çıkarmaya çalıştım uzun şeyler denedim ama hiç bir sonuç alamadım bi tek denemediğim şey harbi onu da sipariş verdim yarın elime geçecek bide onlamı denesem...

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.

• Namluya pellet sıkıştırma rekoru sanıyorum FENDER'e ait, en son 7 pellet mi ne sıkıştırmıştı, bazıları şarjörde sıkışmıştı, namaluyu sökerek şarjör kısımını kurtardım, sonra namluyu takıp şarjör takmadan birkaç kere ateş ettim ve pelletler sanıyorum ilk atışta çıkmıştı. 2-3 pelletin tıkanma yapacağına eğer mustafa abinin dediği gibi bir işlem yapmamışsanız (daha da sıkışmamışsa) çıkacağına ben de inanıyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Şimdi bir şeyi iyi anlayalım, siz pelletleri çıkarmaya çalıştınız da sıkıştı ve çıkmıyormu?

Eğer hiç bir işlem yapmamışsanız, bolt u kapatın ve şarjör boş üzerinde takılı halde ateş edin.

mustafa abi yardımın için teşekkürler daha yeni atış yaptım pelletler çıktı g;$i iyi varsın mustafa abi ;d;;dance;;dance;

• bu arada bana yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ½bay£bay`; iyi varsınız g;$ig;$i

• Geçmiş olsun arkadaşım.Mustafa bey Atışla 3 pelletinde çıkması, az önce yazdıklarınıza bakarsak , namlunun çokta kötü olmadığı anlamına gelebilirmi. Ah şu LW namlu hatsanları bir incelesenizde bizde nedir ne değildir diye düşünmekten kurtulsak. Saygılar

• Official Post

Geçmiş olsun arkadaşım.Mustafa bey Atışla 3 pelletinde çıkması, az önce yazdıklarınıza bakarsak , namlunun çokta kötü olmadığı anlamına gelebilirmi. Ah şu LW namlu hatsanları bir incelesenizde bizde nedir ne değildir diye düşünmekten kurtulsak. Saygılar

Tabi tabi, bir beni vurmadıkları kaldı, vurduracaksınız beni ;kihhik,
    Dürüstçe objektif yazdığımız inceleme yorumlarımız yüzünden söylenmedik laf, yapılmadık saldırı kalmadı.

• bu 3 pelleti nasıl sokabildiniz? çok uğraşmak gerekiyor
    şahsen ben 2 taneyi sokuyorum
    :):)
    ama tek delik grupman olmuyor

• bu 3 pelleti nasıl sokabildiniz? çok uğraşmak gerekiyor
    şahsen ben 2 taneyi sokuyorum
    :):)
    ama tek delik grupman olmuyor

bende anlamadım 3 tane pellet nasıl girmişse bi baktım şarjörde 3 pellet eksik aha dedim içinde kaldı..ama şimdi namlu iyi görünüyor 2 atış daha yaptım lamba direğine ;avci; 2 side vurdu... ^^

• Sonra kamu malına saldırıdan mahkeme... =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• ;şrofls;. ;tufey#

Tabi tabi, bir beni vurmadıkları kaldı, vurduracaksınız beni ;kihhik,
    Dürüstçe objektif yazdığımız inceleme yorumlarımız yüzünden söylenmedik laf, yapılmadık saldırı kalmadı.

Bu kadar silahlı adam var burada ;lol; Bizde onları vururuz ;tufey# ;şrofls;. Şaka bir yana neyse o Mustafa Bey istemeyen okumaz almaz. Bende Hatsan kullanıyorum. Forumunuz sayesinde silahımı söktüm. Neyin ne olduğunu öğrendim. İnceleme yazanlara hiç kızmadım ben dalga geçilmesinden hoşlanmadım. İnceleme başlıkları altında yazılanlara kimse gücenmemeli ama her başlıkta da hatsan kötülenmemeli. Örneğin adam yeni silah almış hatsan marka. Paran çok mu geldi denmez ki. (Misaldir ;benzerleri yaşandı)En kötüsü keşke araştırsaydın de. Hayırlı olsunu da eklemeyi unutma. Gibi..... Bunlar size karşı değil aslında kimseye karşı değil. Sadece fikir. Sonsuz saygılarımla.

• ;şrofls;. ;tufey#

Bu kadar silahlı adam var burada ;lol; Bizde onları vururuz ;tufey# ;şrofls;. Şaka bir yana neyse o Mustafa Bey istemeyen okumaz almaz. Bende Hatsan kullanıyorum. Forumunuz sayesinde silahımı söktüm. Neyin ne olduğunu öğrendim. İnceleme yazanlara hiç kızmadım ben dalga geçilmesinden hoşlanmadım. İnceleme başlıkları altında yazılanlara kimse gücenmemeli ama her başlıkta da hatsan kötülenmemeli. Örneğin adam yeni silah almış hatsan marka. Paran çok mu geldi denmez ki. (Misaldir ;benzerleri yaşandı)En kötüsü keşke araştırsaydın de. Hayırlı olsunu da eklemeyi unutma. Gibi..... Bunlar size karşı değil aslında kimseye karşı değil. Sadece fikir. Sonsuz saygılarımla.

xaupau ya katılıyorum mustafa bey.airgunturk bilgi açısından çok şey barındırıyor bu gerçek ama bu tartışmaya da bir son vermek gerekli diye düşünüyorum

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• mesela ben at 44 tüfeğim var şu an memnunum. biraz güçsüz orası öyle
    ama tüpleri de sorunlu bazen valf tam kapanmıyor fısss diye ses çıkıyor.
    namlu normal lw değil 10 setli
    aslında bu tüfeği almaktaki amacım pcp nedir ne değildir, tanıyıp öğrendikten sonra çıtayı yükseltmek
    bakalım 2009da neler olacak?
    bir de iyi bir hatsan sahibi olmak şans ister ben sanslıyım başka bir at 44 30 metrede 6-7 cmlik grupman yapıyor.

• Official Post

Hangi tartışmaya son verelim ?

Anlayamadım açarmısınız,

Hatsana saldırı konusu ise önce buna ben karşıyım, forum kurallarımızı ben yazdım ve orada da belirttim, kişilere krumlara hakarete varan eleştiriler yapmak, seviyenin düşmesinden başka bir getirisi olmaz, ama ilk çıkan at44 ün tüpü ile ilgili yaşadığımız kazayı yazdığımızda başka yerlerde bizi yalancılıkla suçlayıp edilmedik hakaret bırakmadılar, kol kırıldı bu kol tasarımı yenilenmeli dedik, Ülkü bey olması gereken kol tasarımını yapıp Hatsan a gönderdi, ne oldu, kolu bilerek kırdılar dediler, şimdi bize gelen haberlere göre bu son kampanyadan fydalananlardan 4 - 5 tanesi silahları hatalarından dolayı geri göndermişler, şimdi bunu yazdım diye yargısız infazlar başlayacak, namluyu incelesek ne olacak, bize ulaşan kişi hatsanı arayıp soruyor "bu namlu 10 yiv 10 set ve üzerinde LW yazıyor" verilen yanıt "kusura bakmayın karışıklık olmuş gönderin değiştirelim" bunu yazdım diye eleştiriliyorum, piyasadan tecrit edilmeye çalışılıyorum, güdümlü saldırılara maruz kalıyorum, o zaman bu forumların ne anlamı kaldı? paylaşım olmayacaksa kapatalım bu forumları, beni FX lerde ortaya çıkan sorunları yazmamakla suçluyorlar, sorarım 4000 TL para ödemiş birinin silahı hakkında onun onayı olmadan yada o kişi yazmadan benim yazmam ne derece doğrudur? ayrıca fx silahı olupta sorununu yazanları susturuyor, yazılarını siliyormuşum şeklinde yalanlar ortaya atıldı, özellikle emportoyu arayıp rica ettim "Lütfen fikirlerinizi forumda yazın, hatalarımızı görüyorsanız onlarıda yazın bu konuda samimiyiz dedik.

• Biz size sonuna kadar inanıyoruz. İnananlar burada ,msnde yazar gibi bir yoğunlukta yazılıyor. Aslında ticaret yaparken yorum yapmanızda büyük cesaret örneği. Sizi lekelemek isteyen birsürü kişi olacaktır. Ama şu en büyük gerçek siz eğer birilerini karalayarak satış yapacak olsaydınız yatagun u kurduğunuz gibi forumda silah satışı yapmayı yasaklardınız. İnsanlar burada yatagunda satılan ürünlerin ikinci elini satarken siz tavsiye ediyorsunuz. ;d; Daha ne olsun yaa. Saygılar

• Bu olanları hatta yaşadığınız en sonki olayları takip ediyoruz zaten.Benim bahsettiğim namlu polemiği.Kampanya güzel fiyat çok uygundu fakat herkes biliyorki o kampanyanın kısa sürede tamamlanmasının asıl sebebi namlulardı.Olanlar hakkında tabikide bizim bilgimiz yok.Eğer biri dediğiniz gibi firmayı arayıp sorduysa ve aldığı cvp gönderin değiştirelimse bunu bizde bilelim.Siz bazı şeyleri biliyorsunuz firma yaşananları biliyor arada neler olduğunu anlayamayan bizler oluyoruz.Ama dersenizki yorumlarımdan dolayı saldırıya uğruyorum bu seferde o saldırıyı kim yapıyorsa ona söz hakkı doğuyor.Bu kadar kutuplaşma kim yada kimler tarafından yaratılmak isteniyor bilmiyorum ama birliği bozduğu kesin

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Avcıhocanın bahsettiği yöntem burada en mantıklı görüneni ama burada sorulacak çok önemli bir soru var !!!

Amatör namlu yiv set çekme işleminde yiv ve set ler büyüteçle incelendiğinde görülecektirki yatayına balık sırtı tırtıklar vardır, bunun nedeni yiv set çakısının materyalinin namlu çeliğine zıt onu sarmayanki günümüzde LW nin kullandığı çakı mikroskopik gözenekli TungstenKarpit dir ve çekme hızı asla istikrarsızlık göstermeyen profesyonel namlu makinalarında çekilir, bu yöntemle namlu içinde yukarda bahsettiğim balık sırtı dalga - tırtık oluşmaz ve namluya 5 tane de pellet koysanız bu şekilde kilitlenme lmaz, biz testlerimizde bunları defalarca görüyoruz, 3 - 4 pellet arka arkaya namluya sürülüp tetik eziliyor ve pelletler çıkıyor, ha 3 - 4 pelleti arka arkaya namluya sürmek doğrumu derseniz doğru değil, ama burada vurgulamak istediğim sanırım anlaşıldı, ve son olarak 2 gün önce bu yeni kampanya silahlardan satın alan bir arkadaşımız arayıp sormuş, LW havalı silah namlularında 10 yiv 10 set varmı diye, LW 5,5 cal. havalı namluları 12 yiv 12 settir, ve bu 10 yiv 10 set namlunun üzerinde de abartılı kocaman Lothar Walther yazıyormuş.

İçime kurt düştü oturdum tüfeğimin yiv setini saydım 12 yivset var , Bu namlular Lw olmasa bence Hatsan gibi bir firma üstüne basa basa Lw demez ve üzerine :'' BARREL MADE BY LOTHAR WALTHER '' yazmazdı. ½bay£bay`; Bu arada foto makinam şu an bende değil 1-2 güne fotolarını çekmeye çalışacağım namlunun :thumbdown:

• Official Post

O yüzdenmi Meşedüzü nün namlusunda LW yazdığı halde , LW olmayıp özür dileyip değiştirdiler. :)