Mod 125 25 mt x 5 Atış

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İlk defa grupman denemeye karar verdim. Tüfeğimin rodajını doldurduğunu hissetmem bundaki en büyük sebep. Daha ağır bir pellet ile (Gamo TS 18 ) sıfırlama yaptığım için bu pellet biraz yukarı vurdu ama çok keyif aldım.4x20 Tasco dürbün kullandım.Aslında hiç kullanmayacaktım ama sabah 6 ya kadar Chairgun2 ile uğraşınca hedef çok bulanık gözüküyordu.Hiç grupman yapmamış arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Tüfeğin ve Sonucun ne olduğu çok önemli değil, disiplinli bir şekilde atış pratiği yapmak,heyecanı bastırmak, nefes kontrolü vs. bunu sadece grupman yaparken yaşadım.Şişe kırmak çok zevkli ama grupmanın atış tekniğini geliştirmeye çok faydası olduğuna bugün daha da emin oldum. Sıra Patriot ile grupman yapmaya geldi. Elimde 4,5 pellet kalmadığı için ;( garip garip baktı zavallı. Onunla daha iyi grupmanlar çıkaracağımı düşünüyorum.Saygılar

[Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090118/temp/obx5852a.jpg]

• çok güzel olmuş, daha önce bu kadar iyi mod125 gurupmanı görmemiştim.

paylaşım için teşekkürler

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• belki forumda en çok sözü edilen tüfek ama ilk defa bir grupmanını görüyorum. ;$., ve çok da şaşırdım. eğer hepsi böyleyse benim için bu derece isabetliklik süper. ;keyf;

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• malesef hepsi böyle değil.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Yorumlar için herkese çok teşekkürler arkadaşlar. Yalnız belirtmek istediğim çok önemli bir konu var. Ben bundan önce 4 tane Mod 125 kullandım .Hiçbiri benim değildi ama arkadaşlarımın ve akrabalarımın sahip olduğu tüfekler olduğu için fazla atış yaptım. 100 metrede varile ;şrofls;. atardık ve çok zor kaçırırdık. Yani bize isbetli bir tüfek gibi geliyordu.O zamanlar isabete ve kaliteye önem vermediğim için ve Mod 125 i sadece youtube daki abartılı videolardan abartılı gücüne hasta olduğum için aldım. Kısacası acemiydim arkadaşlar.Ancak şansım yaver gitti ve tüfeğimin namlusu güzel çıktı. Belki birazda benim atış kabiliyetim. Ama şu bir gerçek ki ne kadar iyi çıkarsa çıksın bir ay önce aldığım ve henüz tam alışamadığım Patriotumla bu atışı yapsaydım biraz geniş bir delikten başka birşey göremezdiniz. Saygılarımla.

• mod 125 le böyle bir grupman bence çok hoş olmuş
    tabi saçmalar da kaliteli fx pellet olsaydı kim bilir nasıl olurdu?

mod 125 e iyice vantuz gibi yapışırsanız iyi grupman yaparsınız
    eski göz ağrımlar ben de 120 metreden tenekeyi deliyordum
    [Resim Engellendi: http://img136.imageshack.us/img136/8696/ss855965zs8.jpg]

bu da benim 35 metre grupmanım yazın yapmıştım

• burdan şöyle bir sonuç çıkarabilirmiyiz ; mod125 in isabetsizliğinin başlıca sebebi tepmesi ..

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• hayır namlusu.namlu iyi cıktıysa grubu da güzel oluyor.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bu sonuç zor çıkar :)

Benim tüfek bu grubu 6 metreden çıkaramıyor ;şrofls;. Elime benim mod 125 in dışında dürbünü ayarlamam için 3 tane daha hatsan geçti. Hiçbiri bu grubu 10 metreden dahi çıkaramaz. Patriotun dahi yapabileceğini zannetmiyorum. Aman kimse sinirlenmesin ;lol; çomak sokmuyorum. Bunlarda var milletin haberi olsun. Atıcılığıma laf etmeyin yeter. Çünkü bendeki grupları yapanlar askerde yarışmalara katılmış 1. lik almış en ufak titreme göstermeyen ödüllü belgeli atıcılar.

• Allah rızası için birisi fabrikaya benim namluyu değiştirtse de sağada solda hatsan yazılarına atlamaktan kurtulsam. Tutamıyorum kendimi. İsabetsizliğinden dolayı parama acıyorum. En kötüsü banamı rastladı bedevi misali ;şrofls;.

• Parayı bulup fx alırsam söz bu tüfeği sana hediye edeceğim. g;$i Patriotla idare ederim ben. Allah rızasından daha güzel ne var bu dünyada kazanabileceğimiz.

• hayır namlusu.namlu iyi cıktıysa grubu da güzel oluyor.

Bu sonuç zor çıkar :)

Benim tüfek bu grubu 6 metreden çıkaramıyor ;şrofls;. Elime benim mod 125 in dışında dürbünü ayarlamam için 3 tane daha hatsan geçti. Hiçbiri bu grubu 10 metreden dahi çıkaramaz. Patriotun dahi yapabileceğini zannetmiyorum. Aman kimse sinirlenmesin ;lol; çomak sokmuyorum. Bunlarda var milletin haberi olsun. Atıcılığıma laf etmeyin yeter. Çünkü bendeki grupları yapanlar askerde yarışmalara katılmış 1. lik almış en ufak titreme göstermeyen ödüllü belgeli atıcılar.

ama tüfek sabitlendiği zaman bu atış çıkmış. isterseniz sizde tüfeği bi yere sabitleyip öyle deneyin belki daha iyi bir grupman elde edersiniz.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Elinize sağlık. Gördüğüm en güzel mod125 grupmanı olmuş ;d;

Teşekkür ederim. Yorumları okudukça iyice hırslandım ;şrofls;. Hafta sonu 50 m deneyeceğim. FX pelletle tabiki. bu grupmanın üzerine kötü bir grupman yayınlamayalım değilmi ^^

ama tüfek sabitlendiği zaman bu atış çıkmış. isterseniz sizde tüfeği bi yere sabitleyip öyle deneyin belki daha iyi bir grupman elde edersiniz.

Maalesef öyle olmuyor. İlk denememde tüfeği çok sıkı tuttuğumda gruplar dağıldı. Ne çok gevşek ne çok sıkı olmalı bence. Ama şunu unutmayın her hatsan böyle olmuyor. Hatta hemen hemen hiçbiri :) Ben yolda bulduğu piyango biletine 5000 lira vuracak kadar şanslı bir adamım. ;şrofls;. Keşke çeyrek olmasaydı ;lol;;lol;;lol;

• bileti buldunda tamını arıyorsun sende :):):)

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• İnsanoğlunun gözü açtır. g;$i Sorun sitede Revo Gladio sahibi olanlara hayallerinde yatanları duyun. En az isteyeni bir tanede ahşap kundağı yok modifiyelisi olsaydı falan diyecektir. Ben şu anda av bayi açmayı düşünüyorum. En azından İzmitte bir tane havalıdan anlayan satıcı olur.