PCP Silahların diğerlerine olan üstünlükleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • valla seve seve yparlar herhalde allahtan ben body calısmısım yaaw..

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• annşıldı abi ya bu deveyi güdeceğiz yada bu sevdadan vaz geçeceğiz

yakınımda bir spor salonu var kol çalışacak arkadaşlara veririz 200x1.

triceps ve kanat çalıştırır, sırt kası ve bacakta cabası...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Alemsiziniz vallaha çok güldüm, özellikle şu tüpü body salonuna götürme projenize :D

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Official Post

ileri bir zaman da,sende taşıyınca hatırla bu yazını. :)

• Arkadaşlar poligonda HW 100 üm için bu pompadan kullanan biri olarak hiç tavsiye etmiyorum. Zira 200 kere basmak çok yorucu ve bisiklet lastiğine hava basar gibi basamıyorsunuz. Basınç 100 ün üzerine çıktıktan sonra yaklaşık 40 kg üzerinde bir güçle basıyorsununuz. X 100 siz düşünün. Ayrıca açık hava ve tozlu ortamlarda basmanız pompanın bastığı havanın kalitesini etkileyip silaha zarar verebilir

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• iki silah arasında 3 cm fark var
    boy kısalsın diye yeni bi sakinleştirici yaptım aa 410 gibi geriye doğru çalışıyor daha boyamadım gayet güzel oldu afferin bana :D

• Official Post

Afferin sana,güzel olmuş :)

• İlker afferin sana hakikaten, bunu nerden bulucaz?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• pcp ler ın bu atış hzılarının sabit kalmaması atış yaptıkça hızın düşmesi ve modıfıelısınde 34 standartlarında ise 50 55 atış tan sonra tekrar dolum yapma olayı kötü bence ama 50 atışıda 14 grn lık pellette 320 ms hız verseydı hiç düşünmeden alırdım.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• İlker abi gayet muntazam olmuş elinize sağlık ama size bir sorum olucak , boyasını ne ile yada kime yaptırıorsunuz.??

Selamlar HAKAN

• pcp ler ın bu atış hzılarının sabit kalmaması atış yaptıkça hızın düşmesi ve modıfıelısınde 34 standartlarında ise 50 55 atış tan sonra tekrar dolum yapma olayı kötü bence ama 50 atışıda 14 grn lık pellette 320 ms hız verseydı hiç düşünmeden alırdım.

Hw 100 de regülatör var bence 80 bara kadar sıkıntı yok atışlar oldukça keyfli
    FX Gladiatörde atış sayısı oldukça fazla tüp büyük ve kullanım ekonomik
    Tekrar dolum yapmak çokta zor olmuyor
    Hız bence yeterince tatminkar.Haa bana kalsada öyle yani ışık hızında atasa bence problem yok ama mevcut hızlar oldukça iyi bence

Neden bunları yazdım çünkü bende aynen sizin gibi düşünüyordum başlarda.Hatta Polat Abi bile bir ara bu tüp olayından dolayı tereddüt yaşamıştı. Ancak şu andan Pcp için ne kadar doğru bir karar verdiğimin farkındayım. Keşke daha evvel PCOP ile tanışım yaylıdır şudur budur diye parçalanmasaydım.
    Bende de yivli ve ateşli silah hastalığı var ama PCP çok keyfli yivliye değişmem inanın
    Yok 200 mermi sınırı yok nerede atıcan, mermiler pahallı, mermi bulmak zor 1600 ytl harcı var.Oysaki PCP bana göre yivliden daha keyfli.

DÜZELTME NOTU : Pcp lerde yivli zaten yanlış anlaşıolmasın ben 22 cal boll action ateşli silahtan bahsediyordum yivli derken :D

• arkadaşım haklısın bendede anschütüz marka 22lr var ama yılda 250 mermi hakkın var

fazlasını bulsan bile çok pahalı o yüzden bende pcp ye merak saldım.

• İlker abi gayet muntazam olmuş elinize sağlık ama size bir sorum olucak , boyasını ne ile yada kime yaptırıorsunuz.??

Selamlar HAKAN

aliminyum eloksal kaplama yaptırıyorum selam ederim

• merhaba arkadaşlar.o pompayı türkıyede yaptıramazssın yaptırsanda mevcut pompadan daha pahalıya malolur.kulanılan malzemeler cokkalıtelı cünkı basınc cok tehlıkelı boyutlarda.

turkıyede ithal eden fırmalar var ve musabaka silahlarıda getırıyorlar ama fıatları cok yuksek.

ben ankarada bır fırmaya airforce condoru getırttım ama silahı alamadım.sebebı ithal eden şirkete satmıyacaksın dıye bildırömışler.sanırım yasal izin veren kurum temınat yazısı almış satılmayacakdıye.o kadar kolay olmuyor yurtdışından ithalat yapmak.

mustafa abımı taktır edıyorum azmınden dolayı.

• Ne kadar sorunmuş şu pcp olayları ya. Birde hammallığı cabası. Gözünü seveyim iyi yaylıların. Kesinlikle benlik bir şey değil.

egeteam.png

• Official Post

Ne kadar sorunmuş şu pcp olayları ya. Birde hammallığı cabası. Gözünü seveyim iyi yaylıların. Kesinlikle benlik bir şey değil.

Sevgili Canmin,

Asil bir ingiliz atına sahip olduğunuz da,onun bakımını da göze almışınız demektir,bu PCP de böyle bir şey,sırtına bir kere binerseniz inmek istemezsiniz,her türlü kahrına rağmen. ^^

• Konu bence "gül ve diken" paradoksuna geliyor: her yeni şey önce insana zor ve alışılmaz gibi geliyor. Kullanınca bakıyorsun ki değerlendirme neredeyse tamamen değişmiş.
    Havalı silah konusuna çok yeniyim: klasik yaylılarla başladım ve daha sonra da bütçem elverdiği an PCP'ye geçtim. Tabii ki merdivenleri basamak-basamak çıkmak hem öğretici hem de keyif verici. Şu anda tek silahım var ve vermiş olduğum karardan son derece memnunum.
    Bence PCP'nin tek dezavantajı yakınınızda yeterli basınçta scuba dolduracak bir yer olmaması. Yoksa atış istikrarı bakımından o kadar problemli görmüyorum PCP'leri. Silah regülatörlü olmasa bile zaman içinde tüpün basıncı ve atış mesafesini bir çeşit alışkanlıkla doğru idare etme kabiliyeti oluşuyor.
    Bu gün sorup tek silah hakkı tanısalar gözüm kapalı PCP alırım.
    Tabii ki bu benim şahsi kanaatim.

S&W 686-6

• gamo ve hw 77 kullandıktan sonra pcpye geçtim açıkcası tepmesiz .22 calde 1000 fps üzeri ve 3 kg ağırlığında yaylı çıkarsa yaylı tüfeklere geçerim :) onun haricinde kimse beni yaylıya döndüremez...2.7 lt tüple oldukca mutluyum sırt cantasına koyunca varlığını dahi unutuyorum, "sihir" yaparken arazide zaten 80 atış yapmanın imkanı yok keşke olsa da ne yapcaz diye düşünsek 8o 1 km alanı geziyorum maximum 10 atış yapıyorum ki tam dolu tüfekle 30 atış yapılıyor bence oldukça yeterli...