Yeni Tüfeğim FX T-12 Geldi.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Fx T-12 tüfeğimi atış yaptıktan sonra şarjörü çıkarıyorum. Kutusuna kaldırıken boşa bi el sıkmak gerekiyor mu? Ben 1-2 defa boşa sıktım. Yanlış bir hareket mi. Yoksa uzun süre kullanmadan bırakırken doğru bir hareket mı?
    İçimde bi şüphe oluştu. Tüfeğe zarar vermekten korkuyorum...

ankarateam.png[color=#0000ff]

• Official Post

Fx T-12 tüfeğimi atış yaptıktan sonra şarjörü çıkarıyorum. Kutusuna kaldırıken boşa bi el sıkmak gerekiyor mu? Ben 1-2 defa boşa sıktım. Yanlış bir hareket mi. Yoksa uzun süre kullanmadan bırakırken doğru bir hareket mı?
    İçimde bi şüphe oluştu. Tüfeğe zarar vermekten korkuyorum...

Gökalp boşa sıkmana gerek yok, bunun yerine 1 - 2 tane keçe pellet atmış ol ve hem içinde silahta mermi kalmadığından emin olma duygusu, hemde namlu temizliğin yapılmış olsun.

• Gökalp boşa sıkmana gerek yok, bunun yerine 1 - 2 tane keçe pellet atmış ol ve hem içinde silahta mermi kalmadığından emin olma duygusu, hemde namlu temizliğin yapılmış olsun.

Mustafa Bey dediklerinizden kurulu bırakmamda bir mahsur olmadığını anlıyorum. :thumbup: Keçe peletleri tek tek namluya koymak mı daha iyi yoksa şarjöre koyup öyle atmak mı?

• Official Post

Mustafa Bey dediklerinizden kurulu bırakmamda bir mahsur olmadığını anlıyorum. :thumbup: Keçe peletleri tek tek namluya koymak mı daha iyi yoksa şarjöre koyup öyle atmak mı?

Gökalp pardon, senin ne demek istediğini şimdi daha iy anladım, silahın kurulu kalmaması gerekiyor, bunun için boltu çek elin bolt kolunda iken tetiği ez ve boltu yavaşça ileriye alki silah kurulu kalı çekiç yayı zamanla performansını kaybetmesin.

Keçe pelleti şarjöre yerleştirerek at, şarjörsüz sıkmak ta doğru değil, namlu ucundaki pelletin girdiği sarı parçaya içerden gelen basıncın zarar vermemesi için şarjörün orada destek olması silahın sağlığınadır.

• Gökalp pardon, senin ne demek istediğini şimdi daha iy anladım, silahın kurulu kalmaması gerekiyor, bunun için boltu çek elin bolt kolunda iken tetiği ez ve boltu yavaşça ileriye alki silah kurulu kalı çekiç yayı zamanla performansını kaybetmesin.

Keçe pelleti şarjöre yerleştirerek at, şarjörsüz sıkmak ta doğru değil, namlu ucundaki pelletin girdiği sarı parçaya içerden gelen basıncın zarar vermemesi için şarjörün orada destek olması silahın sağlığınadır.

Tamam şimdi kafamda oturdu. Cevap için teşekkür ederim. ;keyf;;keyf;

• iyi niyetlerini sunan herkeze çok teşekkür ederim. Böyle bir silah her hobi severe kısmet olur inşallah.
    Mustafa Bey ve Yatagun ekibine tekrar teşekkür ederim. Sundukları profesyonel ilgi sayesinde gözüm arkada kalmıyor. emin ellerde olduğumu hissettiriyor ki bence bu en önemli nokta ;d;

Burdan Teknosman ( Osman Abi me ) özel teşekkürlerimi göndermek istiyorum. Sağolsun bu gün yanına gittim tüfeğin gerekli parçalarını birleştirip atışa hazır hale getirmeme yardım etti. Tam cennetlik insan bu Osman Abi.

Aynen katılıyorum...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.

bursateam.png

• Hayırlı olsun ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hakikaten ne Emre ne Gokalp hic gozukmuyorlar. PM attım yanıt da gelmedi. Siteye de mi girmiyorlar acaba artık?

Bulent Hamurculu

FX Gladiator (5.5 mm) + Centerpoint 8-32X56 Powerclass + Tasco 6-24 x 50

Scuba tup 10 lt

ankarateam.png

• Evet başlığı açan..Gökalp imizi özledik ..sesimizi duysun...

Cem,, sende eski başlıkları hortlatıyorsun..Tarihlere bakmadan yazma istersen.. ;,;- Vurgulama için teşekkür ederim..elimden gelen bir şey varsa dost ve arkadaşlardan esirgemem.

Bülent,,,Emre şu anda Azarbaycan'da çalışıyor ne zaman geleceği belli değil..Abisi Göktuğ'da Afyona yerleşti evlendi ve işini oraya taşıdı..Ankaraya geldiklerinde görüşürüz umarım..zira onlarıda özledik.. g;$i

A Takımı Üyesi

• Hayırlısı olsun.Allah kazasız belasız atışlar nasip etsin.Darısı başımıza... :D

[align=center]A.FURKAN TÜKEL

• üstadlarım bu fx t12 de monometre yok galiba tüpün nekadar dolduğunu kaç barda olduğunu nasıl anlıcaz???????????

Hw 97k

• e hava pompalarken kaç bara kadar bastığımızı nerden bilcez pompamı saycaz vardır bakılınca anlaşılcak biyeri heralde ya

Hw 97k