laser pointer kullanımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar tüfekte lazer poınter kullanımı nasıl olur bunu dürbünle bütünleştirirsek

kullanan arkadaşların tavsiyeleri varmı .

varsa satılan alternatif yerler....

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• dürbün ayarı için değil hedef için kullanmayı düşünüyorum.

nasıl kullanışlımı .

forumda geçmiş tarihe dönük gezdim pek kullanan yok gibi...

crosman 357 8.
    k.üzümlü klasik çifteli

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen SEKO81 ().

• Merhaba pardon yanlışmı anladım imzandan sizde bir martini henry mi var ? şayet öyleyse deli gibi görmek isterim

• Ben bir zamanlar kullandım ama pek faydasını göremedim. Dürbün gibi belli bir mesafeye sıfırlamak ve ondan sonra da "deneme/yanılma" yöntemi ile diğer mesafelere göre yukarı veya aşağı nişan alarak atış yapmak sözkonusu. Aynı yöntemi zaten dürbünle uyguladığımıza göre neden fazla bir gereç kullanayım dedim ve vazgeçtim. Hatta bir zamanlar satılığa bile çıkarmıştım.

S&W 686-6

• evet dede hediyesi

durumu çok kötüydü topladım.biraz parlattım çalışır durumda ama hiç denemedim çünkü biliyorsunuz .

mermisi yok vede yivli bir tüfek .

crosman 357 8.
    k.üzümlü klasik çifteli

• Ben bir zamanlar kullandım ama pek faydasını göremedim. Dürbün gibi belli bir mesafeye sıfırlamak ve ondan sonra da "deneme/yanılma" yöntemi ile diğer mesafelere göre yukarı veya aşağı nişan alarak atış yapmak sözkonusu. Aynı yöntemi zaten dürbünle uyguladığımıza göre neden fazla bir gereç kullanayım dedim ve vazgeçtim. Hatta bir zamanlar satılığa bile çıkarmıştım.

Polat abi sizdeki lazer pointer nasıl birşey acaba merak ettim :him:s bana güçlü bir lazer pointer lazım,kaç metreye kadar ışık iletebiliyor abi :him:s

lazer pointer hakkında bilgisi olan arkadaşlar abiler de bir el atsın bu merakıma :him:s fx gladıator ü süslemeye başlıyacağım,

acil u½%;

• Polat abi sizdeki lazer pointer nasıl birşey acaba merak ettim :him:s bana güçlü bir lazer pointer lazım,kaç metreye kadar ışık iletebiliyor abi :him:s

lazer pointer hakkında bilgisi olan arkadaşlar abiler de bir el atsın bu merakıma :him:s fx gladıator ü süslemeye başlıyacağım,

acil u½%;

Şu anda bürodayım ve laser pointer fotoları evdeki bilgisayarımda. Akşam saat 20.30 suları on-line olup siteye koyarım fotoları.
    Gayet net kırmızı ışık veriyor ve 50 metre mesafede çok net nokta koyuyordu.

S&W 686-6

• 50 metremi ;( bunların daha güçlüleri yokmu acaba :him:s en az 300 metrede ışığın konduğu noktayı rahat göreblmem lazım,

şu yeşil lazerlerden alsam nasıl olur acaba :him:s

abi zahmet verdim sizede u½%;

• yeşil lazer 35mW gündüz 100mt. gece 10 km (gündüz 100mt.nin üzerinde)

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

Selamlar polat abi, dürbünle birlikte kullanılacaksa tabiiki fazladan bir gereç boşa ağırlık yapar ama, dürbünsüz kullanılacaksa ve iyide mesafesi varsa dürbün yaklaşık ort. 500 gram 1 kg da var , laser pointerler hem daha küçük ve şık duruyorlar ağırlıklarını bilmiyorum ama 100 gramı dageçeceğini sanmıyorum.
    Şahsi görüşümdür bağlayıcılığı yoktur.

• Benim bir zamanlar silahıma taktığım laser pointer'in fotoları aşağıda:

[Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090310/temp/cmc6ggwx.jpg]
    Önden görünüşü

[Resim Engellendi: http://s10b.directupload.net/images/090310/temp/mzvk9cfa.jpg]
    Bu da yandan görünüş...

[Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090310/temp/ijwujopo.jpg]
    Ve nihayet bu da üstten görünüş...

Açıkcası bu öyle uzak mesafelere nokta düşürecek cinsten değil. Okuduğum kadarı ile özellikle mW gücü yüksek olan yeşil ışıklı lazerler çok daha uzak mesafelerde etkili imiş.

Yukardaki resimde laser pointer ve yanında küçük fener birlikte yer alıyor. Fener hiçbir işe yaramayan bir nesne. Ancak çok yakın mesafede aydınlatma yapıyor. Ona bakmayın....

S&W 686-6

• gücü yükseldikçe buna paralel olarak kullandığı pil de çok çabuk bitiyor. Yeşil lazer güçlü fakat gün ışığında yine de uzak mesafede seçilemiyor. Gece kullanılırsa tabii çok güzel özellikle yeşil olanları.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776