FX T12, AA S410, AT44, Evanix PCP hız verileri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • sayın ihtiyar aklıma bişey takıldı
    sizin t12 crono değerlerinde hızlar 890-900 fps arasında gidip geliyor
    Fakat yatagun sitesinde t12 sayfasını açınca orada hız 960 fps diyor
    yatagun t 12

Müsabaka Tetiği (ayarlanabilir , 400 - 700 gram)
    Basınçlı hava tüpü : 180cc (Sabit)
    Mermi kapasitesi : 12
    Fabrika verisi hızı : 960ft/sec (293m/saniye)

burada yanlışlık nerede var acaba?
    siz daha çok atış yapsın diye yada daha istikrarlı olsun diye mi hızını düşürttünüz?
    teşekkürler

• Aynı şeyi bende düşündüm..

atılan palet markalarına görede değişebilir. neticede 60 fps lik aralık var...

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• at-44w lere regulatör takıla bilirmi? silah ne kadar bi ağırlık ve tüpün önüne takılırsa ne kadar uzatır

korfezteam.png

• Her PCP silaha regülatör takılabilir. Bazılarında çok basit bir ilave iken bazılarında ise esaslı tadilat gerekebilir.

AT44 için 15-20 cc bir ön oda ve regülatör, tüp boyunu 10-12 cm kadat uzatır. Neticede tüp, regülatör, ön oda ve valf kombine olacağı için, yedek tüp kullanımı zorlaşır. Aynı parçaların yedek tüpe de montajı gerekir.

• benim sorum güme gitmesin

• T12 için verdiğim değerler, arkadaşımız Erkut'un silahına ait. Her dolumda 3 şarjör civarı atabilmek için hızdan biraz fedakarlık edilmiş.
    Silahtan silaha da 20-30 fps farklılıklar olabilir.

• Official Post

benim sorum güme gitmesin

Mahmut, YataGundaki ölçümler bizim yazın tanıtım yaptığımız T12 ile yapıldı ve yazın Ağustos ayında yapıldı,

Yani yaz ve kış değerleri arasında farklar olması doğal, birde Hugo87 nin benzetmesinin nedenide aynı şey soğuk hava şartları,

FX de Tüpler Alüminyumdur, ısı iletkenliği çelik tüplere göre kat kat fazla, her atışta tüpte ani boşalan hava tüpün hızlı soğumasına ve bu soğumada güç kaybına neden olur, oysa yazın 35 - 40 derece hava sıcaklığında T12 nin değerleri dem fps değeri olarak yüksek çıkar hemde alüminyum tüpün avantajından dolayı atışlar arasındaki stabilite bu yukardaki ölçümlerden çok daha düzgün çıkar, benim yaz aylarında T12 ile yaptığım ölçümleri hatırlayın, buradaki T12 ölçümlerine göre çok daha stabildir,

Ayrıca AT44 kullanıcılarına bir sözüm var, AT44 lerin valf sistemi FX Airguns silahlarının valf sistemi baz alınıp kopyalanmaya çalışılmıştır, gerçi FX lerdeki gibi hem valf hem karşılığı çelik valf değildir, sadece valf çelik valftir, ama bu bile AT44 ü diğer AA S410 ve Evanix ten atışlar arası stabilite olarak üstün kılar, ancak çok iyi kalibre edilmeleri halinde.

• Official Post

Birde Revolution ve Gladiator silahlardaki atış stabilitelerine gelirsek, regülatörsüz hiç bir PCP markası bu stabiliteyi yakalayamaz, ancak bu silahlardaki tüp hacmi ve yine bu silahlardaki valf, çekiç düzenekleri birebir kopyalanması halinde ancak bu stabilite yakalanablir.

• hatsan kopyalamayı bile tam yapamıyor. fx tüpü ile aynı olsaydı heralde çok daha stabil olurdu

• kopyamı çektireceksin,gönder tüfeği çin e onlar orjinal halinden belki daha iyisini yaparlar ;şrofls;.;şrofls;.

• benim aradığım,

temiz 30 atış en az (16 grain pellet)300 m sn hız ve 150 metreden yarım a4 kağıdını her atışta vurabilmesi.

100 metreden de her atışta yağ tenekesinin çift tarafını yine 30 atışta delebilmesi .

pompası yedek tüpü yedek şarjörü 1700 tl geçmemesi

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Sevgili arkadaşım çok iyi şeyler istemişsin aynılarını ben de istiyorum ama bunun için 1,5 2 sene gibi bir süre beklememiz gerekiyor bu nedenle 6 ay ila 1 sene arasında 1700 tl yi 2500 tl yapmak daha kolay olmaz mıydı
    sadece şaka yapıyorum ah bir dediğin olsa ;lol;

• Unutmadan :him:s
    Mustafa bey sizin extrem üreteceğiniz tüfek bu tabloda hangi konumda yer alacak. :thumbdown:

• herkeze merhaba. bir sorum olacak sizlere acaba ilk sayfadaki s410 için hız verileri dogrumu yanı modifiyeziz bir s410 nun hız verilerimi yoksa modifiyelimi eger standart bir s410ise yeni gelecek olanların hız verileri neden 870 fps olarak gözüküyo. bu tüfekten alacagım için arastırıyorum biraz :) tesekkürler.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• yurdumuzda kullanılan AA ların tamamı modlu dur,,Mustafa abi ufak bir modifiye ile kullanıcının arzuladığı güce ayar çekeceğin den hiç kuşkunuz olmasın :) çünkü bende 1020 fbs civarı ayar çektireceğim AA ma :)

• 1020 fps diyosunuz da ozaman bir dolumda 200 bar kac atıs yapabilicez acaba asıl problem bu. yani 1020 fps olarak ortalama 30 atıs yapılmaz sanırım. yanılıyormuyum.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Official Post

herkeze merhaba. bir sorum olacak sizlere acaba ilk sayfadaki s410 için hız verileri dogrumu yanı modifiyeziz bir s410 nun hız verilerimi yoksa modifiyelimi eger standart bir s410ise yeni gelecek olanların hız verileri neden 870 fps olarak gözüküyo. bu tüfekten alacagım için arastırıyorum biraz :) tesekkürler.

Değerli arkadaşım, yatagunda 20 fps hatalı girilmiş, veriyi düzelttim, gerçek değer 16grains pelet ile 890fps, silah orijinal hali ile .22 (5,5) kalibrede 16grains pelet ile 28fpe enerji üretiyor,daha ağır peletlerle çok daha yüksek enerjiler görülebilir, buna güre forumdaki
    Türkçe Çevirim Tablosu da Balistik hesaplamada 16grains pelet değeri girin, hızıda 890fps girin altında 28fpe enerjiyi göreceksiniz, silah bu ayarda en iyi stabilite eğrisine göre ayarlanmışştır, hızı artırmak bu silahta çok basittir, geri dönüşümlüü çok yüksek güçler elde edilebilir.

http://www.air-arms.co.uk/products_S400_FAC.html