60 mt yi 1 metreye indiren ucuz dürbün arıyorum???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaslar tüfeğim hatsan torpedo 155 50-60 mt uzaklıktaki bir hayvanın tabiri caizse gözrengini bile görmek istiyorum optima bir dürbün işimi görürmü ?Cewabınızı bekliyorum !!!

• Forumda bu konuda bilgi var.

Biraz araştırırsan,terminoloji

olarak da ne aradığını ve fiyatlarını

aşağı yukarı anlayabilirsin.

Kolay gelsin.

Bülent

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• 16x bile çok gelir çünkü tüfek zaten çok ağır bi de ağır bi dürbün takılırsa o tüfek çekilmez ^^ 3-9x32 ve dampa iş görür bence.

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• verdiğiniz cewapşar için teşekkr ederim :)

3-9x44 hediye dürbün verdiler ışıklı ama daha takmadım ortalama nekadar zoom yapıyor örnek verirseniz sevinirim:)

• 3 ila 9 kez zoom yapıyor. 60 metreyi 6,6 metrede görürsün en fazla

• bu mesafe peki nokta atışı için yeterlimi ?Mesela youtube izledim adam 70 mt den hatsan 125 ile ördek vuruyo .Benim istediğim 50-60 mt uzaklıktakı bir hedefi inceliyerek istedğim yerinden vura bilme gibi bi şan weriyormu bana tüfekle gelen dürbün?Havalı tüfek çok kullandım ama dürbünle atışa daha yeni merak sardım başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın :((((

• Öncelikle belirtmeliyim ki havalı tüfekle av yasaktır ve cezası vardır. 50-60 metrede hedefi istediğin noktadan vurabilmeyi büyük oranda etkileyen 4 faktör vardır. Namlu kalitesi - Atış becerisi - Dürbün kalitesi - Pellet kalitesi. Diğer faktörler iyi olduğunda bu dürbün yetecektir. Fazlası tabi ki daha iyi olur ama bu seferde ağırlık dezavantajını yaşarsınız. Ayakta desteksiz atış yapmak bu haliyle bile zorken daha fazla zoomlu bir dürbünle imkansız hale gelecektir. Saygılar

• Optima 3-9x32 50-60 tl,Optima 4x20 20tl fiyatlar bunlar .
    Havalı tüfekle av yasaktır anca şişe vurabilirsin :D

• 3-9*32 dürbün 60 metre mesafede nokta atışı ve hedefi istediğin yerinden seçerek vurma gibi bir şansı size sunacağını pek düşünmüyorum. çünkü yıllardır kullanıyorum. tabi bunun için diğer arkadaşların belirttiği gibi namlu kalitesi, pellet kalitesi, atıcının kabiliyeti de söz konusu ve ayrıca atmak istediğiniz hedef de söz konusu. 60 metre mesafeden bu dürbünle bir şişeyi bir a4 kağıdını rahatlıkla görerek atış yapabilirsiniz. ancak detaya inmek istediğinizde yetersiz kalacaktır.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Fender sana katılıyorum. Bende nokta atışı değilde şişenin üstünden altından ortasından diye ayrım yapmakta yetecektir anlamında söyledim. Kısacası 60 metrede bu dürbün bu tüfeğin kabiliyetini kısıtlamaz diye düşünüyorum. Birde mercek çapı 44 olunca ışığıda iyi alır herhalde dedim. Ayrıca dürbün var madem elinizde , ek bir masraf yapmanıza şimdilik gerek yok bence. Saygılar.

• Arkadaslar aslında açıkçası ben bunu tavşan ve ördek vurmak için istiyom.Rahat görüş açısı yakalayabilmek için ,ama doğru yaptım ama yanlış .
    Kimse kendini kandırmasın bu konudada herkes için demiyorum ama çoğumuz havalı tüfekle canlıya ateş etmişizdir.Ama serçe ama karga farketmez sonuçta egolarımızı tatmin etmek için yapmışızdır şahsen kendi adıma söylüyorum yaptım.He eyerki havalı tüfekle av serbest olsa belge alabilmek içinde eğitim olsa seve seve ve koşa koşa giderim eğitimini görür belgemi alır elimi kolumu sallıya sallıya havalı tüfekle av yapmak isterim..Bilmiyorum ama bu yazıda kendimi açık yüreklilikle ifade etmek istedim ..Sülçi lisan ettiysem affola şimdiden herkesin yardımları için tşkkr ederm

• Resimden gördüğüm kadarıyla ateşli tüfeğinizde var kullanma şansınız ve izninizde. Dolayısıyla serbest olandan devam edin derim. Birde sezonlarına uygun avlanmanızı tavsiye ederim. 2008-2009 av sezonları ve av yerleri link ekledim. Saygılar.

Burdan

• Arkadaslar aslında açıkçası ben bunu tavşan ve ördek vurmak için istiyom.Rahat görüş açısı yakalayabilmek için ,ama doğru yaptım ama yanlış .
    Kimse kendini kandırmasın bu konudada herkes için demiyorum ama çoğumuz havalı tüfekle canlıya ateş etmişizdir.Ama serçe ama karga farketmez sonuçta egolarımızı tatmin etmek için yapmışızdır şahsen kendi adıma söylüyorum yaptım.He eyerki havalı tüfekle av serbest olsa belge alabilmek içinde eğitim olsa seve seve ve koşa koşa giderim eğitimini görür belgemi alır elimi kolumu sallıya sallıya havalı tüfekle av yapmak isterim..Bilmiyorum ama bu yazıda kendimi açık yüreklilikle ifade etmek istedim ..Sülçi lisan ettiysem affola şimdiden herkesin yardımları için tşkkr ederm

arkadaşım havalısilahla ülkemizde avlanmak yasaktır, ister kanın ister kanmayın. Kanun böyle diyor. Açık yürekliliğinizide takdir ediyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Resimden gördüğüm kadarıyla ateşli tüfeğinizde var kullanma şansınız ve izninizde. Dolayısıyla serbest olandan devam edin derim. Birde sezonlarına uygun avlanmanızı tavsiye ederim. 2008-2009 av sezonları ve av yerleri link ekledim. Saygılar.

Burdan

Öncelikle ben sezon dışı hiç bi zaman av yapmadım!!!Av sezonlarınıda çok iyi biliyorum!!Ben sadece ördek avına giderim yazında tavşan ve bıldırcın!Daha bu hafta terkozdan geldim.. Yasım 21 18 yaşından beri tezkeremle av yapıyorum..Av merakı dedemden babama babamdanda bana gelen bişey !! Kuralları ve kuralcılığı seven biriyim benim demek istediğim en kısa zamanda havalı tüfeğinde av tüfeği olarak kabul edilmesi ve gerekilen belgeleri ile av yapılmasıdır.Belki bu sayede kaçak havalı tüfekle av yapan arkadaslarda bundan vaz geçer ve istedeğimiz gibi havalı tüfeğimizle av yaparız .

• Öncelikle size sezon dışı av yaptınız demek için göndermedim sadece bilgi amaçlı gönderdim.

Arkadaslar aslında açıkçası ben bunu tavşan ve ördek vurmak için istiyom.Rahat görüş açısı yakalayabilmek için ,ama doğru yaptım ama yanlış .

Kuralları ve kuralcılığı seven biriyim

Bu iki mesaj çelişiyor gibi geldi bana.

Mesajımdan sonra attığınız mesaja bakarsak

Ben sadece ördek avına giderim yazında tavşan ve bıldırcın!

Tavşan (1 grup memeliler) avı yazın değil bölgelere göre maksimum bir haftalık değişimle eylül başlayıp ocak sonu biter.

Bıldırcın ( 1. grup kuşlar) ağustos ortası başlar ocak sonuna doğru biter.

Saygılar

• Masrafa sokma kendini o tüfekle 50/60 metrede nokta atişi yapamassin kabaca söyliyim o mesefede vuracagin hefefin boyutu 30cm e 30cm olmasi lazim ki her attiginda biyerinden vursun ole 2/3cm lik bişeyi vurman imkansiz gibi bişey hatta tek atista vurman zaten imkansiz. Önce elindeki dürbünü bi tak bi kullan gör zaten vaz geçersin başka dürbün olayindan.

• Siz kendinizin mod 125 iyle kıyaslamayın.Bu tüfek daha isabetli ve sabit namlu. Üstelik ben mod 125 le dürbünlü her atışta 50 metrede şişe vurabiliyorum. Saygılar

• Tavşan (1 grup memeliler) avı yazın değil bölgelere göre maksimum bir haftalık değişimle eylül başlayıp ocak sonu biter.

Bıldırcın ( 1. grup kuşlar) ağustos ortası başlar ocak sonuna doğru biter.

Benim av yaptığım tarihler ağustos 18 ile ekim sonu bıldırcın tavşan -aralık sonu ördek avına başlar şubatın 10 larına doğru bitiririm eğer ördek bol olursa ördek sezonun son gününe kadar giderim. 2. Olayda kuralı ve kuralcılığı severim .yaptığımın yanlış olduğunu belirttim dikkatini çekdiyse yasallaştığında havalı tüfeğimle koşa koşa gidip izin belgesi için ne yapılıyosa yapıcağımı söledim ..Ben evet havalı tüfekle avlandım kuralsızca bişe kanunlar önünde ama av pulumu hersene öderm vergilerimide öle avlanma belgemde war havalı tüfekle vurduğum hayvanlarda av sezonu içersindeydi sadece ateşli bir tüfek yerine havalı tüfekle av yaptım .Bu bana daha zor ama zevkli geldiği için saygılarımla ....