Hatsan Mod. 95 SaS Tetik ayarı ve dampa vs.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ben yinede kendi ayaklarını kullanacağım(malum öğrenci hayatı).........Dampa çok tuzlu

İnşallah bir sorun çıkmadan uzun süre kullanırsınız.

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Bugün köye gittim ve tüfeğin vidalarını biraz kurcaladım.Tetiği biraz sertleştirdim.Gerçekten çok güzel oldu.Atışlarda isabet oranım arttı.SAS vidasıylada biraz oynadım ama (psikolojikmi bilmiyorum) tüfeğin tepmesi arttı gibi..70 metreden dürbünsüz kalın şarap şişesine Hand-Off atış yaptım.Toplam 5 atış yaptım(2si karavana).3 atışta şişe kırıldı.İsabet eden 3 atışın 3üde farklı pelletti.ProMagnum-Magnum ve en son(şişeyi kıran)pro hunterdı..Bu tüfeğin tek kullanıcısı benmiyim başka arkadaşlarda bizi tüfeğin bakımı vida ayarları konusunda bilgilendirsinler lütfen.......

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• Bu arada dampa yerine gamo stoper kullansam olurmu..Gerçi benzeri tüfeğin üzerindede var ama ....(flood oldu)

• Dampanın yaptığını stoper yapmaz, stoper sadece kaymayı engellemek içindir, ileri sert-geri hafif çekiç darbelerini ancak dampa ayak ile hafifletebilirsiniz. Tek parça ayakta bir çözümdür, kaymayı engeller fakat tepme aynen dürbüne iletileceğinden uzun vadede dürbünde hasar oluşabilir. Mercekte çatlama, sıfırlamanın çabuk bozulması ve sıfırlama tutmaması gibi. Dampa ayak ile sıfırlamanız nerdeyse hiç bozulmaz ve dürbününüz uzun ömürlü olur. Ben sportsmatch dampa aldım, yatagun dampa çıkmadan önceydi, halen kullanıyorum 1. nesil patriotta; gayet memnunum. Yatagun dampa sportsmatch dampa incelenerek aynen üretilmiş, hatta sportsmatch dampanın eksileri giderilerek yapılmış bir dürbün ayağı. Dolayısıyla uzun vadeli düşünürseniz 80 ytl çok değil. Dürbün yanında verilen ayaklar ile dürbünü sabitlemek imkansız. Mod 95 Sas tepme olarak nasıl bilmiyorum, ama Hatsan olduğuna göre hatırı sayılır tepmesi vardır zaten, zaten güç olarak 4.5 mm yaklaşık 300 m/sn olduğuna göre güçlü tepmelidir zaten. Tepme azaltıcı sistem bir tek Mod. 54 var, o da tepmeyi atıcının hissetmemesi için, ama dürbün pek güzel hisseder.

Webley&Scott Patriot .22 cal (1. nesil)
    Optima 3-9x44+( Sportsmatch Dampa Mount 1" )
    Webley&Scott Tomahawk .177 cal
    3-9x32E Tasko+Tek Parça Ayak

Hatsan At-44 10 .22 cal 6-24x50 Tasko

• tüfekte özel sas sistemi var.Yani shock aborter system-sarsıntı azaltıcı sistem.Tepmesi mod 125'e oranla oldukça az.ama yinede diananın yerini tutmaz.öğrenci olduğum için 80 fazla.şimdilik birtek te parça ayak düşünme şansım var...yardımın için. tşk..

• Zaten tüfegi yeni aldıysan direk dürbünü takma,biraz şahlanması geçsin öyle tak.En azından 1000 atıştan sonra..Zaten tüfek köydeymiş,şimdilik dürbünsüz takıl 70 metre çok tatlı bi mesafe zaten..At köşeye paranı az az yatagundan dampayı al,istediğin kadar atış yap gözün arkada kalmaz.Dürbününü ya çatlatır ya da şaş eder arkadaşım.

• Birde ilk havalım olduğu için tüfeği nasıl temizleyebilirim..

• Birde ilk havalım olduğu için tüfeği nasıl temizleyebilirim..

keçe pelet ile
    ben bir yerden keçe buldum pelet boyu kesip deneyeceğim sonuçtan bilgi veririm

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• o değil..namlu içi,yağlanacak yerler(yeşil gres muhabbeti),tüfeği sökme falan..

• bende dediğin kombinasyon var imzamda görüldüğü gibi istediğin her şey var ve çok memnunum dürbün çok net ve tek parça işimi görüyor. ;tufey# m;s,S

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Deneme ne oldu hocam?

deneme mükemmel yaklaşık pelet büyüklüğünde kesip 1kac tane attım simsiyah çıktı. namludan bakıncada temizlendiği görülüyor
    6 mm çaplı bir metal borunun ağız kısmını taşlayıp pelet boyunda küçük tapalar elde etmeye çalışacağım bunlarla daha iyi olur diye düşünüyorum

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Bir bak istersen belki fikir verebilir. Link

yardımın için sağol harbideki tellerin zararlı olduğunu bende düşündüm.keçe pellet işide güzelmiş ama 500'lük fx keçe takımı 60 ytlye yakın...oysaki 5.5liklerin içinde daha az var ve daha ucuz(daha karlı)..