Kurşun geçirmez jel üretildi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İngiltere’de kurşun veya şarapnellere karşı özel bir jel geliştirildi. Jelin, askeri kıyafetlerde kullanımı planlanıyor.
    [Resim Engellendi: http://media3.ntvmsnbc.com/j/N…4%B0RMEZ%20JEL.hlarge.jpg]

LONDRA - İngiltere’de geliştirilen özel bir jel, darbe geldiğinde, anında sertleşen jel, kurşunun kinetik enerjisini yarı yarıya indiriyor. d3O adı verilen jel, kurşun darbesi geldiiğinde hemen sertleşiyor ve askerlerin, kurşun ya da şarapnel nedeniyle yaralanma riskini minimuma indiriyor. Jelin askerlerin kasklarına ya da kıyafetlerinin içine yerleştirilmesi planlanıyor.
    Jelin mucidi Richard Palmer d3O’nun mekanizmasını şöyle açıkladı: “Normal şartlarda yavaş haraket ederken jeldeki moleküller birbirleri üzerinden kayıyor. Ani bir yüksek enerjili darbe karşısında isr birbirine takılıp, kenetleniyor ve katı duruma geçiyor. Böylelikle de maruz kalınan enerji jel içinde abzorbe ediliyor.”
    Jeli oluşturan moleküller ‘akıllı molekül’ sınıfında yer alıyor ve darbe savuşturulduktan sonra tekrar jel formuna geri dönüyor.
    ROBOCOP’TAN ÖRÜMCEK ADAMA
    İngiltere Savunma Bakanlığı jelin üreticisi firmasına 100 bin Sterlinlik bir ödül verdi. Eğer ingiliz Ordusu bu jeli kullanmaya başlarsa, mevcut kabarık ve hantal zırhların yerini alacak.
    Richar Palmer bu durumu Robocop’tan Örümcek Adam’ geçiş olarak nitelendiriyor.
    Jel şimdiden sportif ürünlerde kullanılmaya başlandı. d3O’yu bazı kayak eldivenlerinde, dizliklerde ve binicilik ekipmanlarında bulmak mümkün
    link : http://www.ntvmsnbc.com/id/24942160/

Mustafa
    26.04.1975

• Çok güzel bir buluş. Paylaşım için teşekkürler.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Nişastanında böyle bir özelliği var. Evde kendiniz yaparak görebilirsiniz. Yarım kap dolusu sulu nişastaya yumruk atıyorsunuz işlemiyor , parmağınızı hafifçe bastırıyorsunuz içine gömülüyor.

• Vay be demek yakın gelecekte savaş meydanlarında vıcık vıcık askerler gezecek :thumbup:

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• parmağımı doğrultup hızlıca vurunca ne oluyor?önemli olan orası.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Parmağın acıyor ama girmiyor içine ;şrofls;. Hatta havuz yapıp içini dolduranlar var. Koşarak üstünden geçiyorsun . ayakta dikilince batmaya başlıyorsun.Akşam videosunu yüklerim

• Parmağın acıyor ama girmiyor içine ;şrofls;. Hatta havuz yapıp içini dolduranlar var. Koşarak üstünden geçiyorsun . ayakta dikilince batmaya başlıyorsun.Akşam videosunu yüklerim

Süper bir olay, videoyu unutmayın, merak ettim şimdi.
    Yalnız unutmayalım, nimetle oyun olmaz ! ;şrofls;.

Mustafa
    26.04.1975

• Yakın Zamanda laser silahları üretilmeye başlanır.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

Merakla bekliyorum. :!::thumbdown:

• Bu nişasta ve su karışımının adı non-newtonian fluid. Neden böyle dendiğine sizde hak vereceksiniz. :thumbup:

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Official Post

Bu nişastanın şeffafı olsaydı kesin 3 - 5 çuval alır ve yüzme havuzunda denerdim. ;,;-

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• sungu yada kılıc ısler herhalde degıl mı?

• sungu yada kılıc ısler herhalde degıl mı?

İşlemez bence, ne kadar kötü niyetle üzerine gidilirse o kadar sert tepki veriyor. Aynı GORA daki yaklaşan ateş topu gibi #hims

Mustafa
    26.04.1975

• abı super bısey bu nısasta yumrukluyorum tas gıbı yavasca batırıyorum yumusacık bırde elıne alıp sıktıgında nısasta oluya yıne

Smk B2 4.5
    Hatsan Mod 125 5.5

• su ve nişastanın karışım oranları nasıl olacak?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• abı super bısey bu nısasta yumrukluyorum tas gıbı yavasca batırıyorum yumusacık bırde elıne alıp sıktıgında nısasta oluya yıne

Şimdide o nişasta su karışımını ocakta kısık ateşte karıştıra karıştıra kaynat kağıt yapıştırmak için güzel bir tutkalın olur. Şeker ilave edersen Palize dediğimiz tatlıyı yapmış olursun.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam