JSB Pellet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 16 grain de işini görür, 50-60m gladiatör için kısa mesafe sayılır. 18 grain tabi daha etkilidir ama gerek yok :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• JSB Exact pelletleri (bildiğim kadarı ile) AA ve FX pelletleri ile aynı. AA ve FX 5,5 pelletleri fason olarak Çek firması Josef Schulz tarafından yapılıyor.
    Ben halen JSB kullanıyorum.

S&W 686-6

• Arkadaşlar ;
    Kızılay'a yakın olanlar..
    Bunların bir yeride Sakarya Caddesinde var.Alpay ' ın karşısındaki han'ın girişinde hemen.Balıkçı var Nt'nın yanında işte o han.

Peki Bu saklaryadaki yerden alışveriş yaptınızmı varmı ordada JSP ler.
    selamlar..

• 30 kutu falan dimi.. :)

;şrofls;. yaklaşık olarak #hims

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• at44 için uygunmudur bu pelletler ağırlık olarak? FX lere göre daha çok tahribat için tercih edilebilir mi?

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• at44 için uygunmudur bu pelletler ağırlık olarak? FX lere göre daha çok tahribat için tercih edilebilir mi?

Hocam, bizim tüfek için 16 grain en ideal olan ağırlık.Daha önce 16 grain FX saçma kullanmıştım ve en iyi atışlarımı yapmıştım.

Buarada ben de fırsatı kaçırmadan havalesini yapıp 3 kutu 16 grain JSB DIABOLO EXACT JUMBO 5,52 mm. 500 LÜ SAÇMA aldım.Bu üç kutu bana çok rahat 2 ay kadar yeter.ELim biraz bollanınca bir aksilik de çıkmaz ve stoklar sürekli olursa tek alımda 10 kutu alacağım kesinlikle.

NOT : İsteyen olursa 7 kutu gamo pro magnum ve 4 kutu gamo TS-18 saçma elimde SIFIR olarak mevcuttur.Talipliler ile anlaşırız yani :thumbdown:

• 5,5 tüfeğim yeni olduğundan çok çeşit şaçma deneyemedim. Hatsanın kendi pelletleri gelmişti iki kutu onlar bitti pek memnun kalmadım onlardan. Bir kutu da FX almıştım onun yarısını falan kullandım henüz. Grupman için güzel gruplar yapılıyor ama daha fazla tahribat istiyorum. Her amaç için farklı pelletler lazım el altında galiba :) Onun için sormuştum daha ağır kullanmam fayda eder mi diye?

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• JSB Exact pelletleri (bildiğim kadarı ile) AA ve FX pelletleri ile aynı. AA ve FX 5,5 pelletleri fason olarak Çek firması Josef Schulz tarafından yapılıyor.
    Ben halen JSB kullanıyorum.

bende öyle biliyorum, akşam 16 g. FX ve JSBlerin fotosunu çekip koyacağım, yanımda FX yok ama aynı pellet gibi görünüyorlar. yarın zaten AnkaraTeam testlerini yapacaktır ;d;

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 5,5 tüfeğim yeni olduğundan çok çeşit şaçma deneyemedim. Hatsanın kendi pelletleri gelmişti iki kutu onlar bitti pek memnun kalmadım onlardan. Bir kutu da FX almıştım onun yarısını falan kullandım henüz. Grupman için güzel gruplar yapılıyor ama daha fazla tahribat istiyorum. Her amaç için farklı pelletler lazım el altında galiba :) Onun için sormuştum daha ağır kullanmam fayda eder mi diye?

Ben FX kullanırken de tahribat konusunda pek muzdarip değildim.Sonuçta 16 grain.eğer bir AA S410 sahibi olsaydım 18 grain alırdım.Yarım modifiye ile 18 grain saçma uzak mesafeler için iyi olurdu.Bizim AT44'ler ile en iyi verimi 16 grain ile alacağımızı düşünüyorum.Tahribat konusunda da sorun yaşamayacağız kuvvetle muhtemel.

• Sakarya Caddesindeki yerden alışveriş yapmadım ancak fiyatları Dışkapı'ya göre bariz pahalı. Hatta bir defasında sebebini sorduğumda, "Oranın kirası ile buranın kirası farklı" demişlerdi.

Aynen öyle..
    Banada aynı bahaneyi söylemişlerdi...

• bende öyle biliyorum, akşam 16 g. FX ve JSBlerin fotosunu çekip koyacağım, yanımda FX yok ama aynı pellet gibi görünüyorlar. yarın zaten AnkaraTeam testlerini yapacaktır ;d;

Fason üretim derken şöyle bir benzetme yapabilirmiyiz.?; Ne kadar aynı fabrika ve kalıptanda çıksa,JSP Orjinal pelet, AA ve FX yan sanayi gibi..

• Official Post

bg1975,

Bir bilgiyi paylaşırken lütfen atmasyon sırf reklam amaçlı yanıltıcı bilgi vermeyelim, tamam jsb pelletleri ithal ettiniz, buradada tanıttınız, buraya kadar çok güzel ama strong un mesajından alıntı yapıp aynen öyle demeniz doğru değil, Mercedes araçlarında kullandığı elektrik sistemini BOSCH a yaptırır, şimdi yan sanayimi olmuş oluyor, JSB pelet üreticisidir ve AA, FX ve daha bir çok firmaya kendi ürünlerini ürettiği aynı makinalarda üretim yapar ve birebir aynı kalitedir, ne jsb nin fx e, ne aa nın jsb ye kalite olarak üstünlüğü yoktur, yani AA olsun FX pelet olsun yan sanayi kalitesiz mal yaklaşımı yapılamaz, Bu arada distribütörlüğünüz hayırlı olsun, forumların faydaları bir kez daha kendini gösterdi, ama sizin şanslı olduğunuz taraf kriz ortamında emtiya fiyatlarının düştüğü, üreticilerin talep düşüşünden dolayı fiyatları aşağıya çektiği bir ortamda ithalat yaptınız ve bu tüketici için bir avantaj doğurmuştur.

• bg1975,

Bir bilgiyi paylaşırken lütfen atmasyon sırf reklam amaçlı yanıltıcı bilgi vermeyelim, tamam jsb pelletleri ithal ettiniz, buradada tanıttınız, buraya kadar çok güzel ama strong un mesajından alıntı yapıp aynen öyle demeniz doğru değil, Mercedes araçlarında kullandığı elektrik sistemini BOSCH a yaptırır, şimdi yan sanayimi olmuş oluyor, JSB pelet üreticisidir ve AA, FX ve daha bir çok firmaya kendi ürünlerini ürettiği aynı makinalarda üretim yapar ve birebir aynı kalitedir, ne jsb nin fx e, ne aa nın jsb ye kalite olarak üstünlüğü yoktur, yani AA olsun FX pelet olsun yan sanayi kalitesiz mal yaklaşımı yapılamaz, Bu arada distribütörlüğünüz hayırlı olsun, forumların faydaları bir kez daha kendini gösterdi, ama sizin şanslı olduğunuz taraf kriz ortamında emtiya fiyatlarının düştüğü, üreticilerin talep düşüşünden dolayı fiyatları aşağıya çektiği bir ortamda ithalat yaptınız ve bu tüketici için bir avantaj doğurmuştur.

Ben zaten bu mesajı yazarken dikkat edilirse emin olmadığım için bilgilenmek için sordum Fason derken bumu anlaşılıyor diye. Ayrıca öylede bir tesbitim yoktur.Zira bu başlık altında yazılan yazılardan sanki öylede anlam çıkıyor gibiydi yoksa bende biliyorum AA ve FX için JSP firmasına ürettiğine.

• Official Post

Ahmet bey ifadenizde 2 ayrı kelimeyi aynı sonuca yönelik yazmışınız, yani "fason" ve "yan sanayi" kelimeleri, burada fason kelimesini doğru şekilde yerini bulur ama yan sanayi derseniz, "taklit" - "merdivenaltı üretim" - "kalitesiz 2.sınıf ürün" anlamları ortaya çıkarki, sizin mesajınızı doğru anlayıp doğru yanıt vermek gerekiyor.