AT44 incelemesi "Emporto Hatsanı Parçaladı"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ne zaman aldınız silahı?

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• Official Post

[Resim Engellendi: http://s4b.directupload.net/images/090327/aqc5qm8f.jpg]

Benim tüp galiba yeni versiyon

Evet tüpünüz yeni versiyon, çok iyi oldu fotoğraf koymanız, herkes bu fotoğrafa göre silahlarının tüplerini kontrol etsinler.
    Gerçi delik biraz büyük olmuş ama, birde bu delik tüpün her iki tarafında da olmalı.

• Official Post

Şimdi arkadaşlar bu sistemin faydası şudur ;

Tüpün et halınlığı malum 2 mm, diş açtınız et kalınlığı yaklaşık 0,80 mm ye indi, işte o ince kısımda 200 bar zincirdeki en zayıf halka, bu yeni sistemde O Ring kafada değil içeride ve o delik hemen O Ring in önünde, olası O Ring de kaçak olması halinde hava o delikten çıkmalı, o delik olmazsa ne olur, olası kaçak durumunda zayıf et kalınlığındaki dişlerin olduğu yerden tüp patlar.

Birde buradan Hatsana sesleniyorum, o deliği sanırım 2 yada 2,5 mm matkapla delmişiniz, bu da iyi değil, malzemeyi zayıflatmış oluyorsunuz, bir zahmet 1 yada en fazla 1,5 mm matkap ile delin, ve tüpte zerre miktar yağ kullanmayın, sadece O Ring de sentetik bazlı gres kullanın.

• Official Post

Tüpteki delik 1 adet

Bu da yanlış, yani valf tarafında da aynı sistemi kullanmalı hatta asıl valf tarafında kullanılmalı, çünkü valf tarafında tüp dış çapı daha dar olduğu için asıl o tarafta bu sistemin kullanılması gerekiyor, aman delmeye kalkışmayın, o kısımda o sistem yok sanırım,

Yakında forumlarda herkes satılık at44 ilanlarında tüpü çft deliklimi sorularını okur gibiyim ;,;-

• Official Post

[Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/090327/w8ro9zob.jpg]

burada da bir delik var

O delik o sarı valf bloğunu tüpe sıkmak için özel anahtar yuvası.

• Arkadaşlar

Bir diğer forumda At44 kontrol ve bakım kampanyası altında bir kampanya başlatılmış. Tüfekler ve tüpler kontrol edilip gerek görülenler değiştirilecekmiş. Anladığım kadarıyla Hatsan çağrı yapıp ey vatandaş sana hatalı ürün sattım kusura bakma getir değiştireyim diye açıkça söyleyemiyor ve bu tip bir örtülü kampanyayla değişimleri yapıp yiğitliğe halel getirmiyor.
    Tabii ki tüketici adına iyi birşey ama foruma üye olmayan veya internet erişimi sınırlı veya hiç olmayanlar bundan nasıl haberdar olacak ve onların elindeki varsa hatalı ürünler ne olacak? :him:s

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Ben delik falan seçemedim. Yaşlılıktan mıdır acaba ;şrofls;. Elinde olan birisi, eski ve yeni tüplerin net bir resmini karşılaştırmalı olarak koyarsa çok faydalı olacaktır sanırım

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Tüpün dışındaki o tornalama ile inceltilen kısımda belli belirsiz hale gelmiş, şimdi zamanında ben bunu yazdım diye beni kıyasıya linç edenler acaba utanacaklarmı? çünkü hatsan bu hatasını da düzelterek hatasını kabul ettiğini itiraf etmiş oldu, bas bas bağırdık, tüp kafalarındaki sistenm hatalı diye, ne oldu ? neden değiştirdiniz şimdi? içi karıncalı tüpleri takmaya devam edecekmisiniz ? bu da ciddi bir tehlike.

Şimdi herkes hafızalarını kontrol etsinler, zamanında iftiramı atmışız yoksa üyelerimize hatta tüm tüketicilere bir zarar gelmesin diyemi çabalamışız.

• gecengün hatsanı ziyaret ettigimde forumda tartışma yaşandıgı için bahsedemedim pcp den hiç anlamıyorum fakat kullanan arkadaşların bilgisi olsun istedim tabi bu işi iyi bilen üstadlar size daha ayrıntılı izah edecektir bana anlatılan bahtiyar beyin gösterdigi tüm pcp modellerinde tüpü test amaclı özel bir bölmede 300 bar basılıp test ediyolarmış test ten sonra normal kullanım için 200 yada 220 demişti kullanman gerek dedi bu forumu görünce söylemek istedim tabi siz genede belirttigim gibi üstanlardan bilgi alın derim

WEBLEY LONGBOW 4.5ML OPTİMA 3-9X44E ;tufey#
    egeteam.png

• Arkadaşlar

Bir diğer forumda At44 kontrol ve bakım kampanyası altında bir kampanya başlatılmış. Tüfekler ve tüpler kontrol edilip gerek görülenler değiştirilecekmiş. Anladığım kadarıyla Hatsan çağrı yapıp ey vatandaş sana hatalı ürün sattım kusura bakma getir değiştireyim diye açıkça söyleyemiyor ve bu tip bir örtülü kampanyayla değişimleri yapıp yiğitliğe halel getirmiyor.
    Tabii ki tüketici adına iyi birşey ama foruma üye olmayan veya internet erişimi sınırlı veya hiç olmayanlar bundan nasıl haberdar olacak ve onların elindeki varsa hatalı ürünler ne olacak? :him:s

ayrıca o forumda poligona gönderilecek silahların kargo bedellerinin silah sahipleri tarafından karşılanacağı belirtilmiş.hem hatalı mal üreteceksin hem de geri çağırırken kargo masrafını müsterisine ödeteceksin.ne kadar güzelmiş!!!üstelik bir de bunu sanki lütfediyormuş gibi şark kurnazlığıyla yapacaksın.ayıp...ayıp...

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

Deniz bu olaydan sözde hatsanın haberi yok, Haluk bey tamamen bir iyilik olsun adına bu hizmeti verecek, birde kargomu ödesin. ;grin;

Hatsan kendisi silahları geri çağırsa hatasını kabul etmiş sayılacak, ayıplı mal satmaktan dolayı vatandaşın dava açıp paralarını iade alma ve hatta kişilerin hayatını tehlikeye attığı için tazminat davaları açılabilecekti, bu şekilde işi çözdüler.

• konu 20 liralık kargo parasının hayattan önemli olup olmadığı değil.yukarıdaki mesajdan onu mu anladın mahmut?eğer bu değiştirme işlemleri hatsan tarafından bu şekilde yapılıyorsa ayıptır.yok eğer hatsan'ın haberi olmadan haluk abi tarafından yapılıyorsa haluk abinin özverisini takdir etmek gerekir.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• 20 lira kargo parası hayatından önemli mi?

Kalitesi belli bir tüfekle Hatsan arasındaki fiyat farkı hayatından önemli mi?

ankarateam.png

AB RH (-)

• Kargo parası falan sorun değil. Ben bu yeni tüpler madem daha güvenli bu 2 eski tüpün benden alınıp yeni 2 tüp verilmesini istiyorum. Bunun için poligonada giderim tüpleri gerekirse firmayada yollarım kargo parasınıda kafama takmam. Ama bakım, düzeltme tadilat falan gibi isimler olunca anlıyoruz ki değişimden yana değil kimse. Müşteri memnuniyeti ve güvenlik açısından tüplerin yenileriyle değiştirilmesi lazım bence.

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• konu 20 liralık kargo parasının hayattan önemli olup olmadığı değil.yukarıdaki mesajdan onu mu anladın mahmut?eğer bu değiştirme işlemleri hatsan tarafından bu şekilde yapılıyorsa ayıptır.yok eğer hatsan'ın haberi olmadan haluk abi tarafından yapılıyorsa haluk abinin özverisini takdir etmek gerekir.

Amme yararına herkesin tüpünü cebinden değiştiriyorsa ne denilebilir ki... Gidip elini öpmek lazım

ankarateam.png

AB RH (-)