torpedo yeni keçeyi pistona nasıl takabilirim..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar torpedo 155 th modeli tüfeğimi keçesindeki problemden dolayı sökmüştüm

yeni keçeleri temin ettim fakat zedelemeden nasıl takabilirim.

forumda geçmişte bir arkadaş kola kutusundan kaydırma yöntemi diyor.

ama pek anlayamadım.

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• Torpedo pistonunu bilmiyorum fakat benim mod125 te uyguladığım yöntemi söyliyeyim.Keçenin iç kısmına çok ama çok az miktarda ıslak sabun sür daha sonra keçeyi halının üzerine bir bez örtüp bezin üzerine koy pistonu keçeye yatay vaziyette (45-50 derece gibi) bastırarak yavaş yavaş dik pozisyona getir (90 dereceye doğru) tam doksan derecedeykende kuvvetlice bastır piston keçeye girecektir.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• tamam adaş bunu denicem.fakat keçenin arka tarafında deforma olursa bir problem olurmu.

crosman 357 8.
    k.üzümlü klasik çifteli

• Herhangi bir deformasyon olmuyor ama sen yine de bütün gücünü uygulama : ))) varsın bi kaç denemeden sonra girsin

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Kola kutusu pistona keçeyi taktıktan sonraki adım. Pistonu yuvaya yerleştirirken çapaklara kestirmemek için.

• kaynar suyu bardağa doldur.keçeyi suyun içine at 2-3 dakika yumuşasın.piston metalini yağla,keçeyi sıcak sudan çıkardıktan sonra vakit geçirmeden piston yerine tak.ben bu şekilde yapıyorum.keçe sıcak suda yumuşadığı için herhangi bir deformasyon olmuyor.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Benim tahmin ettiğim gibi 30mm sert plastik keçeyse öyle pek deforme olacağını sanmıyorum pistona takarken,

Sana kendi yöntemimi anlatayım,keçeyi kaynar suya atıp en fazla 1 dakika kadar bekliyorum keçeyi çıkarıp mutfak tezgahına koyduktan sonra pistonu üzerine bastıraraktan işi hallediyorum...

Asıl mesele pistonu silindir içerisine koyarken oluyor,dikkat etmek lazım genellikle silindir içindeki deliklerin kenarı ve kurma kolunun hareket ettiği uzunlamasına kesik olan yer (tanımda çok orjinal oldu ;şrofls;. ) çapak dolu oluyor ve keçeyi kesiyor,

Ben son çare kalın bi zımparayla zımparaladım...Daha farklı teknikleri olan arkadaşlarda vardır elbet...Saygılar...

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Şu kola kutusu olayını tam anlayamadım,denemek isterim fakat tekniği tam kavrayamadım,rica etsem birkez daha anlatabilirmiyiz ? saygılar...

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• evet kaynar su mantıklı bunu yarın deneyeceğim.

teşekkürler arkadaşım.

crosman 357 8.
    k.üzümlü klasik çifteli

• O kanala kestirmemek için kola tenekesini kesip içinden kaydırın ama dikkat tenekeye elinizi kestirmeyin. Keçeyi takmak için kaynar suda bekletin, sonra keçeyi mermer tezgah gibi sağlam bir yere koyun, önce pistonun bir kösesini oturtun sonra diğer tarafa doğru bastırın geçmesi lazım, taktıktan sonra keçeyi biraz çevirmeyi deneyin ki tam otursun.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Mustafa abi bu konuda sert bir plastikle o çapakların olduğu yeri sürtmemiz gerektiğini yazmıştı.Belki o sert plastik yenecek ama fazla tekrardan sonra çapakta kesme özelliğini yitirecek.Hemde zımpara gibi çizikler yapamayacak. Sanırım Mustafa abiydi. :him:s