Optima Trio 5.5 Grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sonunda (3 günlük!!!) tüfeğim servisten geldi. Tabi Hatsanın mükemmel servis anlayışına dair okuduklarımdan sonra bende merak içinde eve geldim ve ilk izlenimlerimi ve kendi çapımda amatör grupmanımı sizinle paylaşmak istedim. söylediklerine göre sadece conta değişimi ve genel bakım yapılmış. ama gerçekten ses,tepme ve isabet konusunda oldukça fark var. tabi hiç dizel olamamasına karşın güçte benim beklentilerimi karşılayacak ölçüde. Ama!!! be ey güzel Hatsan firması; madem sadece genel bakım ve conta değişimiyle tüfek bu hale gelebiliyosa (sakın yanlış anlaşılmasın hw97k dan bahsediyo gibi olmayım 125 TL bu tüfek) neden en başta bu bakım yapılmıyor?? yani bakın öyle satın silahrarı değilmi? Şimdi ben birdaha hatsan alırsam kutusunu açmadan yollasam firmaya ve bakımını yapıp göndermelerini istesem haksızmıyım sorarım size?? bu arada servis anlayışı da gerçekten iyimiş yanlış anlaşılmasın ;kihhik, Gel gelelim benim kağıt parçalarına yapmaya çalıştığım grupmanlara #hims . Optima 4x20 dürbün kullanarak; Gamo_ pro match,pro magnum, expander ve TS18 ile yaptığım denemelerde en iyi sonucu açık ara pro match ile aldım ve atışlarımı pro match ile yaptım.ilk defa resim yükleyecem umarım başarılı olurum. Bu arada resimde sağ taraftaki büyük hedef kağıdı Hatsan tarafından tüfekle beraber gönderilmiş ben anlamadım bişey. kısa mesafeyse (çok kısa #hims ) benimkiler bundan iyi. ama mesafe yazmıyo? bu konuda bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim. değerli yorumlarınız benim için önemli...

Saygılar,Selamlar...

[img=http://img21.imageshack.us/img21/9819/cam0058.th.jpg]

Evanix Rainstorm + Remington 3x9-32
    Optima Trio 5.5 + göz-gez-arpacık :)

1997 hatsan mod35 emektar..

• Hatsan grupman yapıp mı yollamış ;lol; Süper yaaa ;şrofls;. . 10 metre atışların güzel. Alıştıkça daha iyi işler çıkar. Güle güle kullan tüfeğini.

• Teşekkür ederim. evet isabetsizliktende bahsetmiştim bu 10 mt olabilirmi hatsanın yolladığı? ;lol;

• Belkide hatsan bir başkasının yolladığı grupmanı sizin sanıp koymuştur kargonuza. Yoksa insan grup yapıpta (Nasıl grupsa :him:s;şrofls;. ) pellet mesafe yazmazmı . ;kihhik,

• hatsan grupman yapmış : )) yatarak destekli fabrika içi : )))

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• ;şrofls;.;şrofls;. banada yollamışlardı... yayınlamak hiç aklıma gelmemişti ;kihhik,

webley patriot 5.5

• Hatsan'ın yaptığı grupmana bakılsa hiç tüfek satamaz. Ya hiç yapma ya adam gibi yap şunu ne olur

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• hatsan bu grupmanı 50 metrede yapmış olmasın

• benim 10mt grupmanlara bakılırsa hatsanın 50 mt de yapmış olma ihtimali yüksek tahminimce.

Ayrıca bugün uzun mesafe deneme şansım oldu tüfeği. isabet konusunda yorum yapamicam çünkü rüzgar vardı. ama benim beceriksizliğim ve rüzgara rağmen ts18 pelletlerle 50 mtde soda şişesini %70 nin üzerine isabetle vurdum. birde yaklaşık 64 mt de 2.5 tl su dolu kola şişesini delip geçiyor,bu bile benim beklentimin üzerinde. atış yerinim mesafesiyle resimini ekliyorum...

[Resim Engellendi: http://img228.imageshack.us/img228/6242/64mt.th.jpg]

• Hocam senin guruplar gayet şık ama aynı şeyi hatsanınkiler için söyleyemeyeceğim ;kihhik, Atıcı biraz kazmaymış anlaşılan, hele bide o hatsanın yakışıklı HATSAN DIABOLO kepazeliğinden attılarsa tam süper olmuş.

Webley&Scott Patriot .22 cal (1. nesil)
    Optima 3-9x44+( Sportsmatch Dampa Mount 1" )
    Webley&Scott Tomahawk .177 cal
    3-9x32E Tasko+Tek Parça Ayak

Hatsan At-44 10 .22 cal 6-24x50 Tasko

• Ama!!! be ey güzel Hatsan firması; madem sadece genel bakım ve conta değişimiyle tüfek bu hale gelebiliyosa (sakın yanlış anlaşılmasın hw97k dan bahsediyo gibi olmayım 125 TL bu tüfek) neden en başta bu bakım yapılmıyor?? yani bakın öyle satın silahrarı değilmi?

+1

güle güle kullanın silahınızı,isabetli atışlar

• Arkadaşlar gamo promagnum ve gamo ts 10 4.5 mm bu pelletlerin balistik katsayılarını bilen var mı cevabını iletirseniz çok müteşekkir olurum.çünkü gördüğüm kadarıyla balistik katsayı pelletin hızı ve enerjisini korumada çok belirleyici bir değer.

Ayrıca fx pellet ve crosman peletlerinde BC değerleri varsa bunlarıda rica ediyorum.

;grin; ;$., ;atlig;

• Arkadaşlar bazı pelletlerin arka kısımları geniş çapda iken ön tarafları dar bir çapda olabiliyor.hatta namlu içinde yivlere pelletin arka tarafı temas ederken ön taraf yivlere temas etmiyor.bu da grupman açısından çok kötü sonuçlar veriyor.iyi kararlı bir atış için pelletin hem ön hemde arka dairesinin yivlere temas etmesi lazım.

gamo promagnum ve gamo ts 10 4.5mm pelletlerde buna benzer yiv lere temas etmeme var mı arkadaşlar? çünkü internette gördüm ts 10 pelletin ön çapı dar görünüyor.

arkadaşlar namlu içinde yivlere iyi şekilde temas eden pelletler sizce hangileri? ;avci; ;tufey#

• ts10 ve pro magnumda böle bir sorun yok hatta namluya azcık zor bile giriyor.yivlerle bütünleşiyor.bir sorunları yok ama .yenı ts10 ları hıiç beğenmedim arkalarıdaha genış ve zor giriyor namluya.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Fx 5,52 ler ve Match pelletler. Ama herşey namluya tam temas etmekle kalmıyor aynı zamanda aerodinamik bir yapısı olması gerekiyor. Bu yüzden uzak mesafelerde Match pelletlerle grup yapılmıyor. Match pelletler kısa mesafe kapalı poligon atışları için uygun. Fx,jsb,diana high power, gamo promagnum gibi ft pelletler aerodinamik yapısı iyi olduklarından kalitelerine ve tüfeğin sevmesine göre uzun mesafe grupmanda iyi işler çıkartıyor.