Nikko Stirling 10-50x60 Nighteater hangi modelini tercih etmeli

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam

Nikko 10-50x60 Nighteart kullanan varmı? 2 modeli varmış 1.si mil-dot 2.si ıllumınated sistem miş. Hangisi pcp silahta daha kullanışlı olur.

• Çok fazla bilgim yok ama bildiğim kadarı ile mildot dedikleri artıkılın bir şekli,illumination ise o artıkılın pil yardımı ile aydınlatılmış olanı.(Alaca karanlık için) Bu mantıkla mildot olanın da illuminated olanı olabilir.Yani, aynı dürbünün mildot olanının aydınlatılmış olanından bahsediyor olabilirsiniz... :)

FX Gladiator .22 +nikko nighteater 10-50x60+Yatagun moderatör ;keyf;
    AirArms s410 xtra FAC .22+Bushnell elite 6500 2.5-16x42 ;şrofls;.

• Çok fazla bilgim yok ama bildiğim kadarı ile mildot dedikleri artıkılın bir şekli,illumination ise o artıkılın pil yardımı ile aydınlatılmış olanı.(Alaca karanlık için) Bu mantıkla mildot olanın da illuminated olanı olabilir.Yani, aynı dürbünün mildot olanının aydınlatılmış olanından bahsediyor olabilirsiniz... :)

teşekkürler

• Nikko Stirling Diamond 10-50x60 modeli hakkında bilgisi olan varmı ? çok kaliteli görünüyor. Platinum Nighteater modeliyle arasındaki fark nedir?

Bende Nikko'nun 8-32x60 Platinum NightTeater modeli var. Artıkılı ışıklandırmalı olandan. Yandan paralaks ayarı ve sunshade (güneşliği) de var. Ben TheNightHawk'tan aldım. Çok iyi bir dürbün. Hatta dürbünde son nokta gibi birşey. Senin düşündüğün modeli ile arasında sanırım sadece yakınlaştırma miktarı farkı var.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Diamond serisi Nikko'nun ürettiği en kaliteli ve pahalı seri. fiyatı Nighteater'ın aynı büyütmeli olanının 2 katından fazla. Diamond Sportsman 10-50x60 FT ciler ve ciddi hedef atıcılarının kullandığı 3-5 dürbünden birisi. Fiyatı Leupold/Swarowski/Zeiss gibi markaların altında kalmakta fakat ulaşılabilir en kaliteli dürbün diyebilirim. Yıllardır hayallarimi süsler ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bende yorumlardan etkilendigim için kullanmadıgım ve hiç görmedigim halde iki gün önce Nikko platinum nighteater 10 50 60 ve ısıklı olandan aldım insallah iki hafta sonra burada olacak.İyi bir dürbün oldugunu tahmin ediyorum ama herhangibir tecrübem yok hakkında

• hayırlı olsun, güle güle kullanın ^^

.

ankarateam.png

• Diamond serisi Nikko'nun ürettiği en kaliteli ve pahalı seri. fiyatı Nighteater'ın aynı büyütmeli olanının 2 katından fazla. Diamond Sportsman 10-50x60 FT ciler ve ciddi hedef atıcılarının kullandığı 3-5 dürbünden birisi. Fiyatı Leupold/Swarowski/Zeiss gibi markaların altında kalmakta fakat ulaşılabilir en kaliteli dürbün diyebilirim. Yıllardır hayallarimi süsler ^^

teşekkürler diamond sportman'ın resimleri bile çok kaliteli olduğunu gösteriyor.

• Bende yorumlardan etkilendigim için kullanmadıgım ve hiç görmedigim halde iki gün önce Nikko platinum nighteater 10 50 60 ve ısıklı olandan aldım insallah iki hafta sonra burada olacak.İyi bir dürbün oldugunu tahmin ediyorum ama herhangibir tecrübem yok hakkında

Bildiğim kadarıyla Türkiyede bu dürbünden yok nasıl temin ettiniz ve ne kadara mal oldu mahsuru yoksa öğrenebilirmiyim.

• Av ve av aksesuarlarının en geniş ve kapsamlı aynı zamanda hesaplı yeri Amerika fekat dürbün ve benzeri optikleri gönderme yapmıyorlar. Ben netten onlıne alıp oradaki adrese gönderttım abim gelirken bavulunda getiricek.

• Av ve av aksesuarlarının en geniş ve kapsamlı aynı zamanda hesaplı yeri Amerika fekat dürbün ve benzeri optikleri gönderme yapmıyorlar. Ben netten onlıne alıp oradaki adrese gönderttım abim gelirken bavulunda getiricek.

Teşekürler. Anlaşılan Amerikada tanıdık arıcaz buda şu an için samanlıkta iğne aramaya benziyor.

• Sonunda dün aksam dürbünüme kavustum hemen tüfegin üzerine Yatagun dan aldıgım Z ayaklarla bagladım ve çok güzel oldu. İnsallah bir aksilik olmazsa bugun öglen denemek istiyorum. Denedikten sonraki düşüncelerimi sizlerle paylaşırım. x;.z

• Hayırlı olsun, dürbün hakkındaki görüşlerinizi merekla bekliyorum. Silahın dürbünle birlikte resimlerini de koyarsanız gözlerimiz şenlenir. Yalnız silahın yanında siz durmayın, zira silahı gölgede bırakıyorsunuz :)

• hayırlı olsun, güle güle kullanın.

.

ankarateam.png

• Silahın dürbünle birlikte resimlerini de koyarsanız gözlerimiz şenlenir. Yalnız silahın yanında siz durmayın, zira silahı gölgede bırakıyorsunuz :)

+1 :thumbup: hayırlı olsun güle güle kullanın

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• Biraz atış yaptım yeni dürbünle çok keyifli ve heyecan verici zaman okadar çabuk geçmiski insanın atışı bırakası gelmiyor. ilk izlemimi söylersem tek kelime ile teleskop gibi birseybu. Elimden geldigince çabuk resimlerini koymaya çalısırım malum sabah 9 aksam 23 arası işyerindeyim

• "Mil Dot Reticle mesafe ölçüm amacı ile üretilmiştir.
    MOA derece-dakika türünden açı birimlerini kullanırken MilDot, radyan- miliradyan açı ölçüm birimini kullanır. İsmi de buradan kaynaklanmaktadır. Miliradyan/Dot, bu sistemde iki nokta arasının görüş açısı 1 miliradyandır.
    1 miliradyanlık açı 1000 metrede 1 “metre” açıklığa ulaşır. Hedefin ölçüleri bilinirse
    Uzaklık (metre) = (hedef boyu(cm) x dürbün büyütmesi)/hedefin kapladığı nokta adeti
    formülünden, hedef uzaklığı hesaplanabilir.
    FT etkinliklerinde kullanılan hedeflerin (sincaplarımız) atış bölgesi 2″ (5 cm) dir.
    Bu atış bölgesinin boyunu, 9 büyütmeli dürbününüzde 2 nokta arasında görüyorsanız, hedefin filler olan uzaklığı: (5*9)/2=22.5 metredir. Aynı hedefe, aynı yerden, 24 büyütme ile bakarsanız, atış bölgesi 5.33 nokta arası büyüklükte görünür.
    Mil extend dürbünde, noktaların merkezlerinin arası 1 miliradyandır. Noktaların büyüklüğü 1/4 (0.25) mRad ve komşu iki noktanın yakın teğetleri arası 3/4 (0.75) mRad, uzak teğetlerin arası ise 1 1/4 (1.25) mRad dır. Bu şekilde hedefin boyu ve mesafe daha hassas şekilde belirlenebilmektedir.
    Mil Dot dürbünün başka bir kullanımı da, dürbün ayarlarına dokunmadan farklı mesafelere isabetli atışlar yapabilmesini sağlamasıdır.
    Önce favori pelletinizi seçmelisiniz, bu pelletle silahınızın sağlayabildiği ortalama hızı ölçtükten sonra bir balistik programı ile (ChairGun 2) atış yapmak istediğiniz uzaklıklar dürbününüzün belli bir büyütmesindeki en üst ve en alt extend aralığına oturacak bir sıfırlama mesafesi seçip silahınızı bu mesafeye sıfırlamalısınız.
    Aynı information yardımı ile bir skala bastırarak yanınızda taşıyın. Ben silahın kabzasına yapıştırıyorum. Mesafeyi kestirdikten sonra skalaya bakıp nasıl nişan alacağınızı belirliyorsunuz. "

Kaynak sayfa referans olarak formu işaret etmekle birlikte ben bulamadım, alıntı grup içi olduğu için herhalde mahsuru yoktur

FX Revolution

• Sonunda dün aksam dürbünüme kavustum hemen tüfegin üzerine Yatagun dan aldıgım Z ayaklarla bagladım ve çok güzel oldu. İnsallah bir aksilik olmazsa bugun öglen denemek istiyorum. Denedikten sonraki düşüncelerimi sizlerle paylaşırım. x;.z

Hayırlı olsun darısı başıma deyeyim güle güle kullanın.

• Herkese iyi dileklerinden dolayı tesekür ederim.Çok sıkışık bir zamana denk geldigi için ne yaza bildim nede resim ekleye bildim.