WALTHER CP 88 DELME TESTİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Walther CP88 4.5 mm ile bu gün bir test yaptım.

Sonuçları biraz beni şaşırttı;

kola kutularından oluşan arda arda sıralanmış 16 kutu koydum ve yaklaşık 1.5 metreden atış yaptım.Kutuların içi boştu.Ama gördümki sadece 7 tane sini tam delmiş 8. kutuyu ezmişti.Ben daha fazlasını beklerdim ama biraz benim için üzücü sonuç oldu.Üstelik bunu altın pellet ile denedim.Normal pelet ile atış yaptım gamonun peleti ile sadece 5 kutu yu deldi ve altıncıda biraz eğilme oldu.Altın pellet ile güç ve etkisinin gerçekten etkilediğini daha iyi gördüm.

Çok fazla bilgim olmamakla beraber acaba daha uzun mesafeden atış yapsaydım saçma hız kazanırmıydı bunuda ustalardan duymak isterim.şimidilik söyleyeceklerim bunlar walther CP88 Co2 4.5 mm hakkında... u½%;airgunturk.com/attachment/601/

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen özcan ().

• Official Post

Uzun mesafede normal pellet altın pellet den daha etkili olur,tabi bu mesafe en az 30 metre,

Altın pellet tabir ettiğiniz gamo rocket sanırım ve bu pellet aşırı hafiftir,yakın mesafedeki kinetik enerjisi oldukça yüksektir ama uzun mesafede ağır pellet in momentumu enerjiyi daha uzaklara taşır.

• teşekkürler Mustafa abiii...

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisn ?
    birde sndeki competition modeli mi
    competitionlu model ile normal model arasındaki farklar ne biliyormusun

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• şöyle hızı en az 150 m sn olan co2 tabancalardan yokmu? bildiğim kadarıyla cp 88 en iyilerinden.modifiyeli filan olmuyormu?

mustafa beyin sw si vardı galiba .sw mi iyi yoksa cp 88 mi hız ve isabetlilik yönünden ? mustafa abi cevap bekliyoruz? biraz detay verirseniz sevinirim bende daisy ve crosman var ikisinide yedek parça olarak kullancam.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• sw en iyisi sanırım
    mustafa abinin böyle bir msjı vardı benim bu konu hakkındaki soruma oda fps hakkında denemediğinden tam bir rakam veremiyor ama ilker abi(termopl)
    6.35 10" namlulu aldı sanırım o yakında bir inceleme yazısı yazar belki

Peki ben size S&W 8" .177 Krom Co2 tabanca önereyim,bende var ve mükemmel bir silah,mükemmel kalite,top model güçlü bir silah,ben namluyu 5,5mm 10" ile değiştirdim sonuç süper,yakında zaman bulursam 6,35mm yapacağım ve sanırım 6,35mm namlu ile 17grains H&N pelleti 770 - 800 fps hızda atarki bu hız bir Co2 için süper bir sonuç,birde susturucu takdım ucuna,son kemerburgaz buluşmasında bir çok arkadaş görme fırsatı buldu.

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• Sevgili Mustafa abii bir yazınızda şöyle yorum kullanmıştınız;

"PCP lerde çap arttıkça verim artar,örneğin 17grains pelleti modifiyesiz AA S410 900fps hızda atarsa,aynı silaha 6,35mm namlu takılıp yine 17grains fakat 6,35mm pellet ile test etmemiz halinde minimum 150 - 200fps hız artışı olacatır"

Bu olay Co2 lerde de geçerlimi yani Cp88 4.5 mm değilde 5.5 yada 6.35 olsaydı aynı sonuçları almak mümkünmüydü...

Birde diyelimki S&W 8'' aldık diyelim bunu 10'' 5.5 mm veya 10'' 635 namluya çevirmek yada değiştirmek için nasıl bir yol izlememiz lazım yada nerden temin edebiliriz.Çünki bunlar Veli beye standart olarak geliyor yani yedek namlu ve pellet farkı için ayrıyeten bir parça modifiyesi bilidiğim kadaraıyla gelmiyor acaba geliyorda biz mi bilmiyoruz yada sipariş mi ettiriyoruz.Eğer dediğiniz gibi ise 10'' 6.35 mm pelletle S&W çok daha iyi sonuçlara imkan sağlıyor demektir ki bu da bizim istediğimiz bir sonuç olur güç olarak.Birde İnsan bu işin içine girince biraz daha güçlü habirazdaha etkili olsun diyerek sonu olmayan bir yolmu yoksa bu...

;atlı{#

• yedek namlu ve motajı için silahı şarjoru ve uygun namluyu yurt dışından temin edip freze ve torna işçiliği ile kesip biçip,deneysel amaçlı hobi olarak yapıyoruz sonuç kötü çıkarsa hiç sesimizi çıkarmadan biraz yutkunup tecrübe kazandık deyip ,zararı sineye çekiyoruz #hims iyi çıkarsa da çıkmasada yayınlarız hep beraber görürüz .saygılarımla

• #hims #hims teşkkürler çok güldürdünüz beni.Allah da sizi güldürsün...

;atlı{#

• Official Post

S&W nin 4,5mm den büyük kalibresi yok,yurt dışında da yok,böyle modifiye parçalar,biz yurt dışından havalı tüfek namlusu getirtiyoruz,ayrıca 4,5mm S&W şarjörü getirtiyorum,namluyu kesip bu silaha uygun halde torna ediyorum,sonra silahın namlu bağlanan kısmını frezede büyültüyorum,getirttiğim 4,5mm top ların 4,5mm pellet yuvalarını da 6,37m ye rayba ile büyültüyorum,sonra bu topları özel alüminyum karartma asiti ile karartıyorum,silahı topladığımızda en ufak bir çizik yada ezik,estetiği bozan bir şey olmuyor.Sonuç tatmin edici bir güç,sonra silahın üzerine bir moderatör ve birde open sigh red dot takdıkmı bitmş oluyor ;tacli#

• Peki tabancanın bir seferde verdiği co2 yi artırabilecek bir mod yapılabilir mi?

yani tüple 60 değil 30 atış yapsın gibi?

• çok kolay bi şekilde yapılabiliyor şöyle izah etmeye çalışayım
    valf açma süresini uzatmak için önce valf kapama yayı zayıflatılıyor sonra valfe vuran çekiç yayı kuvetlendiriliyor gibi .
    saygılarımla

• Uzun mesafede normal pellet altın pellet den daha etkili olur,tabi bu mesafe en az 30 metre,

Altın pellet tabir ettiğiniz gamo rocket sanırım ve bu pellet aşırı hafiftir,yakın mesafedeki kinetik enerjisi oldukça yüksektir ama uzun mesafede ağır pellet in momentumu enerjiyi daha uzaklara taşır.

Abi bir yanlış anlama olmasın.. Bir mermi (ister ateşli ister havalı olsun) namludan çıktığı andan itibaren yavaşlamaya başlar. Ne kadar yakından sıkarsanız kutuya o kadar fazla kutu deler. Yada tam tersi ne kadar uzuak mesafeden atarsınız o kadar az kutuyu deler..

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• airgunturk.com/attachment/600/evet doğru nucleex sadece 4.5 mm var.Gerçekten 4.5 mm tüfeği olanda denesin tavsiye ederim gerçekten performans artıyor...

;atlı{#

• mustafa abi sendeki 6,35 tabancayı ölçtünmü hızını
    bendede var 4,5 tabanca atışlarını daha çok sevmeye başladım.
    tabanca modifiyesi fazla yapılmadı.

• airgunturk.com/attachment/600/evet doğru nucleex sadece 4.5 mm var.Gerçekten 4.5 mm tüfeği olanda denesin tavsiye ederim gerçekten performans artıyor...

bu pelletler iddiaya göre %25'e kadar namlu çıkış hızını arttırabiliyormuş.

• Official Post

Abi bir yanlış anlama olmasın.. Bir mermi (ister ateşli ister havalı olsun) namludan çıktığı andan itibaren yavaşlamaya başlar. Ne kadar yakından sıkarsanız kutuya o kadar fazla kutu deler. Yada tam tersi ne kadar uzuak mesafeden atarsınız o kadar az kutuyu deler..

Ben ne dedim,uzakta dahamı etkili olur dedim ? :!:

Tabiki mermi namludan çıkdıktan sonra hedefe vuruncaya kadar yavaşlamaya devam eder,kastım bu değil,yazıyı tekrar okursan ben başka bir şey anlatıyorum,

Aynı çapta Hafif pellet ağır pellete göre namludan daha hızlı çıksada,orta uzun mesafede enerjisi ağır pelletten daha çabuk tükenir ve dolayısıyla ağır pelletin uzun mesafedeki enerjisi hafif olana göre daha yüksek olacaktır.

• Official Post

mustafa abi sendeki 6,35 tabancayı ölçtünmü hızını
    bendede var 4,5 tabanca atışlarını daha çok sevmeye başladım.
    tabanca modifiyesi fazla yapılmadı.

Hakan ben silahın namlusunu 4,5mm den 5,5mm ye değiştirmiştim,şimdi ise 6,35mm ye çeviriyorum ama henüz montajını yapmadım,yakında bu konuda bir modifiye başlığı altında fotoğraflı olarak tüm verileri yayınlayacağım.