Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • O halde bu mantığı kursak olurmu kamyon lastığinin hacmini bilmiyorum ama hacimxbar bir tüpü standart 200 cc desek 200x200 40000 oda 40 metre küp hava eder bu durumda bir lastiğin tahmini olarak aşşa yukarı 5000 cc desek 5000x4=20 metre küp yapar bu durumda etrafa verdiği zatarı 2 katı olarak kabul edebiliriz sanırım öyle 100 lerce kat değil.Yanlışım varsa düzelntini.
    Saygılar.

• bir keresinde bizim evin yukarısında kazı çalışması gibi birşey vardı. kamyonlar taş toprak falan götürüyorlardı. bi kamyon tam önümden geçerken arka lastiklerinden bi tanesi bi patladı. ölüyordum az daha ^^ hayatımda böle ses duymadım. her yer toz duman oldu ^^ kamyon lastiği böyle patlıyorsa pcp tüpü nasıl patlar düşünmek bile istemiyorum. Allah korumuş gerçekten, büyük geçmiş olsun

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• O halde bu mantığı kursak olurmu kamyon lastığinin hacmini bilmiyorum ama hacimxbar bir tüpü standart 200 cc desek 200x200 40000 oda 40 metre küp hava eder bu durumda bir lastiğin tahmini olarak aşşa yukarı 5000 cc desek 5000x4=20 metre küp yapar bu durumda etrafa verdiği zatarı 2 katı olarak kabul edebiliriz sanırım öyle 100 lerce kat değil.Yanlışım varsa düzelntini.
    Saygılar.

Tabii ki o kadar basit bir hesap değil.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• frog
    Yaptığınız çok tehlikeli. Zaten tüpe fazla hava basmak performans kaybına neden olur. Yukarıda büyüklerim herşeyi açıklamışlar.
    Kırmızı herzman tehlike sınırı demektir. Tüfeğinizin sınırlarını "Denemek" için bile olsa zorlamayın lütfen, yüksek basınç şakaya gelmez. Bizide üzmeyin.

[Resim Engellendi: http://www.pyramydair.com/blog/images/ar6-gauge-web.jpg]

• Peki arkadaşlar Bu PCP tüplerini belli bir süre kullandıktan sonra değiştirmemiz gerekiyormu yani birkaç sene kullanım sonrası bu tüpler özelliğini kaybedermi?

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• bunun yanında pcp pompaları ne kadar randımanlı,örneğin hıll pompa sorun çıkarmadan kaç yıl kullanılabilir

• Peki arkadaşlar Bu PCP tüplerini belli bir süre kullandıktan sonra değiştirmemiz gerekiyormu yani birkaç sene kullanım sonrası bu tüpler özelliğini kaybedermi?

zannetmiyorum belirli aralıklarda test yapılması iyi olabilir ama tam performasla garanti süresinde %2-3 hata ile devam etmeli benim şahsi görüşüm

• Official Post

Peki arkadaşlar Bu PCP tüplerini belli bir süre kullandıktan sonra değiştirmemiz gerekiyormu yani birkaç sene kullanım sonrası bu tüpler özelliğini kaybedermi?

Herşeyin bir ömrü vardır tabiki bu tüplerinde bir ömrü var, bu ömür tüpte kullanılan malzemenin kaltesi, dolum sıklığı ve uygulanan basınçlarla doğrudan ilintilidir, bu nedenlede şu markanın tüpü şu kadar gider dememiz çok zor ama oldukça uzun seneler hizmet edeceğini sanıyorum.

bunun yanında pcp pompaları ne kadar randımanlı,örneğin hıll pompa sorun çıkarmadan kaç yıl kullanılabilir

Bu tamamen sizin kullanım sıklığınız, yıllık bakım ve kullanırken aşırı ısınmadan zarar görmemesini sağlamanıza bağlı.

• Arkadaşlar öğüt ve önerilerinize çok teşekkür ederim,manometre üzerinde 35 görünce ne olur ne olmaz diye 27 ye kadar doldurdum;yoksa 30 da bırakacaktım,iyiki yapmamışım,artık foruma değil,gazetelere çıkıcakmışız;Hatsan'ı da 220 de bırakıyordum,180' i de geçmem bundan sonra.Benim çok doldurmadaki amacım şiddetinden ziyade (ki zaten pcp'ler çok güçlü) aradaki 20-30 bar fazlalık extradan 20 atış fazla yaptırıyor onun içindi.Az ve sık doldurucam bundan sonra.Teşekkürler ve saygılarımla. g;$i

• Arkadaşlar öğüt ve önerilerinize çok teşekkür ederim,manometre üzerinde 35 görünce ne olur ne olmaz diye 27 ye kadar doldurdum;yoksa 30 da bırakacaktım,iyiki yapmamışım,artık foruma değil,gazetelere çıkıcakmışız;Hatsan'ı da 220 de bırakıyordum,180' i de geçmem bundan sonra.Benim çok doldurmadaki amacım şiddetinden ziyade (ki zaten pcp'ler çok güçlü) aradaki 20-30 bar fazlalık extradan 20 atış fazla yaptırıyor onun içindi.Az ve sık doldurucam bundan sonra.Teşekkürler ve saygılarımla. g;$i

benim merak ettiğim 270 300 bar"ı ne ile dolduruyordunuz

• yeni tüfeğim evanix bızzart geldı gücü benı cok etkıledı ve cıkan ses dehşet

Tüfeğinizi güle geüle kullanın kazasız ve isabetli atışlar. Bende Aksaraydaki Polgonda AR4 (4.5mm) olanını gördüm ve kullandım gerçekten çok güçlü atışları var.

Ses için size tavsiyem Yatagundaki moderatörler çok iyi ses kesiyor. Sanırım tüfeğinizin namlu ucunda da 1/2 UNF diş olması lazım. Kolaylıkla takıp kullanabilirsiniz.

İyi atışlar..

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• enim merak ettiğim 270 300 bar"ı ne ile dolduruyordunuz

Yüksek basınç kompresörüyle.Bursa'da bir yangın söndürme firmasında kompresörler var,kendisi arkadaşım;deneme amaçlı kendim doldurdum. g;$i

• Merhaba bende nasıl bir tüpe doldurttunuz onu merak ettim

• Sayın ironarm ;Max 450 bar doldurulabilen ufak Scuba tüpüne doldurdum.2 Lt.lik ve bunlar acil çıkış tüpü diye adlandırılan tüpler.Resmini göndericem,şu anda bagajımda ve arabam yanımda değil,yoksa hemen resmini çekecektim,görüşmek üzere.. g;$i

• 450 bar kullanım basıncı ciddi bir rakam;

300 barlık lik tupleri duydum ama 450 bar kadar yuksek basınclı scuba tupu duymamistim. Benim bildigim kadarı ile 450 bar 300 barlık testlerin "hydro test basıncı" ama tabi yanılıyor olabilirim.

Sizdeki bilgilerini merakla bekliyorum; ozellikle tupun boyun kısmının etrafındaki yazıları gonderirseniz daha iyi anlasilir diye dusunuyorum.

Selamlar

• Official Post

Yine yanlış anlatım oluyor,

Frog un acil çıkış tüpü dediği kullanım basıncı 300, test basıncı 450 bar olmalı, bu tüplerin 450 bar kullanım basınçlı olduğunu sanmıyorum, öyle olsa 675 bar test basıncı olması gerekir. Bende 92 cı (yaklaşık 1,5 litre kevlar kaplı olanı var.

• Mustafa Bey e katılıyorum. 300 bar working pressure olan bir tupe 450 bar hava basmak ... dusunmek bile istemiyorum.

• 450 bar hava basmadım,300 bar da bıraktım.Resmini göndericem,üstünde yazan yazıları da,saygılarımla. g;$i