Mod95 Sas aldım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaslar sonunda kararımı verdim. bugün şanslı oldğumu düşünerek hatsan mod 95 sas yanında 3-9x44 optima dürbün + spormatch dampa + 1x40 red dot sipariş ettim . Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. gönül isterdiki bi fx t12 sahibi olalım ama şimdilik imkanlarımız b una elverdi.... tavsiye veya önerilerinizi bekliyorum...

Tavsiye: Onu bir an önce sat...

Öneri: FX T-12 al...

;kihhik,

Şaka şaka... Hayırlı olsun... Mod. 95 SAS iyi silah, yalnız 500~1000 atıştan sonra, rodajı gerçekleşince kendini bulur, sabret...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Hayırlı olsun gruplarını bekleriz :thumbdown:

• Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun.

Bende de aynı modelin 5,5 mm olanı var. Red dot'u beraberinde veriyorlar ama ben açıkçası verim alamadım ve bir kenara kaldırdım.

Silahla daha 500 atış yapmamışımdır. Namlu yivleri iyi açılmış. Ama alırken üç tane 95 sas arasından namlusunu kontrol ederek aldım.
    Diğer ikisinde namlu ucuna doğru yivlerde sanki genişleme ve silikleşme var gibiydi. Belki de yağ vardıda öyle gözüküyordu.

silahla normal gez va arpacığıyla 75 metre mesafeye atış yaptım. En yakın zamanda dürbün almayı düşünüyorum. Gezi çok kalın
    uzak mesafeye nişan alması zor oluyor. Desteksiz olarak ayakta yaptığım atışlarda iki yumruk büyüklüğündeki taşlara isabet kaydedebiliyorum. Ama
    arpacığın kalın yapısı istikrarlı atış yapmamı engelliyor. Gamo promagnum pelletleri namluya parmakla zorlayarak ancak yerleşiyor. Pro match sıkışarak girmede ikinci sırada, match ve magnum pelletleri ise çok tatlı bir sıkışmayla kolaylıkla namluya yerleşiyor.

75 metre mesafeye bu saçmaları denediğimde match ve magnum pelletlerin daha istikrarlı sonuçlar verdiğini gördüm.Tabi bulunduğum mekan itibariyle destek alacak yer bulamadığım için bu atışlar ayakta ve açık nişangahla gerçekleşti. Kesin sonucu dürbünle yapılan atışların vereceği muhakkak.

Promatch ve promagnum pelletlerin etekleri oldukça kalın yapılmış ve sert. Dün promatch ile klasik match saçmasını benzer yapıda oldukları için evde denedim. Eski pin pon raketine atış yaptım. Arkasına da kullanmadığım eski eşofmanımın altını katlayarak yerleştirdim. Promatch raketi deldi ve oldukça kalın pamuklu kumaştan eşofmanın 3 katını deldikten sonra durdu. Klasik match pelleti ise raketi deldikten sonra eşofmanın 6 katını delerek ancak durdu. Üstelik ezilmişti. Bana klasik tip saçmalar sanki bu tüfeğe daha uygun gibi geldi.

• kardeş mod95 pellet seçiyor,zaten bu tüfeği alan kısıtlı bütçe ile alıyor,bütçesinin yettiği kadarına gamo pellet alabiliyor,onlarda itelemeyinen zor zooor giriyor,atıcının parmağı çöküyor pelleti itelemekden ;kihhik,

ama aynı durum ne kralmagnumda nede stoegerde söz konusu deyil,hangi pelleti kullanırsanız kullanın cuk diye oturuyor,hatsan ın yaylı tüfeklerin genel yapısı bu,azıcık daha geniş açsalar tüfeğin bir yeri eskiyecek sanki ;kihhik, mod95 i satma nedenlerimin başında ts10 gibi yıkıcı pellet in namluya oturmaması idi,gücü diğer kullandığım tüfeğe göre düşük idi,oda 4,5mm,kurma kolu 4.5mm bir calibreye sahip tüfek için aşırı sert idi,ben stoegerin tetiğine sert derken mod95 sas ınki daha sert çıktı,kral magnum tüfeğin tetiğide o kadar set deyil,hem stoger hem kralmagnum un kurması çok daha kolay kullannıcıyı yormuyor,

saygılarımla

• Mod 95 de malüm bende gamo serisini kullanıyorum :) ben kısa mesafe atıyorum promatch kısa mesafece cok isabetli vede cok yıkıçı tavsiye ederim fiyatına göre en verimli pellet bence arkadaşların dedigi gibi pelletler cuk diye oturmuyor :) biraz itelemek gerekiyor ALLAHdan ayıpdır söylemesi biraz kalın derili oldugum için parmaklarımda hasar oluşmuyor fazla zorlarsam peletin etekleri eziliyor resmen #hims

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• 95 SAS'ın geçtiğimiz günlerde yan tespit vidası eğildi. Fabrikaya mail attım. Vidayı plastik parçaları ve pullarıyla birlikte tam takım gönderdiler. Akşamı zor ettim. Evde tamir takımını serip yeni vidayı takmak için işe koyuldum ama hüsran oldu maalesef.

Artık ne kadar şikayet gittiyse yeni vidanın kalınığını artırmışlar. Gönderdikleri plastik parçada yeni vidayla uyumlu. Ama vidanın hem civata hem kendi başının oturduğu kundağa gömülmesi gereken pullarda normalden geniş çıkınca operasyon başlamadan bitti. Fabrikaya göndermeye üşeniyorum. Birde üstüne 30 lira kargo parası vermek var. Delikleri genişletmenin yolunu bulduğumda bu iş tamamdır. Niye bir işi yaparken başta düşünmezlerki. insan test eder öyle çıkarır piyasaya. 500 atışta vidamı eğrilir.

• 95 SAS'ın geçtiğimiz günlerde yan tespit vidası eğildi. Fabrikaya mail attım. Vidayı plastik parçaları ve pullarıyla birlikte tam takım gönderdiler. Akşamı zor ettim. Evde tamir takımını serip yeni vidayı takmak için işe koyuldum ama hüsran oldu maalesef.

Artık ne kadar şikayet gittiyse yeni vidanın kalınığını artırmışlar. Gönderdikleri plastik parçada yeni vidayla uyumlu. Ama vidanın hem civata hem kendi başının oturduğu kundağa gömülmesi gereken pullarda normalden geniş çıkınca operasyon başlamadan bitti. Fabrikaya göndermeye üşeniyorum. Birde üstüne 30 lira kargo parası vermek var. Delikleri genişletmenin yolunu bulduğumda bu iş tamamdır. Niye bir işi yaparken başta düşünmezlerki. insan test eder öyle çıkarır piyasaya. 500 atışta vidamı eğrilir.

Yine sendeki iyi; bendeki 30 atışta kırıldı.

• Sonunda tespit vidasını tüfeğe takmayı başardım. Ama anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Vidanın pullarını karşılıklı olarak kundağa en az 2 mm gömmek gerekti. üstelik civatanın uç kısmıda kundaktaki deliğe geniş geldiği için deliğinde genişletilmesi gerekti. Elde matkap vs olmayınca iş eski yöntemlere kaldı.

Lehim makinesinin sivri uç kısmını çıkarıp deliği yakarak genişlettim ve derinleştirdim. Ev hala is kokuyor. Ama sonunda hem pulları hem de civataları birebir yuvalarına yerleştirmeyi başarım.

Firma sıkıştırılan civata geşemesin diye kontra vida yapmış ama hikaye Attıkça yine gevşiyor. Yarın Ulus'tan locttite 243 alacağıım....Umarım işe yarar.