Hatsan Mod 125 Dürbün Durmaz model :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün mod 125 ile deneme atışı yapmaya gittik arkadaşımla 10 atış sonrasında stoperin civatasını kesti.. 10 15 atış sonrada dürbün epey geri kaydı bende dağılmadan çıkarayım dedim ve dürbünü söktüm..

Araştırmadan bir günde karar verip aldım ve pek mutlu olmadım bu silahtan 1 2 ay sonra 2. el webley raider pcp tüfek alma düşüncem var ozamana kadar bunu dürbünsüz kullanmnak zorundayım :whistling:

Gez arpacık ile daha iyi atışlar yaptım desem yalan olmaz.. ve çok tepiyor sanki çifte av tüfeği gibi, silah benim gibi 60 kiloluk insanlar için yapılmamış anladığım kadarıyla.. kimin için yapıldığıda pek anlam veremedim ama benim gibi sazanlar için yapılmış olabilir diye düşündüm ;kihhik,

hatsan mod 125 alacak arkadaşlar varsa bilgi olması için yazmaya gerek duydum ;grin;

önceki hali yatagun dampada var

[Resim Engellendi: http://img210.imageshack.us/img210/2008/dsc03875.jpg]

sonraki halleri ;keyf;

[Resim Engellendi: http://img198.imageshack.us/img198/315/dsc03884e.jpg]

[Resim Engellendi: http://img22.imageshack.us/img22/8011/dsc03883l.jpg]

• paylaşım için teşekkürler.
    mod 125 ve torpedo dürbün canavarı...
    ben torpedo 155 in piston ucu ağırlığını çıkarttım.tepmesi oldukça azaldı.
    piston ağırlığını söktüğüm halde gücü bence yeterli.daha uzaktan ölçmedim ama 50 mt den şişeleri patlatıyor.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• kırılan civatayı kendi imkanlarınızla çıkartamıyorsanız bir tornacıda çıkarttırın.gamo veya diana dürbün stoperi alın. 12.9 kalite imbus vida kullanırsanız birdaha sorun yaşayacağınızı zannetmem.bu stoperlerde dürbüne temas eden noktada mukalom benzeri darbe emici lastik kullanılmakta hem kızağa sıkılıp hem üsten vidalanmakta.

bursateam.png

• Geçmiş olsun
    Yeni almışken böyle problemler insanı bir anda soğutur herhalde
    ama foruma yeni üye olmama rağmen okuduğum kadarıyla hatsan ın servis konusunda sana yardımcı olacağı

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

• dampa ayağı monte etmeden kısa bir süre önce oturtacağınız yere patex japon yapıştırıcısı sürmenizi öneririm,ben hep bu şekilde kullandım dampa ayağı,patriot da da aynı yöntem son kullandığım walter falcon da da aynı yöntem,walter falcon mod125 ile bire bir aynı tüfek g;$i

arkadaşımızın da tavsiye etdiği gibi,yayın ucundaki ağırlığı çıkarmanızı tavsiye edeceğim,bu şekilde daha isabetli atışlar yapacaksınız, çifteli gibi deyilde gerçek havalı gibi ses çıkar o zaman g;$i tüfeğin tepmesinden şikayet eden herkes deniyebilir,

• kırılan civatayı kendi imkanlarınızla çıkartamıyorsanız bir tornacıda çıkarttırın.gamo veya diana dürbün stoperi alın. 12.9 kalite imbus vida kullanırsanız birdaha sorun yaşayacağınızı zannetmem.bu stoperlerde dürbüne temas eden noktada mukalom benzeri darbe emici lastik kullanılmakta hem kızağa sıkılıp hem üsten vidalanmakta.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler mesleğim torna freze şuan o işi yapmıyorum ama halledebilirim ^^ dediğiniz stoperleri araştırıcam sağolun.. g;$i

Geçmiş olsun
    Yeni almışken böyle problemler insanı bir anda soğutur herhalde
    ama foruma yeni üye olmama rağmen okuduğum kadarıyla hatsan ın servis konusunda sana yardımcı olacağı

Hatsanın servisine gerek duyulacak kadar büyük bir problem değil ;) Beni soğutamaz ancak başka silah aldırır ;kihhik,

paylaşım için teşekkürler.
    mod 125 ve torpedo dürbün canavarı...
    ben torpedo 155 in piston ucu ağırlığını çıkarttım.tepmesi oldukça azaldı.
    piston ağırlığını söktüğüm halde gücü bence yeterli.daha uzaktan ölçmedim ama 50 mt den şişeleri patlatıyor.

Bende çıkardım bakalım sonuç ne olucak.. ;avci;

dampa ayağı monte etmeden kısa bir süre önce oturtacağınız yere patex japon yapıştırıcısı sürmenizi öneririm,ben hep bu şekilde kullandım dampa ayağı,patriot da da aynı yöntem son kullandığım walter falcon da da aynı yöntem,walter falcon mod125 ile bire bir aynı tüfek g;$i

arkadaşımızın da tavsiye etdiği gibi,yayın ucundaki ağırlığı çıkarmanızı tavsiye edeceğim,bu şekilde daha isabetli atışlar yapacaksınız, çifteli gibi deyilde gerçek havalı gibi ses çıkar o zaman g;$i tüfeğin tepmesinden şikayet eden herkes deniyebilir,

Yapıştırıcı hakkındaki tavsiyelerinizi daha önce forumda okumuştum yay önündeki mili çıkardım yumuşak vurduğunu hissedip dürbünü takmayı uygun görürsem yapıştırıcıda uygularım :thumbup:

Sanırım çıkar dediğiniz cihaz bu, biraz uğraştırdı ama söktüm aldım yerinden ;şrofls;.

[Resim Engellendi: http://img21.imageshack.us/img21/9793/dsc03885eei.jpg]

Ayrıca nuclex arkadaşımıza teşekkür ediyorum tetik tertibatı ile ilgili videosunu izledim.. ;grin;

• Tavsiyem yay ucu ağırlığımı çıkarmamanız.Yayın yamularak kırılma ihtimali var.Ayrıca tüfeğinizin rodajını doldurun daha sonra dürbün takın.Ben mod125te dürbün kullanıyorum ve sıkıntı yaşamıyorum

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Serkan hocam tüfeğin rodajını doldurana kadar yeni bir model alma niyetim var :whistling: , açıkçası bu silah gözümden düştü.. arkadaşımda 60liralık ne olduğu belli olmayan 20liralık dürbünü olan silah ile sigara kalınlığında ağaç dalını vurabiliyorum bu silaha ve dürübünü, dampası vs 450 lira oldu harcıyorum değil ağaç dalı vurmak kutu birayı bile vuramıyorum.. Forumdaki bazı abilere fazla abartıyorlar diyordum bukadar kötümü bu tüfek diyordum hak veriyorum artık.. 2. ellerde ewanix blizzard dikkatimi çekti o tür bi silah almaya niyetim var 2ay içerisinde..

ilginiz ve yorumlarınız için teşekkürler.

• Benim mod 140 da 10-15 atıştan sonra sağ elimin işaret parpağının altına su toplatmıştı. ;#^+. O yüzden dürbün takmayı denemedim bile.Şimdi evde süs gibi yatıyor.

Silaha uzaktan bakınca çok hoş görünüyo....Ben öyle kullanıyorum artık ;)

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Benim mod 140 da 10-15 atıştan sonra sağ elimin işaret parpağının altına su toplatmıştı. ;#^+. O yüzden dürbün takmayı denemedim bile.Şimdi evde süs gibi yatıyor.

Silaha uzaktan bakınca çok hoş görünüyo....Ben öyle kullanıyorum artık ;)

Silahı senden alıp tüm dertlerinden kurataracağım seni.Merak etme :Bal:taC:

• Teşekkür ederim Ekrem hocam.. ;dance;

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Japonla yapıştırmayı deneyin bende hiç bi sorun olmadı ben kendi gönderdiği çift ayakla atış yapmıştım 3 ay boyunca. Kendi gönderdiği stoperde gerçekten güzel iyice vidaladıktan sonra sorun ortadan kalkıyor. Birazda ucuz etin yahnisi hesabı 200 liraya kılıf + tüfek + 3-9x44 dürbün + yağ ;,;- hesaba göre beklentiniz olmalı :thumbup: ama gerçekten yeni başlayan herkese şiddetle tavsiye ediyorum tüfek konusunda uzman oluyorsunuz g;$i

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• Aslında kızağın içindeki boyayı tamamen kazımak gerek nekadar sıksamda kızaktaki boya kaymasına sebep oluyor bence.. sanayiye yolum düşünce eski çalıştığım torna atölyesine uğrayıp iyi bir stoper yapıcam ozaman kayması imkansız ;)

• merhaba sweethome ,

tüfek ilk aldığımda stoper vidasını kırdı dürbün dağılmadan dampa aldım yatagundan ,, oda kesmedi sideprensi abim patex dedi şimdi rahatım 3*9*56 koydum üstünede oldukça buyuk ve ağır bir dürbün , ama sorun yok 30 metrede 1 lira buyukluyunde hedefe atıyorum güzel sıfırladım hepsi içinde olmasada ii bir çalışma yapıyorum ,ayrıca güç olarak 90 metrde siyah efes şisesine attım deldi geçti ...50 metrde efes kutusuna attım kutu yere düşmeden delip geçti yaklaşık 2000 atış yaptım ilk aldığımda omzum çürüdü çok sertti şimdi iii gayet memnunum ..ama herkesde aynı çıkmıyor maalesef ...şimdilik bu yetiyorda artıyor ,ama ilerde bıkarsam şayet ,bende yatagundan güzel bir pcp düşünüyorum ..birde isabet ve tahribat: gamo promagnum tavsiye ederim ...

saygılar ;tufey#