5,5 ile 5,52 mm arsında ne fark varr?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar birkaç kutu pallet aldım,birtanesinin üzerinde 22 cal 5,52 mm yazıyo(fx airguns marka) .bunun diğerlerinden bir farkı varmı,hw 45 le kullanılabilirmi ?.sevgiler..

co2:colt 1911 goverment.
    dan wesson 6 inch
    tanfoglio witnes 1911 blow back

HW45 (.22 cal)
    SUMATRA 500(6.35 cal)

HAWKE ECLIPSE 30 SF

• 5.52 pelletler 5.5 pelletlere göre daha sıkı oturduğu için namludaki setler iyi keser yani daha isabetlidirler. Hw 45 le kullanılır daha doğrusu tüm .22 havalı silahlarda kullanılır

• teşekkür ederim üstad..

dan wesson 6 inch

HW45 (.22 cal)
    SUMATRA 500(6.35 cal)

HAWKE ECLIPSE 30 SF

• yani kısacası eteklerin anma çapı 0,02 mm daha kalındır

• yani kısacası eteklerin anma çapı 0,02 mm daha kalındır

Eteklerinin değil kafa çapı 0,02 mm kalındır.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Eteklerinin değil kafa çapı 0,02 mm kalındır.

yanlışlık için özür dilerim teşekkür ederim kadir abi

• bu başlığın konusu değil belki ama hw 45 le atış yapınca namludan duman çıkması normalmidir arkadaşlar,kullanan varsa daha önce bilgi verebilirmi?

dan wesson 6 inch

HW45 (.22 cal)
    SUMATRA 500(6.35 cal)

HAWKE ECLIPSE 30 SF

• bu başlığın konusu değil belki ama hw 45 le atış yapınca namludan duman çıkması normalmidir arkadaşlar,kullanan varsa daha önce bilgi verebilirmi?

silah yeni ise veya fazla yağlı ise olabilir.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• doğrudur,silahı yeni aldım,ne kadar devam eder acaba bu duman olayı,gerçi rahatsız edici değilde tırstım bian ters bi durum mu var acaba diye?

dan wesson 6 inch

HW45 (.22 cal)
    SUMATRA 500(6.35 cal)

HAWKE ECLIPSE 30 SF

• 50 100 atışdan sonra dizelleme bitmesi gerekir ama beceriniz varsa söküp fazla yağları alırsanız oda olur.

• teşekkürler bilgiler için,sevgiler..

dan wesson 6 inch

HW45 (.22 cal)
    SUMATRA 500(6.35 cal)

HAWKE ECLIPSE 30 SF

• Tam emin olmamakla beraber fx pelletin kafa çapı 5.52 ,etek çapı daha fazla diye biliyorum ama tam olarak kaç bilgim yok,benim aklımda kalan 5.56 gibi :him:s yinede yanlış yönlendirme olmasın tam değerleri üstadlar verirse öğrenmiş oluruz saygılar.

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• Yahu elinde FX pellet ve kumpası olan yok mu? ;$.,
    Alıp ta ölçüverse de bizde işin doğrusunu öğrensek. :rolleyes:

• 4,5mm'de kumpasla ölçebildiğim kadarıyla kafa çapı 4,5mm, etek çapı yaklaşık 4,55mm. Tabii kumpasın hassasiyeti 0,05mm olduğu için çok sağlıklı bir ölçüm sayılmaz. Mikrometre ile ölçmek gerek.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• 4,5mm'de kumpasla ölçebildiğim kadarıyla kafa çapı 4,5mm, etek çapı yaklaşık 4,55mm. Tabii kumpasın hassasiyeti 0,05mm olduğu için çok sağlıklı bir ölçüm sayılmaz. Mikrometre ile ölçmek gerek.

Bu kadarıda fikir vermeye yeter sanırım. ;grin;
    Çok daha detaylı ölçüm isteyenler alıp mikrometreyle ölçtürsünler bir zahmet. ^^

• doğrudur,silahı yeni aldım,ne kadar devam eder acaba bu duman olayı,gerçi rahatsız edici değilde tırstım bian ters bi durum mu var acaba diye?

Ters bir durum yok, hw45 ler gücün büyük kısmını dizelden alırlar, ve her zaman tüterler, eğer çok fazla duman çıkartıyor ve çok aşırı hızla atış yapıyorsa 2-3 kere pellet koymadan boşa atış yapın düzelecektir. Diğer yaylıların aksine hw45 de boş atış yapılması keçesine ve yayına zarar vermez, fabrika önerisi bu şekildedir. Bence bırakın dizellesin hızın tadını çıkartın :) Hatta dizellemesi azalınca üst kızakta kurma kanallarının kenarından tabanca kuruluyken pistonun sağ ve sol yarıklarına 1 er damla makine yağı damlatın. Dizelleme yapmasın diyorsanız silahı söküp yağından arındırmanız gerekir, bu da hızının düşmesine neden olacaktır. Ayrıca HW45 i sökmek zordur, takmak ise çok çok zordur. Bilginize. Hw45 in piston keçesi teflon dediğimiz PTFE den yapılmıştır, bu şekilde dizelleyerek çalışmak üzere tasarlanmıştır. Yoksa bu aşırı gücü sağlayamaz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Yahu elinde FX pellet ve kumpası olan yok mu? ;$.,
    Alıp ta ölçüverse de bizde işin doğrusunu öğrensek. :rolleyes:

Selçuk her pelet üreticisinin uygulamaları farklı olsada hepsindede farklı oranlarda olsada etek çapları kafa çapından büyük olur, maksat eteğin setlere iyi oturup hava kaçağını engellemesi ve peletin namluya düzgün oturmasını sağlamaktır, FX peletlerde kafa çapı 5,52mm iken etek çapı 5,65mm dir, başka bir çok peletlerde bu etek çapı 5,60mm den 5,70mm ye kadar gider, ama burada etek çapının büyük olması sıkıntı değil avantajdır, asıl önemli olan kafa çapıdır.

• 3 adet 5,5 mm FX Pelleti elimden geldiği kadar hassas ölçmeye çalıştığımda aşağıdaki sonuçları aldım:

Örnek Kafa Ç. Etek Ç.
    1 5,46 5,49
    2 5,49 5,68
    3 5,45 5,66

Bilginize.

S&W 686-6