Hatsan Mod 55s Dürbün geziyordu Şimdi Namlu geziyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Dün aldığım Hatsan mod 55'in başta dürbünü ne kadar sıkılmasına ramen kızağın üzerinde seyahat ediyordu. Onu hallettim. Şimdide başka bir sorunu dile getireceğim ( tabi sorunsa ). Tüfek elimde tutup hafif sallayınca sesler geliyordu. Sonradan farkettim namlu kurulu veya kurulu olmadığı durumlarda Namlu tam kırma yerinden 2 cm oynuyor namunun sabit ve aşağı yukarı oynamadan durması mı gerekir yoksa el ile aşağı yukarı itildiğinde yada sallandığında 2 cm oynar mı.
    ( Bu arada namlu bastırınca aşağı düşüyor 2 cm öyle kalıyor daha gitmiyor. Yukarı bastırınca normal konumuna geliyor Daha yukarı çıkmıyor )

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar.

HATSAN MOD 70 + 4X20 OPTİMA
    PGO SCOOTER 50cc 5 HP İTALYAN

• namlunun tam sabit durması gerekir. belli bir güç uyguladığında namluyu sabit tutan diş ten kurtulup kurulmaya hazır hale gelmesi gerekir. hiç veya çok az güç uyguladığında aşağıya kırılması hiç normal değil. sen en iyisi o tüfeği iade et.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• Sayın İhsan YÜCE hocam namlu aşağıya doğru kırılmıyor, kırmak için bilinçli olarak güç uygulamak gerekiyor. Ama namlu sabit de durmuyor aşağı yukarı sallanıyor sürekli en iyisi ben iade eteyim tüfeği zaten emniyet mandalı da yok.

Bilgileriniz için teşekkürler.
    Saygılar.

• ne biçim esnafsın sen de ver tüfeği :) 2. el güzel bir şey bakalım sana.

bursateam.png

• Ya alırken pederle aldık para onun cebinden çıktığı için beğendi mod55 i al bunu al bunu fiyatıda iyi olunca incelememe fırsat vermedi eve geldik sorunlar başladı ;şrofls;. Şimdi peder yarın ilk iş iade ediyoruz diyor. İsabetliliktede problem var göz-gez-arpacık 5 metreden 15x30 tahtayı vuramadım üstelik ondan önce 3-4 atış gezi sıfırlamıştım. Neyse hepsi bahane oldu 2.el güzel bir şey bakalım diyorsunda 160-180 lira arası ne alabiliriz ;şrofls;.

• Çok sağol Crow hocam vidaları sıktım düzeldi şimdi minimum derecede aşağı yukarı gidiyor minimetre oynuyor ama yinede hissediliyor oynadığı yine bir zararı olur mu sizce?

• Çok sağol Crow hocam şimdi tamamiyle düzeldi. Zamanla yeniden gevşeme yaparmı ?

• Ya alırken pederle aldık para onun cebinden çıktığı için beğendi mod55 i al bunu al bunu fiyatıda iyi olunca incelememe fırsat vermedi eve geldik sorunlar başladı ;şrofls;. Şimdi peder yarın ilk iş iade ediyoruz diyor.İsabetliliktede problem var göz-gez-arpacık 5 metreden 15x30 tahtayı vuramadım üstelik ondan önce 3-4 atış gezi sıfırlamıştım. Neyse hepsi bahane oldu 2.el güzel bir şey bakalım diyorsunda 160-180 lira arası ne alabiliriz ;şrofls;.

Namlu değilde, kundağın vidası gevşemiş olabilir. Bence vidaları bi kontrol et, aynı olay bendimde başıma gelmişti.

Çok sağol Crow hocam şimdi tamamiyle düzeldi. Zamanla yeniden gevşeme yaparmı ?

namlunun tam sabit durması gerekir. belli bir güç uyguladığında namluyu sabit tutan diş ten kurtulup kurulmaya hazır hale gelmesi gerekir. hiç veya çok az güç uyguladığında aşağıya kırılması hiç normal değil. sen en iyisi o tüfeği iade et.

Samsunlu Alican, bence sen en kısa zamanda bir göz doktoruna git zira problem tüfekte değil sende... Aldığın bir ürünü kötülemeden önce de her şeyin yerli yerinde olup olmadığını kontrol et, ondan sonra at-tut...

Crow, tebrikler... Eline almadan arızayı keşfetmişsin, zaten o da arıza değil... Ama küçükbeyle babasına anlarlarsa eğer bir ders vermişsin...

İhsan Yüce, sana ne desem bilmiyorum... O yüzden birşey demiyorum...

Hatsan bu ülkenin evlatlarının kurduğu, yerli sermaye ile yaşatılan ve ateşli tüfekleri Avrupada da kabul görerek, yurtdışına kaçırılan paramızın bir kısmını geri getirmeyi başarmış bir firmamızdır ve bence yergiden çok takdiri hak etmektedir... Havalı silah pazarında da her geçen gün kalitesiyle performansını arttıran ve ülkemizin en ciddi havalı silah üreticisi olmayı kısa bir zamanda başarmış bir firmadır...

Elbette kalite ve performans olarak Avrupalı rakipleriyle şu anda boy ölçüşemez ve bir çok hatası da olabilir ama unutmayalım ki o rakiplerin hepsi yıllardır, bazıları da yüz yıla yaklaşan bir bilgi ve tecrübe birikimine sahiptirler ve Hatsan'ı kötülemek, yerden yere vurmak bize hiç birşey kazandırmayacağı gibi orta vadede de çok şey kaybettirir... Ve gerek imzalarında gerekse yazdıkları mesajlarda, ülkemizin bu en büyük havalı silah üreticisini acımasızca yerden yere vuranların ben Türklüklerinden bile şüphe ederim...

Bu konu hakkında söylenecek daha çook şey var ama herkesin biraz silkinip kendine gelmesi gerek önce... Yoksa hiçbir yere varamayız...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• cmblc hocam saygım gereği sana cevap vermeye bile hakkım yok büyüğümsün. Hatsan' a çamur atmak olmasında yine tüfeği değiştirmeye kesin karar verdim. Ben ithal silahlarla Hatsan'ın kalitesini karşılaştırmıyorum. Sıfır tüfeğin her 5 atışta bir kundak vidalarının gevşeyip namlunun sallanmaya başlaması normalmidir? Sıktıktan sonra 5 atış yaptım yine aynı durum baştan sık yine aynı durum. O zaman tornavida seti ile atışa gideceğiz demektir. Amacım Hatsan'ı kötülemek değil. Sonuçta tüfeği değişip yine Hatsan alacağım. Demekki Hatsan arada üretim hatası yapıyormuş.

Beni bu kadar aşağılamanı çok gereksiz buldum cmblc abi Ben bu hobiye yeni başladım sizin gibi profesyonel değilim yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum sende '' küçük beyle babasına anlarlarsa bir ders olmuş olur diyorsun '' bu gibi hakaretlerle benide hobiden soğutuyorsun.

Bir bana hakaret ediyorsun.yukarıdaki laflarımı tek tek incele hangi birinde hatsan dandik hatsan kötü ne dandik tüfek bu gibi laflar geçiyor. Şu lafımı anlamış olabilirsin "Neyse hepsi bahane oldu 2.el güzel bir şey bakalım diyorsunda 160-180 lira arası ne alabiliriz " Bu lafla 2.el güzel bir şey bakalım derken tüfeğe zaten ben ısınamadım aceleye geldi alması kendime göre başka bir tüfek 2. el almak istememde Hatsan'a hakaret değildir heralde.2. el alacağım silah yine hatsandır. Kısıtlı bütçemiz ona yetiyor. "Göz doktoruna görün" lafını ben size söylemek ister hakaretinize hakaretle cevap vermek isterdim ama size öğretilmeyen küçüklere sevgi ve büyüklere saygı bize öğretildi. O yüzden susuyorum.

Başka sözüm yok. ( Şimdi Lock title kullan diyeceksiniz, ama benim kızdığım konu sıfır tüfek daha alır almaz bu problemi göstermemeli çoğu Hatsandada bu durum yok galiba araya kaynamış oldu bendeki )

Saygılar.

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen aLLyCan_55 ().

• namlu yerinde durmuyor diana tüfeğimde diye bir başlık açılsa idi. ben yine arkadaşın derdini anlamaya çalışır ve daha önce açtığı başlıktan dolayı tüfekte hata olduğunu düşünüp iade et derdim :) bana bir şey demeyin o yüzden. konu hatsan değilki konu genç bir kardeşimize yardımcı olabilmek. yanlış anlaşıldım herhande. saygılar. :thumbdown:

bursateam.png

• namlu yerinde durmuyor diana tüfeğimde diye bir başlık açılsa idi. ben yine arkadaşın derdini anlamaya çalışır ve daha önce açtığı başlıktan dolayı tüfekte hata olduğunu düşünüp iade et derdim :) bana bir şey demeyin o yüzden. konu hatsan değilki konu genç bir kardeşimize yardımcı olabilmek. yanlış anlaşıldım herhande. saygılar. :thumbdown:

edit :) ne yani abi hatsan üretti diye çocuk namlusu oynayan tüfeğini iade edemiyecek mi?

bursateam.png

• Aslında markası ne olursa olsun bişeyi aldıkdan sonra sorunlarla karşılaşdıgımızda hemen bu öyle şu şöyle demekden ziyade almadan önce iyice araşdırmak lazım sen tüfegi aldıkdan sonra sorunları burda paylaşmışsın almadan önce yorumları okusaydın keşke senin gibi yüzlerçe hatsan hağduru oldugunu farketmen hiçde zor olmazdı hatda almadan önce biliyordun bençe ben forumu altını üstüne getirdim hatsanın ne mal oldugunu bile bile hatsan aldım çünki güçüm ona yetiyordu bende isterim fx t 12 . tüfegim olsun ama malum ben mod 95 aldıgımda keçesi bozuk gelmişdi daha ilk atışlarımda hayal kırıklıgına uğramışdım çok üzüldüm başdan bende senin gibi düşündüm ama sonradan yanlış düşündügümü farketdim adamlar benim tüfegin parasına pellet alıyor ^^ 2000 tl dürbün alıp takıyor bu işinde keyfini sürüyor helal olsun nedim iyi mal iyi para bunu bile bile elimizdeki bulğuru çöpe atmak gibi bişi biraz geç oldu ama öğrendim vede ben bunu yaşam tarzı olarak benimsedim mesela havalı tüfekğe merakın varsa hatsan almak yerine hiç almamak daha iyi gereken parayı topladıgında bu hobinin gerekdirdigi kalitede bir markaya yönelmek mesela paran yoksa uzunsamsun içmekdense hiç sigara içmemek gibi ^^ dilerim bir çok arkadaş benim gibi düşünüyordur bu işe gönül vermiş herkeze sevgiler saygılar ... vede isabetli atışlar ;)

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• bence kabahat kımsede degıl ne sattıgını bılmeyen parakendecı satıcıda. urun ayıplı kusurlu olabılır musterıde bunu farketmeden alabılır. ama havalı sılahı pancar motorundan ayıramayan satıcı amcalarımız bu noktada devreye gırmelı sattıgı urunun ne oldugunu bılmelı. hıc degılse satarken elıne alıp bı sallasa bıyerımı oynuyo kırıkmı cıkıkmı. tabı ısıne bu gereken ozverıyı gostermeyen tuccar ya koca bı fabrıkayı zan altında bırakıyo. yada bu hobıye heveslenmıs genc bı kardesımızı yardım alması gereken bı platformda gereksız tartısmaların satasmaların hakaretlerın ortasında bırakıyo. yanlıs bence

STRIKKER WORTEX

• Hatsan bu ülkenin evlatlarının kurduğu, yerli sermaye ile yaşatılan ve ateşli tüfekleri Avrupada da kabul görerek, yurtdışına kaçırılan paramızın bir kısmını geri getirmeyi başarmış bir firmamızdır ve bence yergiden çok takdiri hak etmektedir... Havalı silah pazarında da her geçen gün kalitesiyle performansını arttıran ve ülkemizin en ciddi havalı silah üreticisi olmayı kısa bir zamanda başarmış bir firmadır...

Elbette kalite ve performans olarak Avrupalı rakipleriyle şu anda boy ölçüşemez ve bir çok hatası da olabilir ama unutmayalım ki o rakiplerin hepsi yıllardır, bazıları da yüz yıla yaklaşan bir bilgi ve tecrübe birikimine sahiptirler ve Hatsan'ı kötülemek, yerden yere vurmak bize hiç birşey kazandırmayacağı gibi orta vadede de çok şey kaybettirir... Ve gerek imzalarında gerekse yazdıkları mesajlarda, ülkemizin bu en büyük havalı silah üreticisini acımasızca yerden yere vuranların ben Türklüklerinden bile şüphe ederim...

Bu konu hakkında söylenecek daha çook şey var ama herkesin biraz silkinip kendine gelmesi gerek önce... Yoksa hiçbir yere varamayız...

;d; ;d; ;d; ;d; ;d;

• ;d; ;d; ;d; ;d; ;d;

frog, teşekkür ederim anlama kaabiliyeti için...

Arkadaşlar ben aranızdan kimseyi şahsen tanımam (AnkaraTeam hariç) ve bu doğrultuda tanımadığım hiç kimseyle de şahsi bir problemim olamaz... Yani aslında yazdıklarım (öyle görünüyor olsa da "kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" şeklindedir) şahsa değil cümleye yazılmıştır... Yalnız, o Hatsan dürbünümü kırdı diyen arkadaştan hemen sonra bir de bu başlığı görünce artık tutamadım kendimi fakat gene de terbiye sınırlarını aşmadığımı görüyorum okuyunca yazdıklarımı...

Alican, sen bir göz doktoruna git dememin sebebi seni aşağılamak değil yardımcı olmak içindi...

Eşim Türkiye'nin ilk Makaralı Yay Bayan Okçusu... Teknik mükemmel, malzeme mükemmel, çalışma disiplini ve azmi mükemmelken yarışma ve antrenmanlarda puan tuttukları zaman çok düşük puan çıkıyormuş ve bu yüzden 22 yıl önce Okçuluğu bırakma noktasına gelmiş... Antrenörü "Sen bir git göz doktoruna görün" deyince eşim hiç aşağılamak olarak algılamamış ve doktora gitmiş, gözlüğünü almış ve rekorlar üstsüte gelmiş... 22 yıldır kırılamayan 2 rekoru var hala...

Hatsan bence ülkemizin en girişimci Havalı Silah üreticisi ve bu görüşümü herkesle ve her platformda tartışırım zira Hatsan bu işe yatırım yapıyor... "Amaan, ben yaptım oldu, isteyen alır isteyen almaz çok da tın" demiyor ve kendini sürekli geliştirmeye çalışıyor... Belki şimdi değil fakat 1-2 yıl içinde meşhur yabancı markalar kalitesinde ancak onlarda çok daha uygun fiyata havalı silah almayı hayal eden varsa aranızda, bu işi yapacak da gene Hatsandır... O yüzden eleştirilerimizi yıkıcı değil yapıcı şekilde yapmamız gerektiğine inanıyorum...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Ben o lafınızı hakaret algılamadım zaten. Daha tüfek tabancaları yeni tanıyorum. Sizde tüfeği elime ilk aldığım zaman sorunu tespit etmemi bekliyor ve tespit edemeyince " Göz doktoruna görün " diyorsunuz. Bu da benim hevesimi kırıyor. Sonuçta burası insanların tüfekler hakkında yorum alabilmesi araştırıp alabilmesi için her çeşit tüfeğin eleştirildiği bir forum Hatsan eleştiriliyor diye diğer tüfeklerde eleştirilmiyor mu? Sorun çıktığı zaman hepsi eleştiriliyor. Bu başlık altında kimse yıkıcı eleştiride yapmıyor. Kendinizi tutamadıysanız hatsan hakkında gerçekten atıp tutulan bir başlıkta yazınız. Çünkü bu başlıkta kimse Hatsan hakkında atıp tutmuyor. Eğer ben göremiyor isem bu gibi lafları siz gösterin lütfen.( Yada ben gözlük alayım ;şrofls;. )

Saygılar.

• cmblc hocam naptın sen??Aman diyim neye uğradığını şaşırırsın bu şekilde çıkışlar yapma.Hatsan dandik adi 5 para etmez abi eritseler millet trene binmez sen kalkmış neden bahsediyorsun.Yenge hanımın AT44 ile çekilmiş bir fotosuna arkadaşın birinin yengeyi ebediyen soğutma bu işten git bi .... al demesi gibi bende alicana tavsiyede buluncam.Alican aslanım sen o tüfeği iade et git bi tane hw97k al yada diana mod54 al.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• cmblc hocam naptın sen??Aman diyim neye uğradığını şaşırırsın bu şekilde çıkışlar yapma.Hatsan dandik adi 5 para etmez abi eritseler millet trene binmez sen kalkmış neden bahsediyorsun.Yenge hanımın AT44 ile çekilmiş bir fotosuna arkadaşın birinin yengeyi ebediyen soğutma bu işten git bi .... al demesi gibi bende alicana tavsiyede buluncam.Alican aslanım sen o tüfeği iade et git bi tane hw97k al yada diana mod54 al.

;d; ;d; ;d; Size sonuna kadar katılıyorum sütte leke var Hatsan'da yoktur olamazda.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam