FX Gladyatör almaya değer silah.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Havalı silah işiyle 1980 den beri uğraşmaktayım. ilk tüfeğim TUKA idi. sonrasında çuvalla silah aldım ya hurda oldu yada sattım.uzun araştırmalarım sonucu isveç harikası olan FX Gladyatör silahını almaya karar verdim.
    Denemelerim sonucunda ise , 150 metreye kadar attığım her atışta (16 metre sıfırlama) mükemmel sonuçlar elde ettim. Gören herkes aşık oldu silahıma.
    Güç + stabilite+ isabet arıyorsanız tüm hobinizde buysa .hiç düşünmeden alın diyorum. Bu kadar para veripte sonuç elde edemeseydik yerden yere vururduk bu silahı.Chairgun verilerine göre hareket ederseniz sıfıra yakın hata meydana çıkar. Kullandığım pelletler,aa ve fx zaten ikiside aynı ve 18 grainlik jsb ler de güzel.
    Ama tek sevmediğim tarafı ise atış zevkini köreltiyor. arada bir vuramamanın zevkini yaşayamıyorsunuz #hims
    Eskiden vuramadığımız hedefe tüh yaw derdik yeniden hırsla atardık. şimdi ise şişeleri 100 metreden patlatıp kalan parçalarınıda temizlettiriyosunuz.sanki dibinden atıyor gibi :)

Sadece tek söz ; Glad varsa başka birşeye gerek varmı?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Hayırlı uğurlu olsun güle güle kulannın .

Eklemek istediğim önemli olan tüfekten nebeklediğini bilmek gerisi boş .

İsabetli atışlar.

• ;tese;kkur

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Abi tüfeğe aşık mı oldun ;rofl.; sanki yıllanmış aşkını döker gibi yazmışın valla ^^ helal olsun glad a Kadir abiyi kaybettik zaten ne zaman arasam motor üstünde arazi geziyor ;d;

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• ben daha önce de yazdım,ne ararsam bu tüfekde mevcut,benim için tüfek alımı bitti gari,en kralını getirsniz yine almam ;confused; yaz bitsin fx glad ım ile yine baş başa kalacağım ;izci; nerde kalmıştık en sonn arkideşler ;şrofls;.

• ''Glad''sa eğer herşeye değer ;grin;

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• peki t12 için bukadar övücü sözler yok mu?

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• peki t12 için bukadar övücü sözler yok mu?

Bence Gladyatörün tüp hacmini bir kenara bırakırsak aynı sözler FX T12 içinde geçerli olacağından eminim.
    Çünkü teknoloji ve kalite aynı.
    Başka söze de gerek yok. ;grin;

• bugün yılların avcısı elindeki 16 lık özel yapım çifteyla bana hava atarken, 70 metreye soda şişesi ve 5 kg luk ayçieçeği tenekesi diktim.4 numara saçmayla atış yaptı.5 tane saçma denk geldi.şişeler ise yerinde duruyordu.
    sonra tek tek indirince tenekeyide kalbura çevirince , gitti ve arabasına tüfeğini bıraktı geldi.:)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• bugün yılların avcısı elindeki 16 lık özel yapım çifteyla bana hava atarken, 70 metreye soda şişesi ve 5 kg luk ayçieçeği tenekesi diktim.4 numara saçmayla atış yaptı.5 tane saçma denk geldi.şişeler ise yerinde duruyordu.
    sonra tek tek indirince tenekeyide kalbura çevirince , gitti ve arabasına tüfeğini bıraktı geldi.:)

;avci; #hims

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

Elma ile armut nasıl kıyaslanamıyorsa,havalı silahlarla da av tüfekleri kıyaslanamaz her ikisi de çok farklı konseptlerde.İyi o zaman biri de gelsin roketatarla atış yapsın;herkes tüfeğini bırakıp top mermisine yönelsin. ;lol; ;lol; ;lol;

• elma armut olayında yanlış düşünüyorsun. farklı silahlar olabilir ama çok farklı sınıflarda değil.her iki silahında gayesi aynı boyutta hedefler. aşağı yukarıda yanı maksatlar içinde kullanılır.
    adam 16lıkla attını v:)uramıyorsa ,glad inidiryorsa o zaman sanırım roket yerine glad oluyor dediğine göre:)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Vallahi aliyim mi almayayim mi diye kararsiz dengedeydim. Bu konu basligini okuyunca dun siparisimi verdim. Artik ben de bir gladiator kullanicisiyim insallah.

Bulent Hamurculu

FX Gladiator (5.5 mm) + Centerpoint 8-32X56 Powerclass + Tasco 6-24 x 50

Scuba tup 10 lt

ankarateam.png

• Böyle giderse yakında YATAGUN'da FX kalmayacak :)

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Official Post

Böyle giderse yakında YATAGUN'da FX kalmayacak :)

Sadece 2 adet Gladiator kaldı, yani 33 tane Gladiator sahiplerinde.

• Official Post

Biri bende ama bu yazıyı okuyunca bir tane daha alasım geldi. :)

Kamuran sen ahşap kundak sevdalısısın, aslında yapman gereken bir tane 240 cc tüp alacaksın ve silahın önüne takacaksın, (sendeki namlu uzatma kurtarıyor) elinde kalan 145cc tüpüde Gladiatorun arka tüpünün yerine takacaksın (dişleri uyumlu) ve ahşap kundak sıfırdan yapacaksın, arka tüpü kundağı monte ettikden sonra kundağın arkasından 33mm delik olacak ve tüpün kafasına tornavida kanalı açıp dipçik ped'ini takmadan önce bu 145cc tüpü vidalayacaksın, sonuç olarak 385cc tüp hacmine sahip bir ahşap Gladiatorun olacak.

Hatta vakit bulabilirsem ben bir tana hazırlamayı düşünüyorum. :)

• Hatta vakit bulabilirsem ben bir tana hazırlamayı düşünüyorum.

Mustafa abi çok güzel söylemişsin, "vakit bulabilirsem" diye. Glad için ahşap kundak yapmaya başlamıştım aslında ancak glad kundağının arka tarafının üstü pek alengirli vida delikleri, şarjörü yerinde tutan o çubuğun hareket ettiği kısım filan... açıkçası çok emek istiyor. Bende de o kadar vakit maalesef yok, keşke tek işim bunlar olsa diyorum bazen. ;confused;

• Böyle giderse yakında YATAGUN'da FX kalmayacak :)

kalmasında yenileri gelsin ;şrofls;. FXRoyal 400 falan ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png