Hatsan at 44 sx dürbünsüz nişangah yok? bu bir dezavantaj mıdır?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu tüfekte dürbünsüz atış için nişangah yok. Bu tüfek seçerken sadece çok uzun mesafe atış için yapıldığı ve çok amaçlı kullanım için bir dezavantaj olarak mı düşünülmelidir? ;tufey#

• kişi dürbünsüz atış yapmak istiyorsa bu bir dezavantajdır.fakat kişi dürbünsüz atış yapmıyorsa bu durum bir dezavantaj değildir.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• kişi dürbünsüz atış yapmak istiyorsa bu bir dezavantajdır.fakat kişi dürbünsüz atış yapmıyorsa bu durum bir dezavantaj değildir.

Bir syborg kadar netsin :)

• soru çok açıktı :)

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Cevaplar gerçekten sorunun tam karşılığı, teşekkür ederim. Soruyu sorarken belki başta hesaba katmadığım şeylerin kendiliğinden gündeme geleceğini düşünmüştüm. Açık söylemedim hak payı var, ben kapalı alan tercihen poligon atışları yapmak, bir tüfek henüz belli değil, birde gamo marka antreman tabancası ile yarışmalar için kendi halimde çalışma niyetindeyim.

Mesela tam olarak anlayamadığım noktalar:
    1)Dürbünde en küçük büyütmede bile olsa yakın mesafelerde atış yapmak (poligonların çoğu max 25m) sıkıcı, geniş görüş açısı olmadığından bazı hareketli hedef gibi aktiviteler olanaksız hale gelir mi?
    2)Dürbünle tüfek taşınmasında zorluklar varmıdır? araçta vs. zarar görür mü? Cevap evet ise? Sabit nişangah olması bir avantaj olmaz mı? ;tufey#

• 1- Eğer haraketli ve kısa mesafe kullanıyorsan bir milbot işini görür böylelikle Gez ve arpacığa yine ihtiyacın kalmaz,
    2- Eğer dürbüne zarar verecek kadar ağır yükün altında kalacaksa tüfeğin geri kalan taraflarıda zarar görür örneğin ceviz kundağına yazık olur ezik çizik içinde kalır. sen yinede dürbün takmasanda tüfeğini hırpalayacak kadar yükün altında yada sağ sola vuracak kadar dengesiz yere bırakma.

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"

• 1- Eyer haraketli ve kısa mesafe kullanıyorsan bir milbot işini görür böylelikle Gez ve arpacığa yine ihtiyacın kalmaz,
    2- Eyer dürbüne...

özür dıleyerek konuyu dagıtıyorum,ama avcı abım, eyer degılde eğer olacak.sizlerin bizlere ornek olacagı acısından soyluyorum.kusuruma bakmayın

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• özür dıleyerek konuyu dagıtıyorum,ama avcı abım, eyer delde eğer olacak.sizlerin bizlere ornek olacagı acısından soyluyorum.kusuruma bakmayın

Ah be delikanlı bir küçük harf hatası için uyarı yaptın ama,kırmızıyla işaretlediğim yerlere bir baksan fena olmaz değilmi. ^^ Birbirimizi idare etmek bizlerin görevi olsa gerek. g;$i

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• abi ben laf solemek amacıyla yazmadım.ayrıca laptopun klavye ıngılız klavye olunca,noktalı ve benzerı ısaretlı harflerı koymakta epey ugrastırıyor.

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• abi ben laf solemek amacıyla yazmadım.ayrıca laptopun klavye ıngılız klavye olunca,noktalı ve benzerı ısaretlı harflerı koymakta epey ugrastırıyor.

:D İlahi, nasil klavye o? İngilizcede ı harfi var mıdır?

Yıllar öncesinde Türkçe karakterler görünmüyor diye ö-o, ş-s, ğ-g, ı-i, ü-u, ç-c olarak değiştirip yazmaya başladım. Bazı forumlar başta olmak üzere özellikle yahoo gruplarında çok sorun oluyordu. Bunlara bir de yurtdışı akrabalarla yazışma derdi eklenince öyle alıştım. Şimdilerde bu kötü alışkanlığımı kaybedip (hızlı yazmadığım sürece) olması gereken haline getirmeye çalışıyorum. Arada el alışkanlığı (15 yılı buldu), klavyede yanlış tuşa basma ya da basamama hatası derken bende hata yapıyorum.
    Sanıyorum bu kötü alışkanlığım bana kısa mesajlarda (Sms) yaradı. 2008'e kadar Türkçe karakter kullanıldığında birden fazla mesaj ücreti ödüyorduk.

Neyse konu dağılmasın. Mümkün olduğunca Türkçemizi koruyalım.

Röhm Twinmaster Top M RE .177 (Air Stripper)
    Hatsan Mod 125 .22 (Oriental 6-24x44)
    Gamo Cfx .177 (W&S 3-9x44)
    Daisy Powerline 008 .177
    Webley Typhoon .177
    Gamo Pt-80 .177

• bende de alman loptop u var ufak birşey,sinir oluyorum yazı yazarken, bazen kelimeler farklı yöne çekileceği için yazımdan vaz geçtiğim olmuştur,noktalı harfler özellikle

• Black_Angel Asıl sen kusura bakma. Siteye beş dakikalık ara kaçamaklar yaparken (İşten Fırsat Buldukça) Şive farkından dolayı ara sıra yumuşak g leri yutuyorum. Birdaha daha dikkatli olurum.

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"

• Konuya dönersek, antrenman amaçlı kullanacağınızı söylemişsiniz. Eğer sportif olarak düşünüyorsanız bahsettiğiniz tüfek ve tabancaların hiçbiri kullanılmaz bilmiş olun

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Binlerce euro vermeden atıcılığa giriş yapıp temel teknikleri çalışabileceğim tabanca ve tüfek öneriniz var mı?