Air Arms S410

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar merhaba air arms s410 bu model üfeği kullanan arkadaşlar varmı varsa bilgi vermeleri ni yada bu tüfeğin özellikleri ile ilgili site yada link varmı bildirirlerse memnun olurum türkiyede satışını yapan yer varmı varsa neresidir teşekkürler....Ayrıca bu modelin daha üst modeli varmıdır pcp tüfeklerin uygun pompa ile dolumu ne kadar zaman almaktadır bilgilendirirseniz sevinirim gamo cfx 5.5 kullanıyorum ama pcp lere merak sardım hayırlısı bakalım....

HACİZ KOYDUN KALBİME İCRA MEMURUMUSUN BE ZALİİİMMMMM......

DİANA MOD 460 MAGNUM 5.5 CAL
    GAMO MATRİX 3-9X40 AO

• http://www.air-arms.co.uk/products_S400_FAC.html bu orijinal sitesinin linki. Silahı inceleyen üstatlar bu silahı efsaneler arasında kabul ederler. Silahın en büyük avantajlarından birisi mükemmele yakın bir tetik tertibatı vardır. Hassasiyeti 150 gramlara kadar düşürülebilir diye okumuştum. En büyük dezavantajları ise bolt kolunun geride olması ve soldan ve kendinden indexlemeli bir şarjörü olmasıdır. bunların nasıl dezavantaj olduğuna gelince bolt kolunun geride olması kaynak noktanı değiştirmeden atış yapmanı engeller ve bolt kolu tam geriye çekilmesi gerekir silahın tam kurması için bu nedenle biraz ağırdır herhalde bende tam olarak bilemiyorum. soldan ve kendinden indexlemeli şarjör ise dürbününde paralax tekeri kullanman konusununda sıkıntı yaratır. Silahın kullanma kılavuzu linkte mevcut orada eğer ingilizcen varsa rahatlıkla sorularına
    cevap bulablirsin. tabi ki kullanan arkadaşlar daha ayrıntılı yorum yapabilirler, bunlar benim okuduğum kadarıdır.
    sonsuz saygılarımla

• Arkadaşımın söylediklerine aynen katılıyorum ,ben kullanıyorum gerçekten mükemmele yakın bir silah modifiyeye uygun bir silah, modlayarak 350-400 m/s hızlara çıkmak mümkün ama atış sayınız azalacaktır handikaplarından biriside tüp hacminin düşük olması daha doğrusu istenilen hızlara modlandığında tüp hacminin yetersiz kalması aksi takdirde 300 m/s hızlarda kalınırsa 30-40 atış yapılabilir.
    Bolt kolunun kullanışsız olması ise, bence istenirse ve alıştıkça kaynak noktanı değiştirmeden kullanışlı olabiliyor yani bir sakıncası olmaz ama görsel açıdan Bolt action bir silah arkadan çekme bolt olmamalı yandan bolt olmalı. Zaten yeni gelen/gelecek olan AAS410 lar Bolt olmayacak yandan kurmalı side leverdir, o zaman bu sorunda (şayet sorun ise kişiye görede değişir) ortadan kalkacaktır
    Dahada ayrıntılı bilgi isteyen formları araştırırsa detaylı bilgiye ulaşabilir.

• değerli bilgilerinize teşekkür ediyorum ama türkiyede hangi firma satışını yapıyor fiyat ne kadar ve yaptırmak düşünülürse modifiyesiyle kim uğraşıyor birazda teknik özelliklerden yazarsanız sevinirim yabancı linkleri buluyorum ama kahretsin yabancı dil yok anlaşamıyoruz vede inernetim oldukça yavaşladı siteleri dolaşmak dakikallarımı alıyor almak istesek irtibat kuracağımız bir adres numara vs varmı belki biraz fazla şey istedim ama kusura bakmayın anlayışınız için teşekkürler....

HACİZ KOYDUN KALBİME İCRA MEMURUMUSUN BE ZALİİİMMMMM......

DİANA MOD 460 MAGNUM 5.5 CAL
    GAMO MATRİX 3-9X40 AO

• türkiye'de satışı yok.ama gelecek deniyor.gelirse burada okursunuz zaten.getiren kişi istediğiniz güçte teslim eder sanıyorum.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

http://www.air-arms.co.uk/products_S400_FAC.html bu orijinal sitesinin linki. Silahı inceleyen üstatlar bu silahı efsaneler arasında kabul ederler. Silahın en büyük avantajlarından birisi mükemmele yakın bir tetik tertibatı vardır. Hassasiyeti 150 gramlara kadar düşürülebilir diye okumuştum. En büyük dezavantajları ise bolt kolunun geride olması ve soldan ve kendinden indexlemeli bir şarjörü olmasıdır. bunların nasıl dezavantaj olduğuna gelince bolt kolunun geride olması kaynak noktanı değiştirmeden atış yapmanı engeller ve bolt kolu tam geriye çekilmesi gerekir silahın tam kurması için bu nedenle biraz ağırdır herhalde bende tam olarak bilemiyorum. soldan ve kendinden indexlemeli şarjör ise dürbününde paralax tekeri kullanman konusununda sıkıntı yaratır. Silahın kullanma kılavuzu linkte mevcut orada eğer ingilizcen varsa rahatlıkla sorularına
    cevap bulablirsin. tabi ki kullanan arkadaşlar daha ayrıntılı yorum yapabilirler, bunlar benim okuduğum kadarıdır.
    sonsuz saygılarımla

Burada bir yanlışlık var, S410 un şarjörü kendinden indekslemeli değil, kendinden indekslemeli şarjör sadece FX Revolution ve T12 de kullanılıyor, kendinden indeksleme demek, silahın her kuruluşunda özel bir şarjör çevirme mekanizmasına ihtiyaç olmadan yay gücü ile kendiliğinden dönen şarjördür, oysa AA S410 un şarjörü böyle değildir, silah üzerinde özel bir şarjör çevirme mekanizması mevcuttur ve silah her kuruluşunda bu mekanizma şarjörü çevirir.

Birde modifiyeye uygundur demekte yanlış bence çünkü modifiyeye uygun olmayan pcp mi varki, sonuçta tüm pcp silahlar modlanabilir,

• aşağıdaki linkte bir amerikan havalısilah forumunda yeni aldığı Marauder'i değerlendiren kişi, sorular üzerine elindeki silahların karşılaştırmasını yapmış :

$1000 AA410 Nice looking accurate gun with 30 shot 30 FPE
    1000 dolarlık AA410 güzel görünüşlü, isabetli 30fpe güçte 30 atış

$1300 Gladiator Workman looks 150 shots at average 32 FPE and very accurate.
    1300 dolarlık Gladiatör hamal görünüşlü, ortalama 32fpe güçte 150 atış ve çok isabetli

$1500 Ranger nice looking with 50 shots at 50 FPE and accurate
    1500 dolarlık Ranger, güzel görünüşlü, 50fpe güçte 50 atış, isabetli

$2000 Wolf with 130 shots at 40 FPE, accurate and nice looking
    2000 dolarlık Wolf, 40 fpe güçte 130 atış, isabetli ve güzel görünüşlü

benim dikkatimi "çok isabetli" olarak birtek Gladiatör'e yazmış. Bu silah sevilmez mi???

Raptorx kardeş senin bu yazının burayada yakışacağını düşündüm.

FEİNWERKBAU 600

• AA410'u 1 yıl kadar kullandım.

- Kurma kolunun (bolt) arkadan oluşu;
    - Şarjörün soldan yüklenmesi;
    - Şarjör döndürme tertibatının pek dayanıklı bir sisteme dayanmaması;
    - Tüp dolum tertibatının çok dikkatli kullanma zorunluluğu;
    - Kendi moderatörünün fazla yeterli olmaması

hariç gayet iyi biri silah.

S&W 686-6

• Geriyede pek bir şey kalmamış be polat abi o zaman iyi silah diyemeyiz. :)

Geriye kalanlarda şunlar ithalatçısı belli değil servisi yok yedek parçası yok şu yol kenarlarında tezgah üstünde ufak tefek mal satanlar vardır satıcıya sorduğun zaman bu malın garantisi varmı diye aldığın cevap bu malın garantisi benim abi işte airarmslarda tezgah malı gibi niye diyecek olursanız airarms410 bir parça lazım olsa yok fakat FX öylemi ithalatcısı var garantisi var bol yedek parçası var servisi var siz olsanız bu şartlarda hangisini teçih ederdiniz saygılarımla.

FEİNWERKBAU 600

Ahmet abi ben derim çünkü Yaşlı Kiripi'nin yazdığı problemler alışkanlık meselesi alışınca bu sorunların aşılacağını düşünüyorum.

Tabi kendinden indexlemeli susturucuya bişey diyemeyiz demek ki bide o olmasa ; ama bence bull barrelsiz susturusuz tüfeklerden en azından daha iyidir .Hem susturucu takılınca diyer tüfeklere göre sesinin daha az olacağıda ortada.

• Ayrıca satıcının o anki ruhsal haline uygun olarak, nizami atıcılık tekniklerini bilmemeniz, ve kumda oynayanlardan olmanız, forumunda yazı yazmayıp başka forumlara takılmanız halinde, hele bir de tüfeği eleştirirseniz falan mazallah servis desteği vermeyi reddetmesi de olası. ;kihhik,

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Yok Ahmet arkadaşım, silaha "iyi silah değil" diyemem doğrusu. Serkan arkadaşımın dediği gibi bu hususlar pratik ile giderilebilir genelde. Bir tek şarjör döndürme tertibatı (bana göre) gerçekten zayıf çok ince ve dar bir yay yukarı hareket ederek döndürüyor şarjörü. Ben bir süre sonra kırmıştım benimkini. (Dışardan getirttim, mesnedi ile birlikte. bir servet ödedim)
    Hava doldurma rakorunun bağlantı sistemi de bana göre pratik değil ve sanki kırılacakmış hissini veriyordu.
    Ancak silah gayet isabetli ve son derece şık....
    Servis ve parça problemi ne derece güvenli halledilir onu bilemem ve yorum yapmak da istemem.
    Ben kullandığım silahın arkasında güvenli bir servis ararım şahsen. Şöyle veya böyle bir an geliyor bir sorunu gidermek gerekiyor. Sorun çıkarmayan ürün tabii ki herkesin tercihi. Ama daha da önemlisi çıkacak sorunun çözülebilmesi.
    Sağlıcakla kalın.

S&W 686-6

• Polat abi ,Güzel ve doğru yaklaşımlarınız için teşekkürler..

• ben polat amcanın dediklerine katılmanın yanında murat abiye'de(nighthawk) gerçekçi yaklaşımı için teşekkür ediyorum.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Ayrıca satıcının o anki ruhsal haline uygun olarak, nizami atıcılık tekniklerini bilmemeniz, ve kumda oynayanlardan olmanız, forumunda yazı yazmayıp başka forumlara takılmanız halinde, hele bir de tüfeği eleştirirseniz falan mazallah servis desteği vermeyi reddetmesi de olası. ;kihhik,

;,;-;şrofls;. Kolleksiyoncuda olmamak gerekiyor...Silah ne için alınır?..duvara asmak için değil herhalde.. ;,;-

A Takımı Üyesi

• ;,;-;şrofls;. Kolleksiyoncuda olmamak gerekiyor...Silah ne için alınır?..duvara asmak için değil herhalde.. ;,;-

Osman abi unutduğum 2 cümle daha var neydi o :him:s#hims

• polemik olmasın diye buraya yazmamıştım, bu durumda linkini de vermek lazım, "sen uydurdun" demesinler:

link

[Resim Engellendi: http://img268.imageshack.us/img268/1889/4silah.th.jpg]

bolt sistemine bende alışamamıştım, side-lever daha kullanışlı olacaktır. şahsen silahın güzel ve kaliteli olduğunu da düşünüyorum. özellikle klasik silah görünümünü sevenlerin gönlünde yer kurmuş bir silah. yurtdışında da büyük pazarı var.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot