PCP MODLAMA

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • PCP silahlarda modlam yapıldığını biliyorum yanlız modlama hep güç artırımı olarak yapılıyor peki pcp silahlarda güç düşürmek istersek bu mümkün olabilirmi
    benim Webley Raider da yaklaşık 30 civarı stabil atış yapıyorum bildiğim kadarı ile Raider lar 600 fps güçte bu güç 400-450 düşürülüp atış sayısı yükseltilebilirmi benim için güç değil isabet ve atış çokluğu önemli
    bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum saygılar

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Gücü düşürmek her zaman yükseltmekten daha kolay ve genellikle risksizdir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• bende düşürmek istiyorum arkadaşlar ....
    arkadaş webleyi 600 den 400 e düşürtmek istiyor , ben evanix silahımı 1000 fps den 600-700 fps ye düşürüp atış sayısını 40 dan 60-70 e kadar çıkarmak istiyorum........ x;.z

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Official Post

Silahınızın transfer postunu seyyar bir müşür ile daraltarak gücü düşürebilirsiniz, olmadı yayın zayıflatın, olmadı çekiç ağırlığını azaltın.

• 750 fps evanix için ideal bir hız olur bence, 600 az olur. Webley için de 400 az olur bence ama hedef atışı için yeterli.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben olsam öyle bir sistem yapardım ki, basit bir oynamayla, hem tam güç hemde azaltılmış güçte çalışabilsin. ^^

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• bence de güç ayarı önemli.fx ler içinde gladın tercih sebebi. :thumbup:

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Silahınızın transfer postunu seyyar bir müşür ile daraltarak gücü düşürebilirsiniz, olmadı yayın zayıflatın, olmadı çekiç ağırlığını azaltın.

teşekkür ederim mustafa bey seyyar bir müşüre örnek olarak önerebileceğiniz kullanabileceğim bir malzeme ne olabilir

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Official Post

teşekkür ederim mustafa bey seyyar bir müşüre örnek olarak önerebileceğiniz kullanabileceğim bir malzeme ne olabilir

Silahınızı söküp, valf ile namlu arasındaki portu gözlemleyeceksiniz ve oraya en uygun, takılıp sökülebilir sarı (pirinç) malzemeden iç çapı 2mm olan ve dış çapıda transfer portunun içine girecek şekilde bir yüksük diyebilirim, aldığınız sonuca göre bu müşürün iç çapını 1mm - 1,5mm gibi 2 - 3 tane tornacıda yaptırırsınız, ve en uygun hızı tespit ettiğiniz konumda kullanırsınız.

Kış geliyor, artık evlere kapanacağımıza göre, bu modifiye yaklaşımlarım tarzı bir başlık açıp, farklı pcp silahlarda tecrübe ve deneyimlerimi yansıtacağım.

• mustafa bey ilgi alakanıza çok teşekkür ederim

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• silahı dün söküp çekiç yayının önünde bulunan 3 adet rondelanın 2 sini alıp tek bıraktım sonuç tam istediğim gibi oldu 180-90 bar arası tam 140 atış atışlarımı 15-25-35 mt denedim bu mesafeler için harika diyebilirim 10 metre 30 metre aynı noktadan vuruyor 30 metreden sonra düşme başlıyor kısa mesafeler için çok ideal
    yanlız pelet iticinin o ringini bulamadım raider teklinin pelet itici o ringi gerekli bunu bulabilen arkadaşlardan ricam 5-10 tane gönderebilirlerse çok makbule geçecek
    pelet iticinin o ring oturan kısmı biraz keskin burayı zımpara yapmamın bir sakıncası olurmu acaba

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal