Boresighter ım geldi :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İlker arkadaş a sattığım lazer boresighter ile yaptığım sıfırlama fx glad düşük güce e göre tam,2 ci kez sıfırlama hiç yapmadım, orta ve tam güçte üst vuruyor,ama yaklaşık 8 metre ev için de ayarlamıştım,bilemiyorum sıfırlama mesafesi uzadıkca orta güç ve tam güçde ne oran verir onu deneyip görmem lazım,olmazsa orta ve tam güçte ne oranda üst vuruyor clik ayılarını aklım da tutmam yeterli olur diye düşünüyorum :)

• bir kaç bin pellet atınca eliniz otomatik olarak kaç klik çevirmeniz gerektiğini buluyor :rolleyes: Bolca pratik yani. Ama bu arada çoğumuzun kullandığı dürbünlerin devamlı klik ayarlamasına dayanmayacağını da söylemek istiyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• dürbün ayar yapmasını bilmediğim den deyil :) tam aksine,kendi rekorumu bile kırdım bir ara tesadüf olarak dan, 3cü pellet de ama bu tamemen tesadüf oldu,onun dışında ortalama bir atımlık şarjör de sıfırlama yaptığım çok oldu, dün buna rağmen yine lazer boresigter sıparişi geçtim,cebalas dan alacaktım ptt kargo ile göndermiyorlar mış,alacağım alet 112 dolar tutuyor,ya takılırsa diye kafa böcüklen di benim,İlker arkadaşıma verdiğim lazer in aynısın dan sıpariş geçtim,

• Official Post

Kadir ürün fiyatı 1 $112 değildiki, $90 küsurdu :him:s

• abi 99 dolar artı kargo var,yanlış yorumlamadı isem eğer :him:s

Merchandise Total:
    $99.99
    Estimated Standard US Shipping:
    Other shipping methods available at checkout 12.95
    *Estimated Total:
    $112.94

http://www.cabelas.com/cabelas…cart.jsp?_requestid=25595

• Official Post

Tamamda pakete $112 yazmayacaklar, $99 yazacaklar, o yüzden gümrüğe takılmayacaktı.

• biraz tereddüt ettim abi işte :S birde bana maliyeti 165 lirayı bulacaktı abi,çok fazla da kullanmıyacağım için diğer ürün daha cazip geldi fiyatı,50 tl nin biraz üstün de geliyor,52 civarı yanılmıyorsam,

• Tamamda pakete $112 yazmayacaklar, $99 yazacaklar, o yüzden gümrüğe takılmayacaktı.

Abi gümrükte kargo ve tüm diğer masraflar dahil fiyat üzerinden işlem yapılıyor.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• 112 dolar yine gümrüğe takılmaz. Hatta 140 dolara kadar takılmaması gerekiyor (100 euro limit)

Ama gümrük memuru o an paketten şüphelenirse gümrükte bekletme hakkı var. Eğer ürün yasak değil ve 100 euro altında ise, kredi kartı ekstersi ve paypal çıktısı ile gümrüge gidip sorunsuz alabiliyorsunuz. Eğer 100 euro üzeri ise kargo dahil fiyatı üzerinden %10 gümrük vergisi ödersiniz.

Bu şüphelenmede genelde paket büyüklüğü ve ağırlığı etkili olur.

Bu arada bildiğim kadarıyla amerikada (bizde 100 euro olan) limit 3.000 dolarmış. Kişisel eşyalarda..

• Evet, orası doğru gümrükten muafiyet limiti 100 Euro, 100 Dolar değil.
    Amerika'da ticari olmayan tüm ithalatlar serbest diye biliyorum ama belki VAT(kdv) muafiyet dışında tutuluyor olabilir, emin değilim. Zaten adamların pek de bireysel ithalata ihtiyacı olmuyor ya...

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/