TU-KA marka kurmalı havalı tüfek keçe ve yayı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba ; uzun zman önce bi dostumun verdiğin ta-ka marka bi havalı tüfek vardı elimde;bunu onarmak istiyorum , öncelikle yayı kırılmış ve pistol keçesi bozulmuş;bazı parçaları yıpranmıştı yeniden yaptım ;fakat pistol keçesini nasıl bulabilirm alırken nelere dikkat etmeliyim ;birde yay için orjinal yaymı yaptırsam yoksa daha esnek bir yaymı yaptırsam karasızım;birde bu pistol keçesini nerde ne fiyatı ne kadara bulabilirm ;ilginiz için teşekkürler.

• Bide tüfeğin namlusu yivli ve yivlerin durumunu bilmiyorum ne kadar yıpranmış nasıl öğrenebilrim teşekkürler.

• TU KA olmasın :him:s yada çakma TU KA

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• sanki biri beni çağırdı ;tacli#

bende sıfır ayarına yakın bir tuka var . nostalji yaşıyorum bazen :)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Hocam uzun zaman önce gelmisti belki 7-8 yil once olabilir. geldiginde zaten yıpranmıştı;birde benim elime gecince iyice yipranmıs yay falan kırılmış piston keçesi dağılmıs ;fakat en çok merak ettiğiim namlu durumu nedir acaba?.yani yivler fln silinme durumu nasıl öğrenebilirm .eskiden kurşun bulamayınca taş fln atardık :D tabii simdiki aklımla söyleken bile utanıyorum: ama çocukluk işte. acaba namlu zarar görmüsmüdür.yokya geri kalan hiç sorun değil .zaten sanayideyim .geri kalan bütün parcalrı yeniden yapabilirm.

• Hocam uzun zaman önce gelmisti belki 7-8 yil once olabilir. geldiginde zaten yıpranmıştı;birde benim elime gecince iyice yipranmıs yay falan kırılmış piston keçesi dağılmıs ;fakat en çok merak ettiğiim namlu durumu nedir acaba?.yani yivler fln silinme durumu nasıl öğrenebilirm .eskiden kurşun bulamayınca taş fln atardık :D tabii simdiki aklımla söyleken bile utanıyorum: ama çocukluk işte. acaba namlu zarar görmüsmüdür.yokya geri kalan hiç sorun değil .zaten sanayideyim .geri kalan bütün parcalrı yeniden yapabilirm.

taşmı ? 8|
    zarar görür elbette. namlu içini ve crownu iyi bakman lazım .

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• "Taşmı ? 8|
    zarar görür elbette. namlu içini ve crownu iyi bakman lazım ." hocam nasıl bakabilrim acaba? ona göre bakım yapayım ugraslarım bosa gitmesin.Doğruyu söylemek gerekirse metalle ugrasmak zor ve sabır isteyen bir iş ;namlusu iyi durumda degilse cok ugrasmayım diyorum kendimce.

• kalite br pelleti mesela 4.5 mm fx yada türevi ( jsb ,airams gibi) namluya koy yavaşca ittirerek namludan çıkar. sonrada büyüteç gibi birşeyle setleri inceledinmi belli olabilir. ama tam netice değildir.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Tuka arkadaşımızın dedigini uygulayıp pelletlerin macro cekimlerini eklersen tacrübeli arkadaşlar sana kesinlikle yardımcı olur kolay gelsin .. keşke benimde bozuk bi tukam olsa .. ^^

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• TÜm ustadlarımıza teşekkür ederim hemen deneyecegim .netice olumluysa geri kalaan hasar tefarruat olacaktır benim için.:)

• tuka tüfeğinizin son durumu nedir acaba? benimde başımda böyle bir tüfek var , pasından kurtulması için dışını bir arkadaşıma kalaylattım sanayidede yay sardıttım fakat yay bir kaç kırmadan sonra gücünü kaybetti ve keçesinide yumuşatmak için yapmadığım kalmadı 2 hafta badem yağında beklettim ama malesef oda eski durumuna döndü en kısa zamanda fotolarını koymaya çalışırım.

• yay sardırmana gerek yoktu . 4.5 luk hatsan yaylarını kısaltırsan olur. keçe işine gelince yapacağın olay , sanayide yada eski hırdavatcılarda el pompalarının meşini buna göre tam uyar . ama fazla yağlama hemen patlatır.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Bildiğim kadarı ile hatsanın yaylarının hiçbiri uymuyor. güngöv av'da buna uygun bişey bulamadım ama tekrar denesem iyi olur.en kısa zamanda fotolarını ve ölçülerini eklerim. Teşşekürler.