çok şansızım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • değerli üstadlarım arkadaşlarım bugün hatsan pompa aldım param ona yettiği için benim a.a nın sarı parçasını hortuma bağladım fakat dolum esnasında hava kaçırmaya başladı,daha sonra biraz daha sıkayım dedim sarı parçanın pasosu kırılarak pompa hortumunun içinde kaldı bakalım mustafa abiye msj attım yollayabilirmi diye moralim çok bozuldu X(

Hw 97k

• murat keske cok sıkıcana arasına musluklara sarılan o beyaz şeyden sarsaydın adını unuttum ama sanırım o kacırmayı engellerdi. tüh üzüldüm şimdi aksılık işte umarım baska sorun olmaz ;(

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Keşke sorun çıktığında forumda hemen sorsaydınız. O tip durumlarda teflon bantı sarıp kaçağı önlemek gerekir.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Official Post

Sanırım hortum somununun iç diş ölçüleri hatalı yani sıkı (dar) ve sizde ciddi zorladınız, dişte darlık olmayıpta hava kaçırıyorsa dişlere 1 damla mavi yada pembe renkli loctite damlatsaydın hava kaçağı dururdu, teflon bantta sıkmayı zorlaştırabilir ve kırılabilir, ama kırmak için sanırım aşırı güç uyguladınız.

Yarın YataGunda ilgili dolum ucu için kayıt girerim ve oradan satın alırsınız.

• oring conta koy tak demedimmi ben sana güzel kardesim ne yaptin extra masraf actin kendine,hatsan pompa ile benzer sorun yasamistim bu sekilde cözmüstüm dedim sana,arkadasimizin bahseddigine göre aa nin dolum ucu ile hortum rakoru bir birine tam temas etmiyor,bundan dolyai hava kaciriyor,teflon bant fayda etmez,söyle fayda etmez,arkadasimizin söyledigine göre aa nin dolum adaptörünün ucu düz bu oring yerlestirmek icin uygun,ancak diger taraf dan pompa hortum un rakoru sabit,ancak o rakoru geriye dogru cekip arada kalan bosluga teflon sararsak sorun cözülür,hortum rakoru sabit oldugu icin bu olmaz,arkadasimizin dedigine göre aa nin dolum ucunun uc tarafi düzmüs,hortum rakorunun ici bombeli,sorun burda,

• tamam abi mustafa abi yardımcı oldu satın aldım bitane daha dolum ucu napalım,uc gelsin loctite damlatıcam dişe ve hafif sıkıcam çok sağolun

Hw 97k

• geçmiş olsun, acele ve sabırsızlık sonucu böyle şeyler olabiliyor.

tanımadığı silaha ilk kez sahip olan arkadaşlar, kendileri zorlamadan burada sorunlarını yazarlarsa yanıtlarını alacaklarını ; kendilerine ve/veya malzemelerine zarar verecek durumlara düşmeyeceklerine inanıyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• geçmiş olsun, acele ve sabırsızlık sonucu böyle şeyler olabiliyor.

tanımadığı silaha ilk kez sahip olan arkadaşlar, kendileri zorlamadan burada sorunlarını yazarlarsa yanıtlarını alacaklarını ; kendilerine ve/veya malzemelerine zarar verecek durumlara düşmeyeceklerine inanıyorum.

Evet katılıyorum bu konuya....Bende ilk evanix silahımı aldığımda daha önce hiç elime pcp alıp kullanmayı boşverin, canlı görüntüsüne dahi şahit olmamıştım sadece forumlarda bakıp ah çekiyordum.....
    Nihayet bir gün silahın siparişini verdim ve geldiğinde bütün parçaların kullanışını aldığım bayi ile telefonla görüşüp bizzat öğrendim(mermiyi ağzına nasıl vereceğimi,pompayı nasıl bağlayacağımı vb.....).
    Ama nasıl olduysa şarjöre mermiyi yerleştirilmesini sormayı unutmuşum...... ;rofl.; Eminim S10 larn şarjrlerini bilenler vardır aramızda. Peki ben ne yaptım__? Pelleti tersinden koyunca şarjör rahatca oturdu hareket ediyordu....derken bizim pelletler bitti. Site site gezerken ucuz olsun çok olsun die yataguna Gamo siparişlerini verdim ve 2 sonra geldi, bir güzelde taktım peletleri lakin gel gelelim şarjör yuvaya oturmuyor zorla oturttuğumdada etekler zedeleniyordu şarjöt dönmüyordu ......Derken forumda yardım die konu açtım ve en sonunda Musatafa Serdar bey havşa kalemi ile açtır dedi ve bende tüfek tamiratı yapan yere gittim anlattım durumu , havşa ile güzelce açtırdım ve hafif torna saldırdım ... ;kihhik, Asıl komedi burada başlıyor işte .......

Neyse eve geldim taktım şıkır şıkır çalışıyor .....Bir gün silahımın bolt kolunun kapanmadığını gördüm oturmuyor pelleti namluya itemiyordum...Hemen almış olduğum bayiyi aradım ve bana hatsana göndermemi istedi güzelce paket yaptım ve gönderdim. 3 gün sonra silah kargo ile elime geldi , açtım bir tamirat raporu ile küçük bir poşet çıktı ve bide baktımki içinde 2 tane ezilmiş pellet :him:s:him:s güzel bir de dip not yazmışlardı: Not:Silahınızın bakımı yapılmıştır bolt kolu düzelmiştir,Lütfen silahınızı daha dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz #hims#hims
    O pelletleri görünce hala anlamamıştım taki 1 hafta sonra youtube de Evanix silahın tanıtım videosunu izleyene kadar... X(X( Videoya bide baktımki ben pelletleri tersten yerleştiriyormuşum ;kihhik,#hims

Yani demek istediğim acele etmemek lazım. Sorunumuz neyse fotolayıp ustalardan bilgi paylaşımlarını beklemeliyiz diye düşünüyorum......

Not :Mustafa Serdar bey havşa kalemi ile açılması konusunda doğru yaklaşımda bulunmuştur ama nerden bilsinki benim şarjörü tersden doldurduğumu ;rofl.;;rofl.;;rofl.; kesinlikle kabahat bulmuyorum lütfen beni yanlış anlamaz inşallah....
    Saygılar...

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• tamam abi mustafa abi yardımcı oldu satın aldım bitane daha dolum ucu napalım,uc gelsin loctite damlatıcam dişe ve hafif sıkıcam çok sağolun

normal şartlarda birbirine monte ettiğinizde ne loctite nede teflon bant kullanılmaz bence dolum ucunun diş tarafındaki delikte bir açı olması gerek aynı açının erkeğide karşı tarafta somunun içinde olması gerek bu iki açı birbirine temas ederek sızdırmazlık sağlar bu şekilde sağlamıyorsa imalat hatası vardır

Evanix Blizzard
    Air arms s410 extra fac .22cal bolt action__NikkoStirling-(8.32x60)

• Official Post

Oktay AA ların tamamındada dizayn aynı ve hatasız, karşılığında kullanılan pompa ve hortumu hatsan ! hal böyle olunca en iyi çözüm loctite

• Mustafa Bey AA lara zaten kusur bulmak bir hata olur öylede demek istemedim zaten
    hata herzamanki gibi bizim yerlide

Evanix Blizzard

• karışmayım diyorum dayanamıyorum kusura bakmasın kimse
    arkadaşlar o kadar kaliteli pcp alıyorsunuz anlıyorum belkide bütün imkanlarını zorlayıpta alanlarda var pcp ye gelince en kalitelisi dolum hortumuna,pompaya geldimi en kötüsü
    pcp ne kadar iyiyse yanında kullanılan ekipmanlarda en az onun kadar iyi olması lazım
    bir takım oluşturuyorsunuz bu takımda bütün oyuncuların iyi olması lazım

Evanix Blizzard

• oktay abi param buna yetti başka pama kalmadı diyorum.ver ozaman madem bi hil pompa nediyim herkezde beyin var sonuçta para olmayınca olmuyo imkanları zorladım bukadar yapabildim yani!ayrıca başka konuyla ilgili bişey sölücem hatsan pompasının hortumunda made in italiy yazıyor ve siyah çok ince bu hortum bilginiz varmı?

Hw 97k

• fotolarını yükleyemedim hakan abim şimdi yüklücek

Hw 97k

• Official Post

Hortumun italyan malı olması pek bir şey ifade etmez, bu hortumdan maltepede topuyla satıyorlar, önemli olan bu hortumun uçlarına preslenen somun ve doğru dizaynda olması, hatırlarsanız at44 lerde bile namlu ucu moderator dişleri uluslararası standart olan UNF 1/2 değildi.

• aynen karşılaştığım sorunu çok iyi tercime ettin mustafa abi çok teşekkürler

Hw 97k

• çok geçmiş olsun arkadaşım bu vesile ile yeni bir şey daha öğrenmiş oldum teşekkür ederim. bu vesile ile mustafa abiye sorayım fx 4 etkili turbo pompa fx sayfasına girmiş geliş zamanı ile bir spekülasyon yapabilirmisin abi

• Official Post

Spekülasyon yapmayalım, g;$i

• abi bu vesile bana 75 milyona maal oldu yaaaa ;avci;;şrofls;.;şrofls;. bu arada mustafa abi kargom geldi hortumu aldım takdım dolumu aptım 200 bar bastım duruyo öle!abi şimdi ben bunu yarın 100 bara inririm,100 barda kalmasının bi sakıncası varmı?aksi halde 100 bardan sonra yapılan atışlar silaha zarar verebilir diye biliyorum 100 barda öle kalabilirmi yani??

Hw 97k