Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Glock 26 hakkında bilgisi olan ,kullanan var mı ?

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Taşıma ruhsatı işini halledebilirsem evet.Ben taşıması kolay, fazla büyük olup taşırken belli olmayan ve güvenilir bir tabanca istiyorum .Anladığım kadarı ile siz Glock konusunda uzmansınız, tavsiyelerinizi almak beni mutlu eder.

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• Herkes katılmayabilir ama bence Glock son derece guvenilir bir silahtır; ancak bu kişiden kişiye ve taşıma alışkanlığına göre değişir.

Glock 26, baby glock tabir edilen 9x19 parabellum serisinin en küçüğü. Eğer elleriniz büyük ise kullanımda zorlanabilirsiniz. Yakın mesafe can güvenliği silahıdır. Küçük olduğu için kemer üstü taşıması kolaydır. Galco nun glock 26 için çok güzel modelleri var.

Eğer poligon a da giderim atış yaparım diyorsanız Glock 19 u da incelemenizi öneririm.

Silah ebatları ile ilgili bilgiler www.glock.com da mevcut.

Bildiğim kadarı ile MKEK e son gelen partide 26 serisi var.

Selamlar

• Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim

Glock hakkında biraz araştırma yaptım ,ancak satıcısı olmayan birinin yorumları benim için önemli !

Ellerim çok büyük değil ,dolayısı ile bir problem çıkacağını düşünmüyorum.

Bazen kırsalda ailem ile kamp yapmaya gidiyoruz,ya da işlek olmayan yollarda gece yolculuğu yapıyorum.Bu tür faaliyetlerde ailemi ve kendimi krumak için uygun bir silah olduğunu düşünüyorum.

Poligon hususu güzel tabi de ,daha evdeki havalı tüfeklerime kendi içişleri bakanımdan tam izin alamadım :) .Glock'u kesin bilmemeleri lazım !

MKEK'in Tandoğandaki yerinde teşhir var mı ,biliyormusunuz ?

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• O model varsa bile vitrinden bakabilirsiniz. Ellemek yasak ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Şaşırmadım desem yalan olur (mevzuat bööle ) ;kihhik,

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• değerli kardeşim benim size ateşli kullanıcısı olarak tavsiyem yerli bir tancadan yana seciminizi yapmanız olacak inanın okadar parayı vermeye gerek yok ayrıca yerli tabancalarımızın son günlerde cok güzel modelleri cıktı incelemeden karar verme 4 yıldır yerli kullanıyorum inan attıgım merminin sayısını unuttum daha birkere patlamadığını görmedim kulaktan duyma değil hasta bir ateşli tut kunu olarak sizlere yerliyi ısrarla tavsiye ediyorum düşmana cephane vermeye gerek yok atış istikrarı arıyorsan yerli kalite arıyorsan yerli unutmadan merak ettiğin her konuda yardımcı olabilirim yavuz 16 ve ziganayı cok yakından tanıyorum bence yeterli bir silah her ikiside her iki markayıda arkana bakmadan al gel ciflikte bıkanakadar sık patlamassa bana bırak git okadar iddalıyım ..saygılar ;#taban^l

• bilmem lafım dinlenirmi ama, zigana marka silahı kesinlikle tavsiye etmiyorum..hadi yavuz biraz biraz daha iyi ona göre..ama paranız varsa sig sauer i tavsiye ederim..bence glock tan daha iyi..

• mesela P238 sub compact gibi mi ? :)

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• Taner Bey, bana PM atın ben sizin çeşitli silahları İstanbul'da görmenizi elinize alıp denemenizi sağlamaya çalışırım. Hafta içi ya da hafta sonu bir araya gelelim. Selamlar

• Ben yaklaşık 7 senedir üzerimde hemen hemen her gün taşıdığım H&K USP Compact'ı tavsiye edebilirim. Hafif ve belde taşındığında oturduğunuzda rahatsız etmeyen, kabzesi de çok dar olmayan ufak kibar bir silah . Tek kötülüğü namluda mermi sürülü değilken karşıdan bakanın namlunun boş olduğunu anlaması ;kihhik,

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• yerli malı kullanmak tabiki tarşılmaz güzel bir alışkanlık olmalı ama silah konusun da biz avrupan 100 geri gerideyiz fazlasını bilmiyorum.Glock konusuna gelince yok hayalet silah....yok xraydan ötmeden geçiyor v.s v.s uzayıp gider.şu ana kadar 4 glock alıp sattım ve yıllarca bu işin içinde olmama rağmen ne beğendim nede sevdim o silahı.tetiği son noktada parmağınızda zorlayınca resmen plastik eğiliyor parmağınızın altında..adı varya glock....hayelet silah filan hepsi nane sadece kabaca ayarlanmış xray cihazlarında anahtar varmış gibi az bir uyarı veriyor oda plastik aksamının fazla olmasından.glock bizim memlekette askerlik yapıpda kanascıydım 1000 metreden sigara vurdum 2000 metreye attım hikayeleri ile aynı.bir asker bunu anlatırken dragunov mu diyorum mat mat yüzüme bakıyor.halbuki kanasla en üstün atış tecrübeli ve optik 600 metreye kadar yapılır o haldede çok iyi atıcı olmak gerekir.Glock hikayeside bizim memlekette öyle oldu yok yakalandı yok suikast olacaktı basına malzeme don lastiği gibi uzadı gitti böyle.bence jarjör kapasitesi düşük kibar bir sig sauer yada jericho eğer bunlar olmaz diyorsanız czech republic ten asla ve asla vazgeçmeyin ve bu 3 silah arasında karar kılınız.SONRA BANA DUA EDECEKSİNİZ.

• Official Post

Gloc amerikada el altından sıfırının fiyatı 100 usd, yine amerikada el altından FiveSeven 1000 usd, arz talep dengesi fiyatları oluşturuyor yani beğenilen pahalı beğenilmeyen ucuz, aman Glock sahipleri bozulmasınlar ;kihhik, bana görede Sig yada H&K

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Tamam kızmayın yaa ,Glock bilinilirliği daha yüksek bir silah diye benim için ön planda ! Üstelik şeklini de beğeniyorum.

Sig Sauer.... tartışmaya gerek yok ama Glock'la aralarında fiyat farkı var ve hakediyorda.... Ayrıca Sig Sauer alırsam Airgun bütçesinden yiyebilirim ;kihhik,

H&K 'da sanırım iyidir. Askerde MP5'i ve G3'ü iyiydi .Nighthawk'da tavsiye ediyor

Yerli silah düşünmüyorum (Yanlış bir şey söylemedim umarım !)

Bir de her iki el (solağım ) ile kullanılmaya müsait bir silah olmalı. Askerde Fransız yedilisi tabir edilen uniqe'den nefret etmiştim.

Bu arada fikrini belirten herkese teşekkür ederim

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• farnsız onlusu eski bir silahtır ve eski teknoloji ürüdür.7.65 mm olmasına rağmen yiv ve setlerde helojen durumu daha basık olduğu için kuvvetli bir silah olmasına rağmen silahın dizaynı atıcı ile pek uyum sağlamaz.bende bir kapalı olan modelinden var istersen sana çok uygun fiyata bırakırım ama memnun olmazsın.

• ayrıca tabanca kullanımda sağ veya solağım anlayışı diye bir şey olmaz.o sadce av tüfekleri kundaklarında (büküm)olur ki oda belli başlı bir kaç tüfeğin orjinalinde vardır olmayanlar ise özel ustalara yaptırılır.

• Bahsettiğim uniqe denen tabanca sağlak atıcılar için üretilmiş bir tabanca. Popülasyonun %93 'ünün sağlak olduğu düşünülürse yanlış bir yaklaşım dağil .Ancak benim gibi sol elini kullananlar için ciddi dezavantaj ,çünki tabanca elime oturmuyor.Dolayısı ile anlaşım değil de daha çok ergonomi meselesi .

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• H&K USP nin şarjör mandalı her iki taraftan da kumanda edilebiliyor, emniyet mandalı da sola alınabiliyor ama kime aldırırsınız bilemiyorum. Emiyet mandalının aynı zamanda güvenli horoz düşürme özelliği de var. Haznede mermi varken atıştan vazgeçerseniz emniyeti aşağıya doğru basıp horozu düşürebiliyorsunuz. Ergonomi olarak güzel bir silah, kızak takımı geniş ve kurması kolay. Tetiği ilk aldığınızda biraz sert ama atış yaptıkça alışıp yumuşuyor. Ama MKE fiyatı abartılı pahalı, ben zamanında 2000 dolara almıştım ki o bile pahalıydı. Amerikada sanıyorum 600 dolar civarı bir fiyatı var. Taşıma amaçlı alıyorsanız, Blue tabir edilen Menevişli boyasız olan modeli ben senelerdir üzerimde taşıyorum, kaplaması ilk günkü gibi. Sadece kabze polimer olduğundan sürtünmeden parladı. Bende Fransız onlusu (çıplak) modeli vardı, dediğiniz gibi sağlak kabzeliydi, ama zamanla çatladığından ahşap kabze takmıştım, sağ, sol kullanılabilirdi ama emniyeti sol tarafta olduğundan sol elle kullanırken sıkıntı olur. H&K un da kızak kilidi sol tarafta ve sağa alınamıyor. Solak atıcılar bence en iyi revolver de rahat eder. 5 patlar kısa namlulu gizli horozlu bir revolver de size kişisel savunma için uygun olabilir. Ayrıca MKE de bulunan tipi pek güzel olmasa da Tekniği zamanının ötesinde bir silah olan ve MKE nin elinde bildiğim kadarıyla son kalan P7M13 de çılgın bir silahtır. Kovanı namludan aldığı basınçlı gaz ile atar, kovan tırnağı bile kırılsa ya da ters yukarı aşağı her pozisyonda atış yapar. Kendine has kabze emniyeti ve düşük namlu profili , horozsuz ateşleme sistemi ile kişisel savunma amaçlı üretilmiş özel bir silah. MKE bir zamanlar 7000 dolarlı fiyatlara satmasına rağmen bu son kalanı bir türlü satamadı ve fiyatını kendince makul ;kihhik, bir sınıra çekti. Hem de polimer bir silah değildir. Yeni silah alacak olsam kaçırmazdım. Kendi almak istediğim silahı size tavsiye ediyorum yani :thumbup:

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

[Resim Engellendi: http://p7talk.com/forum/logo.jpg]

[Resim Engellendi: http://img205.imageshack.us/img205/4491/90607543es9.jpg]

[Resim Engellendi: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/P7_Gas-DelayBBack.PNG/800px-P7_Gas-DelayBBack.PNG]

Gaz geciktirmeli geri tepme sistemi ile isabette sizi yarı yolda bırakmaz. Amerika'da şu anda 3-4 bin dolar seviyelerinde bulunabilen üretimi durmuş bir klasiktir.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• silahdarav.com

pendik de av bayii emekli emniyet mensubu . satılık ilanlar bölümüvar. Burada silahları canlı görüp bakar fikir edinirsiniz. çalışmada sorun çıkarmayan uygun ölçüde s&w tavsiye edebilirim.

Zoraki hp ultra 4.5

Altay silver: y. otomatik

Karatay: pompalı