Havalı Tüfekler için Moderatör

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mustafa bey susturucunun namlu çıkış hızına etkisi olurmu ve susturucu %50 sesi düşürürmü yoksa dahamı az çünkü güçlü tüfekler çok ses çıkarıyor kesinlikle susturucu taktırmayı düşünüyorum ilerde teşekkür ederim.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Mustafa Bey,

Patriotu' un namlu ucundaki kapağı çözüp oraya bir susturucu takabilme imkanı olsa keşke. yani uyumlu bir susturucu bulmayı çok isterdim doğrusu. Veli abide bu şekilde bir susturucu da satışa sunulacakmı acaba?

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Official Post

Eynı şeyi bende düşündüm,olur aslında ama ne kadar estetik durur orası tartışmalı.

• Patriot'un sesi bana gayet güzel geliyor, :) yani susturucusuz sesi o kadar fazla değil yinede.

Bir de susturucu ile namlu hayli uzun görünür gibi. :) Ben susturucuyu(daha doğrusu muzzle break demem lazım) görünüm için istiyorum, ileri zamanlarda namluya geçme bir şey düşünüyorum, namluyu uzatmayacak.

• Doğru. Aslında sesi çokta fazla değil ama, malum kış sezonunda (home-poligon ^^ ) atış çalışması yaptığımız için bana bayağı gerekli. Henüz bir tepki almadım, hatta asansörde falan komşulara zarf atıyorum- ya komşum akşamları pata-küte sesler geliyor sizde duyuyormusunuz gibi. ama henüz -evet duyuyoruz diyen çıkmadı. 8)

Görüntü olarakta, Patriot' un namlu ucundaki muzzle break (galiba ismi bu) ile aynı kalınlıkta ve fazla uzun olmazsa birde birbirine temas eden noktalar birbirine ''0 a 0'' yapışırsa kötü görünmez gibi geliyor bana. Hani Kanas gibi bi görüntü elde edilebilirse tüfeği daha da ciddileştirebilir bile.

• ev içi atışlar için silaha sessizleştirici lazım gerçekten
    tabi silah olduğu kadar atış yaptığımız yerde önemli metal şeyler cok ses cıkarıyor
    sanırım en az bir kutu içine sıkıştırılmış eski giysi-kumaş hedef olur

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• ev içi atışlar için silaha sessizleştirici lazım gerçekten
    tabi silah olduğu kadar atış yaptığımız yerde önemli metal şeyler cok ses cıkarıyor
    sanırım en az bir kutu içine sıkıştırılmış eski giysi-kumaş hedef olur

+1

Hedefte çok önemli. Güçlü tüfekler kullandığımız için pellet' in çarmpa seside oldukça yüksek birde boş odada eko yapıyor zaten.

Ben de bu geçen hafta sonu bu sorunla ilgilendim. Geçenlerde pelletler bölümünde bi konuda cam macununa atış yapıldığını görmüştüm. Bende sanayiye gittim 7 kg macun aldım. Evde onu bi kutuya yaklaşık 6 cm. kalınlığında doldurdum ve üzerini strech naylon ile birkaç kat sardım.(macun kokusunu önlemek için). Daha sonra yaklaşık 10 atış yaptım. macun pellet tutma konusunda gayet iyi atışların hepsi macunun içindeydi, yanlız 2 tane Ts-18 macunu geçip arkasındaki suntaya saplanmıştı. Bu arada diğer atışlar ProMagnumdu.

Pellet çarpma sesi hiçyok sayılır, ayrıca macunun içindeki pelletleri temizleyip macunu tekrar düzelttikten sonra strech naylonla sararak aynı macun defalarca kullanılabilir. Bunlar + ları.

(-) leri ise pellet macuna girerken yani ilk temas anında pelletin geldiği yöne mini parçacıklar sıçrıyor. Bununda çaresi şu; macunu kutunun dibine tabandan itibaren ilk 7cm sine yayıyorum. Strechle macunun yüzeyini bir tur kaplıyorum, daha sonra kutunun tamamını tekrar strech ile kaplıyorum. Yani sıçrayan mini macun parçaları ikinci strech' e yapışıyor ve ortalığa saçılmıyor.

Yoksa Mazallah Hanım beni napar +;tuftabV# Vurur.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Vassili ().

• hemde havalı ile vurur :P

bahsedilen teflon susturuculardan yaptırsam sanayide
    mod135 e nasıl takabilirm ??

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• havalı tüfekler için susturucuları galiba muzzlebreak diye yazılıyordu
    silahın ucundaki susturucular cok hoşuma gidiyor ama hüç bir bilgim yok
    neden yapılır? sistemi neder ? nasıl susturur? tüfekte ne gibi değişiklikler yapılır
    okadar önemli değil ama nerelerde yaptırılır
    bu kanuda bilgim yok belki benim gibi merak edenlerde vardır ?(

korfezteam.png

• +1

Konu hakkında, forumda okuduğum bazı mesajlardan çalışma sistemini azbuçuk biliyorum. ama bende bu konuda kendim denemeler yapmak isterdim.

Biriki şema ve kullanılacak olan malzemelerin piyasadan temin edilmesi gibi bilgilerin burada veya özel bir başlıkta toplanması bence de iyi olur.

Selamlar. ½bay£bay`;

• Official Post

Arkadaşlar,

Havalı silahlarda susturucu plastik yada alüminyumdan imal edilir,profesyonel dürbün çizimleri ile havalı silahlarda kullanılan susturucu çizimleri aşağı yukarı aynıdır,iç çapı 25 ila 35 mm arası boyu ise 13 ila 20 cm olabilen,en son çıkış deliği 4,5mm ler için 6mm 5,5mm ler için 7 mm olabilir,silaha bağlanan kısmı ise silahınızın namlu ucuna uygun bir geçme yada FXairguns silahlarda ve Webley Longbow larda namlu ucu 1/2 UNF diş vardır,bu diş ölçüsü dünya standardıdır,yani havalı ve ateşli silahlarda namlu ucu susturucu bağlama diş ölçüsüdür.bu şekilde de vidalayarak tutturulabilir,bu cismin içi boş bile olsa susturur,ama daha fazla susturma özelliği isterseniz,iç duvarlarına keçe tarzı (bulaşım süngerinin yeşil kısmı gibi) uygulanabilir.

Fakat bu susturucuyu çelikten imal etmeniz halinde 3 yıldan başlayan ve para cezasına çevrilemeyen Hapis cezasıyla karşı karşıya kalırsınız.

• Mustafa abi 97k nın susturucusu çelikten, ama orjinal olduğu için mi sorun yok.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Mustafa abi 97k nın susturucusu çelikten, ama orjinal olduğu için mi sorun yok.

o susturucu değil, bazı ehil ellerde susturucuya dönüşüyor :D

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Mustafa abi 97k nın susturucusu çelikten, ama orjinal olduğu için mi sorun yok.

Amerikada da susturucu yasak ve AirArms A410 XTRA FAC modelindeki gizli susturucu sorun olmuyor,çünkü,bu ve sizin 97k daki modeller ateşli silahta kullanılamaz,Kullanmayı becerebilenler sonuçlarına da katlanmayı göze almış olurlar.

• 97 k nın ki ateşliye takılamaz bağlantı uymaz ateşlinin basıncına şokuna dayanmaz o yüzden problem yok

• Official Post

Olabilir ama airsoftlardaki susturucular nasıl bir şey bilmiyorum,

Biraz daha sabırlı olursanız,şu anda 50 civarı susturucu imal ediliyor,AirArms S410 orijinal susturucusunun,kopyası oluyor

• Official Post

1.Nesil Patriot un ucundaki kapağı çıkarıpta oraya takılabilecek bir adaptor yapılacak ve 1/2 UNF dişe sahip susturucu bu adaptore vidalanacak,bu şekilde görüntü hoşuna gitmeyenler silahlarının namlusunu söküp,namlu ucuna ya 1/2 UNF diş açtıracaklar yada bu namluyu benim işater edeceğim adrese gönderecekler ve orada namlu ucuna bu diş çekilip size tekrar gönderilecek.