AnkaraTeam 4. Geleneksel Puanlı Atış Yarışması 06 Şubat 2010

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet atışseverler, yaklaşık 1 haftalık hazırlık ve görüşmeler sonunda bugün yarışmamızı yaptık. 9.00da başlayacağız dediğimiz için bugün ekabir tayfa biraz daha erken teşrif ettiler. Yine de başlamamız 9.20yi buldu.

Yine tam başlayalım derken yeni yeni katılımcı dostlarımız geldi, tabii dayak yememek için başlayamayıp onlarında sıfırlama yapmalarını bekledik ;şrofls;.;şrofls;.

sabahın 7 küsüründen beri donduğumuzda Serdar ve ben sürekli "hadi başlayalım artık" edebiyatı yapıyorduk. Atilla abi bugün hw100ünü getirmiş ancak, dolum ucu ve şarjörleri yanında olmadığından Serdar'ın silahıyla atmak durumunda kaldı. Ahmet yeni s410unu bu haftada yarışmada deneyemedi, dürbün-ayak problemi ve zaman kısıtı nedeniyle o da sıfırlamasına güvendiği Serdar'ın silahına yanaştı.

Osman abi ise kundağı ve dürbünü yeni taktığı T12sini Serdar sadece 3 atış yapıp "sıfırlama tamamdır abi" diyerek kendine rakip olacaklardan birisini sabote ederek eledi ;lol; sıfırlamanın tamam olmadığı atışlar sırasında ortaya çıktı, çok ayıp Serdar çok ayıp ;şrofls;.

"Zor şartların adamı" ise Raider'ını sıfırlayıp, sinsice kenarda beklemeye koyulmuştu, o da Ahmet'in silahını sözüm ona sıfırladı ;şrofls;. bir yarışmacı daha sabote edilmişti ;şrofls;. sana da çok ayıp Evren :P

Kuralları daha önceden açıkladığımızdan yarışmamızı tıkır tıkır yaptık, yalnız 4 tur atış yerine vaktimiz olduğundan ve Rıfat'ın 1. olmasını sağlamak için ;şrofls;. 5 tur yapmaya karar verdik. Sonuçları o an bilseydim, kesin "ocağın altını açık bırakmıştım, benim gitmem lazım" der, 5. turu yaptırmazdım ;şrofls;.;şrofls;.

gelelim yarışmacı ve ekipmanlara:
    1. TheNighthawk, hw100t .22, Falcon T35x56, JSB 14.3g
    2. Teknosman, FX T12 .22, ZOS 10-40x50, FX 16g
    3. Eblemis, Raider 10 .22, BSA 8-32x44, JSB 16g
    4. Atikomu, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, FX 16g
    5. Mrmataracı, AA s410 .22 FP, Noname 8-40x50, FX 16g
    6. XeagleX, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, FX 16g
    7. SerdarHavsut, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, FX 16g
    8. Raptorx, AA s410 .22, Nikko 10-50x60, FX 16g

Evet, herkez silahlarını hazırlamış, gerekli sabotajlar yapılmış olarak yarışmaya başlanıyordu, bu arada gözüm eblemis'in silahına takıldı, sabotaj yapılmasın diye yaklaşık 12m ilerde, çadırın dışına bir yere koymuştu silahını ;şrofls;.

1. Tur.
    Raptorx 49
    Eblemis 48
    Mrmataracı 47
    TheNighthawk 47
    Atikomu 46
    XeagleX 46
    Serdarhavsut 45
    Teknosman 43

2. Tur.
    Raptorx 49 (98 )
    Mrmataracı 48 (95)
    Serdarhavsut 47 (92)
    TheNighthawk 47 (94)
    Atikomu 44 (90)
    Teknosman 42 (85)
    Eblemis 41 (89)
    XeagleX 41 (87)

ilk yarı sonucunda, bir çay molası verdik, bu arada Murat teknoloji eseri ısıtıcıları kullanıma soktu 8sağol Murat ;tese;kkur ) , tetik parmakları ısıtılıyor, silahlara dolum yapılıyor. Arada muhabbet sohbet, güneşe çıkıp postumuzu ısıtıyoruz .

tekrar takımlar sahaya çıkıyor, "vah" "tüh" "heyt be" sesleri arasında atışlar devam ediyor ;şrofls;. Atıcılar konsantre olmaya, rakipleri ise konsantrasyon bozucu ses ve hareketler yapıyorlar. mesela ben Rıfat atışlarını yaparken "elin pelletine Rıfat" tezahüratı yapıyordum ;lol;

3. Tur
    XeagleX 48 (135)
    Atikomu 47 (137)
    Mrmataracı 46 (141)
    Eblemis 45 (134)
    Teknosman 45 (130)
    Raptorx 45 (143)
    TheNighthawk 43 (137)
    Serdarhavsut 42 (134)

evet herşeyin belirleneceği son turumuzu yapıyorduk, sinirler gerilmiş, yay gibi olmuş, heyecan 200bara tırmanmıştı.

4. Tur
    Atikomu 49 (186)
    TheNighthawk 48 (185)
    Serdarhavsut 46 (180)
    Mrmataracı 47 (188 )
    Raptorx 46 (189)
    XeagleX 44 (179)
    Eblemis 42 (176)
    Teknosman 38 (168 )

sonra saatlerimize baktık, puanları henüz toplamamıştık, "hadi bir tur daha yapalım" dedik, keşke demeseydik X(;şrofls;.

5.Tur (sırat köprüsü) ;şrofls;.
    Serdarhavsut 49 (229)
    TheNighthawk 47 (232)
    Mrmataracı 46 (234)
    Atikomu 46 (232)
    Eblemis 46 (222)
    Teknosman 44 (212)
    XeagleX 44 (223)
    Raptorx 44 (233)

Resmi Sonuçlar:

1. Mrmataracı, AA s410 .22 FP, Noname 8-40x50, FX 16g 234 puan , ort:46,8 ;d;;tese;kkur

2. Raptorx, AA s410 .22, Nikko 10-50x60, FX 16g 233 puan, ort:46,6 ;d;

3. Atikomu, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, FX 16g 232 puan, ort:46,4 ;d;
    3. TheNighthawk, hw100t .22, Falcon T35x56, JSB 14.3g 232 puan, ort:46,4 ;d;

5. SerdarHavsut, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, FX 16g 229 puan, ort:45,8 ;d;

6. XeagleX, AA s410 .22, Bushnell 6-24x50, FX 16g 223 puan, ort:44,6 ;d;

7. Eblemis, Raider 10 .22, BSA 8-32x44, JSB 16g 222 puan, ort:44,4 ;d;

8. Teknosman, FX T12 .22, ZOS 10-40x50, FX 16g 212 puan, ort:42,4 ;d;

sonra çay çorba muhabbet edip evlerimize dağıldık, daha doğrusu ben çıktığımda arkadaşlar hala oradaydılar.

;tese;kkur AnkaraTeam,
    ;tese;kkur AirGunTurk

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem ellerine sağlık..epeyce uğraştın teşekkür ederiz. ;d; 4 Turda,,Murat ve Benim atış yaptığım esnada çıkan rüzgar,, sonuncu olmamı sağladı . :wacko: .Tabiatın gazabına uğradım..Murat ,uyanık davrandı bayraklara göre hareket etti kendini kurtardı.Kurallara göre 5 atışı 2 dakkikada tamamlamak gerekiyordu.. rüzgarın durmasını beklemek olmazdı..Kader böyle imiş.yapacak bir şey yok. g;$i ..keyifli bir gün geçirdik..Tüm arkadaşlara,, en kötü günleriniz bile bu kadar keyifli olsun temennisiyle ile,,Haftaya görüşmek üzere Hoşcakalın diyorum. ;d;

A Takımı Üyesi

• Erdem;

Klavyenle bin yaşayasın. Bu kadarmı güzel anlatım olur. Dün akşam misafirliğie gittik, gece 02.30'da döndük sabah 07.30da kalk borusu çaldı. Geç kaldım diye yataktan bir fırlayışım vardıki ev halkı ihtilalmi oldu diye peşime düştü. ;lol; Akşamdan sözde tüm hazırlıklarımı tamamlamıştım.(veya öyle hatırlıyorum :him:s ) paldır küldür arabaya atladığım gibi 08.35'te PS'ye geldim. Orada soğuktan donmak üzere olan bazı kişiler gördüm. ;rofl.; Neyse biraz sohbet yaptık, hemen namlu ısıtma ve sıfırlama faaliyetine geçeyim dedim ama acı gerçekle yüz yüze geldim. Dolum ucu ve şarjörleri yanıma almayı unutmuşum. X( Serdar kardeşim büyük bir özveri de bulunarak tüfeğini benim kullanabileceğimi söyledi ve ilk kez bir air arms'la müsabakaya girdim. Gerisi, Erdem'in anlattığı gibi. Bu arada Ahmet'te büyük gelişme var, Crow'un kulaklarını çınlattık. Güzel sohbet ve fıkralar derken bu günde böyle bitti. Katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. tüfekler arasında da bir yarışma yapılsaydı Vallahi serdar'ın AA'sı birinci olurdu bu gün çok çalıştı, ona da sevgiler. Kamuran'ı göremedim, duyduğuma göre İçişleri Bakanı 1 hafta ev hapsi vermiş, canını sıkmasın bu günlerde geçer. ;şrofls;.

Sağlıcakla kalın.

• Official Post

Öncelikle mükemmel anlatımıyla Erdem'i tebrik ederim ;d; ve Ardından Tüm AnkaraTeam ekibini hava sıcaklığının sıfırın altında dahi böyle neşeli bir müsabakaya katılmalarından dolayı tek tek kkutluyorum, ve sonuç olarakta "FP" S410 silahıyla birinciliği alan Rıfat kardeşimi kutluyorum, inanın yazıyı ookurken sanki sizlerle berabermişim hislerine kapıldım. ;tese;kkur

• Gerçekten çok güzel bir gündü. Havanın soğukluğu, dostluğun sıcaklığına gene yenildi. En yüksek puanlı atışları (49 puan) Erdem yaptı, hem de iki turda birden. Ancak o meşum ;şrofls;. son turda bir anlık konsantrasyon bozukluğu bana sürpriz bir birincilik getirdi. Gerçi birinci de olsam, sonuncu da olsam önemli değildi, dostlarla biraraya gelip iki laf etmenin zevki hiç bir şeye değişilmez.
    Önümüzdeki haftalarda yeni yarışmaları dört gözle bekliyorum.

Yarışma kurallarına bir ilave yapılmasını rica edeceğim

** Yarışmacıların arka ve tepeden fotoğraflarının çekilmesi yasaktır** ;,;-;,;-;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Atilla abi ile Serdar'da 49 puan attı, ama bugün 8 yarışmacı, 5 tur atış yaptık bir tane 50 puan çıkaramadık :him:s

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Gerçekten güzel bir buluşma oldu.Ben yine dürbünün azizliğine uğradım ;hirr; .Saolsun Serdar abinin tüfek yardıma koştu.Bu hafta uğraşıp sıfırlayacam ondan sonra daha iyi atışlarla aranıza geliyorum. ;tufey#

Weihrauch HW 97K .22 Maccari XL-Leapers UTG Bug Buster 3-9*32 AO
    ankarateam.png

• Çok çekişmeli bir yarışma olmuş bugün.Ortalama puanlarda göz korkutucu.Tebrikler.
    Osman bey'in yeni T12 kundağı harikaymış.Tüfeği göstermiş.Mustafa bey keşke orjinal ceviz kundak seçeneğini de sunsaydı Fx'ler ilk geldiğinde.Fx'in ceviz kundaklarıda canlı elime alıp bakamasamda internetteki resimlerden çok güzel gözüküyor.Royal'ler gelince görme imkanımız olur umarım orjinal cevizleri.

FİLİNTALAR GRUBU

• Erdem abi harika anlatımın için teşekkürler ;lol; okurken tükrükler boğazıma kaça kaça güldüm valla tam toparladım derken sabotaj iftirasını okumamla koltuktan kahkalarla aşağıya düşmem bir oldu , ama yemin ederim kimseye sabotaj yapmadım, yapsaydım böyle olmazdı durum zaten ;lol; ama Rıfat abinin son serisinde saçlarıyla alakalı bazı sinir bozucu sözler sarfettim, buda etkisini gösterdi zaten ;lol; berbat skoruma rağmen katılan herkese çok teşekkür ederim gerçekten harika bir gündü, büyük zevk aldım.
    Ama şunu eklemeden edemeyeceğim bende bundan sonra 09:00 dan önce gelmeyeceğim ;director;

Dötümüz ve parmaklarımız dondu valla, donmuş parmaklarda ancak bu kadar tetik çekiyor canıım( biraz çamur yapayım)

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Çok çekişmeli, soğuğa rağmen yine çok sıcak bir ortam oldu. Tüm arkadaşlarıma selamlar. Bir dahaki buluşmada görüşmek üzere. ;d;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Bana göre halen eksik anlatım var sanki :him:s

Son 5. turda rüzgarmı çıktı ? hani bende şimdi kendime paye çıkaracağım ya ;kihhik, Rıfat'ın silah modluydu yani rüzgarda diğerlerine göre avantajlıydı, hedefe daha kısa sürede ulaşıyordu ? bu konuda fikri olan katılımcılar ne derler ?

• Madem herkes bahane buluyor bende bulayım. 3.turda serdarın tüpünden dolum yaptım, meğer tüpü 200 barın üzerinde doluymuş. Bu kadar yüksek basınca alışık olmayan tüfeğim ilk 2 atışta aşağıya vurdu, 3.yü biraz yukarı atayım da hedefin ortasına gelsin dedim ama 3. atışta tüfeğimin heralde namlusu ısındı ve attığım yere vurarak beni kesin bir birincilikten etti ;kihhik, ayrıca en hafif pelleti ben kullandığımdan rüzgardan da maksimum oranda etkilendim , ayrıca en yavaş hızla atan tüfek de yine benimkiydi, elim üşümüştü falan filan :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Kapalı Mekanlarda Sigara içme Yasağı Delinmiş ve Tescillenmiş..ogs ler gibi sonradan plakaya ceza gelmesin..69 tl.. ;kihhik, Niye 70 tl yapıp yuvarlamadılar onuda anlamış değilim..69 un hikmeti neyse ,neye göre hesaplandı acaba merak ediyorum... ;,;- ;şrofls;.Devletimize selam versek vergi istiyor malumunuz üzere..bütçede delik var zira ;kihhik,;keyf;½bay£bay`;

A Takımı Üyesi

• Çok eğlenceli bir gün oldu. Yalnız sabotaj lafını katiyen kabul etmiyorum, bütün kabahat Ahmet'te. ;şrofls;.;şrofls;.
    İlk başta vuruş noktasının dürbünün görüş alanının dışında kaldığı sıfırlamayı adam edip en azından nereyi vurduğu görülebilecek hale getirdim. Tüfeği Ahmet'e verirken de "ince sıfırlamasını yapmadım, sen yap kendine göre" dedim. Sanki ben aksini söylemişim gibi oturup başlamış atışa. ;kihhik,;kihhik,;kihhik,

Rüzgar gibi afaki bahaneleri bilemem ama ben yaşadığım şarjör problemini iki farklı grupman ile bilimsel olarak ortaya koyan tek yarışmacı olarak çamura yatma hakkını en başta elde ettiğimi sanıyorum. ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Çok güzel bir müsabaka olmuş okurken kendimi oradaymış gibi hissettim ve heyecan yaptım resmen ;şrofls;. Bu sene bana öğrencilik var buluşmalara gelemiyorum ama sizi takip ediyorum yaza görüşürüz inşaallah, tüm ankarateam'e sevgiler. :thumbdown:

• Suçlamaları kabul etmiyorum ;şrofls;. .Evren abinin dediğini anladım atış sırasında sıfırlama yapıyım dedim ilk 2 vuruşta 7 i vurdum oldu sıfırı dedim ne olduysa ondan sonra oldu atışlar Erdem abinin kağıdı vurdular ;şrofls;. ;şrofls;. .Bir hafta boyunca sıfırlamakla uğraşacam bakalım haftaya nasıl bir tablo çizecez ;rofl.; .

Weihrauch HW 97K .22 Maccari XL-Leapers UTG Bug Buster 3-9*32 AO
    ankarateam.png

• Benim sıfırladığım silahla, Osman abi en azından yarışmaya katılabildi ;şrofls;.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5