yaylı havalı tüfekler ile uzun menzilli atış sizce bu ne kadar inandırıcı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Polat abi artık yakın zamanda bizde bir kaç atış yapalım diyorum 100 metre üstü.
    Açıkçası ben 75 metrelerde ufak cam parçaları yada kapaklardan maximum zevk alıyorum ama olaya yabancı olmamak adına bir kaç çalışma yapmak istiyorum.

• uzun mesafede müdahil faktörler çok ama bi okadar da ilginç atış yapıldıktan sonra alışık olamadığım kadar uzun bir süre gözümü kırpmadan heyecanla bekliyorum sonra vuruş gerçekleşiyor :thumbup:
    süper bir tecrübe oldu çok zevkli bir buluşma idi herkeze selamlar arazide görüşmek üzere . :D

• Bak hiç söylemiyorsun İlker Abi...133 de ayakta 1 şişe patlattı ....Oleyyyy sesleri ve şaşkınlık fena idi...İlker Abi mütevazi bir şekilde "tesadüf" dedi...Ardından bir tane daha...İlker Abi hayatta iki kere tesadüf olmaz....Elindeki tüfeğin ağırlığı ve desteksiz bir atış için oldukça etkili bir atıştı valla... ;d;

Ecyad Arkadaşımız da bizler ile birlikte atışlara katılıyor çok yakın zamanda oda geliyor Dikkat.. ;)

Valla Exadorun tüfeğinin sesine en yakından şahit olan bendim...İlker Abi nin 6,35 için de ne diyelim..Onlar havalı tüfek mi cidden yoksa şaka mı yaptınız ???

• tamamen tesadüf #hims ben 180 dekilerden de bi kaç tane vurdum ama güç yetmedi ;kihhik, kıramadım çıkış 900 küsür fps lerde yetmiyo, o mesafe için 1000 fps şart hakikatten yaptığınız atışları çok taktir ettim ;d; tebrik ederim ;d; mükemmel atışlar arazide görüşmek üzere .

• tamamen tesadüf #hims ben 180 dekilerden de bi kaç tane vurdum ama güç yetmedi ;kihhik, kıramadım çıkış 900 küsür fps lerde yetmiyo, o mesafe için 1000 fps şart hakikatten yaptığınız atışları çok taktir ettim ;d; tebrik ederim ;d; mükemmel atışlar arazide görüşmek üzere .

Desenize evanixle 250 yi görecez...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

Desenize evanixle 250 yi görecez...

170 metrede Kemalin şişelere çarpan pelletlerini gördüm,kağıt gibiydi.

• Allah korusun savaş filan çıksa bu forumdan baya adam çağırırlar bu gidişle...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

Allah korusun savaş filan çıksa bu forumdan baya adam çağırırlar bu gidişle...

Tabi Kemalin S410 Modifiyeli ve durum bu,birde tüp kapasitesi az olunca ister istemez Ultra Tuning yapamıyorsun anında tüp bitiyor,şu FX Gladiatör bir gelsin 640cc tüp ile korkmadan sınırları zorlayacağım,bakalım neler göreceğiz,Exadorun HW100 ciddi güclendirilmiş halde ve yatarak destekli atışlarında ben yanındaydım ve silah her atışda 1 santim geriye tepiyordu,benim S410 da ileri seviye modifiyeli ama ben kendim kullandığım için gözlemleyemiyordum.

• Tabi Kemalin S410 Modifiyeli ve durum bu,birde tüp kapasitesi az olunca ister istemez Ultra Tuning yapamıyorsun anında tüp bitiyor,şu FX Gladiatör bir gelsin 640cc tüp ile korkmadan sınırları zorlayacağım,bakalım neler göreceğiz,Exadorun HW100 ciddi güclendirilmiş halde ve yatarak destekli atışlarında ben yanındaydım ve silah her atışda 1 santim geriye tepiyordu,benim S410 da ileri seviye modifiyeli ama ben kendim kullandığım için gözlemleyemiyordum.

amcam,ileri seviye modifiyede neler var.baska ne gıbı güç artırımları yapılabılrı aa s410 a ?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Polat abi artık yakın zamanda bizde bir kaç atış yapalım diyorum 100 metre üstü.
    Açıkçası ben 75 metrelerde ufak cam parçaları yada kapaklardan maximum zevk alıyorum ama olaya yabancı olmamak adına bir kaç çalışma yapmak istiyorum.

Fatih Kardeş bir deneriz bakalım. Çalışırsak belki beceririz 100 metreyi.
    Hiç unutmam 2 yıl kadar önce idi , ilk silahım CFX Royal 22 ile yaklaşık 120 metre kadar uzaklıktaki 5 litrelik bir plastik bidona nişan alıp (tamamen kararlama bir "hold-over" ile) yaradana sığınıp tetiğe bastım. 1 saniye kadar sonra idi, hedeften "pat" diye bir ses duyduğumda inanamamıştım !!!
    Tabii tesadüfün daniskası.
    Neyse bir araya geldiğimizde bir yoklarız bakalım neler olacak.

S&W 686-6

• ülkü abi + n

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Özellikle uzun mesafeli atışlar atıcı ve silahın tamamen bir bütün olmasından geçer. Bahsi geçen silahlar ile 150 metre vurulmuştur ve dahada vurulacaktır. Ama atıyorum Mustafa bey'in silahı 150 metreden şişe patlatıyor aynısında bende alıyım bende şişe patlatıyım dereniz alın ama emininm en az 1000 mermi atana kadar patlatamazsınız. Uzun mesafe hatasız bir sıfırlama, sakin bir hava vb gibi koşullar ister. Benim silahım AM 77 ile (artık sevgili olduk) en fazla 50 metre atarım rüzgarlı havalarda 10-20 cm gibi bir gruba çıkıyor. ama sakin havalarda 3 cm grup yaptığım oldu.
    Selamlar...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Alıntı

Legolas
    Özellikle uzun mesafeli atışlar atıcı ve silahın tamamen bir bütün olmasından geçer. Bahsi geçen silahlar ile 150 metre vurulmuştur ve dahada vurulacaktır. Ama atıyorum Mustafa bey'in silahı 150 metreden şişe patlatıyor aynısında bende alıyım bende şişe patlatıyım dereniz alın ama emininm en az 1000 mermi atana kadar patlatamazsınız. Uzun mesafe hatasız bir sıfırlama, sakin bir hava vb gibi koşullar ister. Benim silahım AM 77 ile (artık sevgili olduk) en fazla 50 metre atarım rüzgarlı havalarda 10-20 cm gibi bir gruba çıkıyor. ama sakin havalarda 3 cm grup yaptığım oldu.
    Selamlar...

Benim silahım AM 77 ile (artık sevgili olduk) işte bu sayın abim en güzel kelime

• şu silahlara birer isim verelim bari Full Metal Jacket Filmindeki gibi :) olmuyo öyle AM77 falan ;rofl.;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• aşağıdaki linkde çok güçlü ve kaliteli bir silahın, farklı paletlerle grupmanları var. tabi, bu tüfeğin pcp olmasını, gruplarının sabitlenmiş silahla ve doğa koşullarına maruz kalınmadan yapılmış olmasınıda hesaba katmak gerek. bu değerler, kaliteli ve güçlü yaylı bir silahın, uzun mesafelerde neler yapabileceği hakkında bir fikir verebilir sanıyorum....

product specs i tıklayınız....
    http://homepage.ntlworld.com/sgoodwin/JW/index.html

• Arkadaşlar 350 magnumla 75 metrede 20 cmlik 10lu grupman yapamadığım için bunu benim tüfeğimle yapabilecek arkadaştan yardım almak isterim.Davet edilirsem memnuniyetle geleceğim.Saygılar