Ata CY Yarı Otomatik Kuzum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Karanlık tarafın cazibesine dayanamayarak 12 Cal. 66 cm Ataarms CY Yarı otomatik tüfeğimi aldım.Gazlı sistemle çalışan bu tüfekten şimdilik memnunum.Aldığım gün Mühye Köyünün tepelerinde kulak pasımı sildim. Merak ettiğim konu ise 24 gr. fişeği şarj edip etmeyeceği oldu.( yerli gazlı sistemlerde 100 fişek öncesi atışlarda pek mümkün gibi görünmüyor ) Denedim, denilen oldu ve şarj etmedi, yani fişek mekanizmadan atmıyordu. Bundan sonra 28 gr. deneyim dedim. bazısını dikiyor bazısını seri saydırabiliyordum. tabiiki can sıktı bu durum. Daha sonra tek kurşun denedim 32 gr. arka arkaya 5 tane toprak üzerinde toz duman yaptım sorun yok.Yine 28 gr.'a döndüm tüfekte tık yok takır takır saydırmaya başladı. 80 fişek attım sorun olmadı.

Eve geldim. bize bu zehiri veren ve tüfeği almamda yardımlarını esirgemeyen,burdan da kendisine tekrar teşekkür ederim. (kafasi) Alper'i aradım durumu anlattım. Yeni tüfeklerdeki ağır gres ve mekanizmanın henüz alışmamasından dolayı normal olduğunu belirtti, tüfeği alırken balata spreyi önermişti. Balata spreyi ile mekanizmay açarak tüm gres yağını temzledim,sonra WD-40 ile güzelce gaz sistem yolu ve tetik tertibatını yağladım. tüfeği tekrar toparladım. Artık mekanizma daha rahat akıyor ve daha tok ses çıkarmaya başladı sesi hoşuma gitti. Zamanla tüfeğin fişek yolunu yer yapıarak, açılacağını tahmin ediyorum.

Bu cumartesi için hazırlıklarımı yaptım 24 -28 -30 -32 -36 gram fişekler aldım. birde 76 mm 52 gram fişek alacaktım, Satıcı "Abi tüfeğe yazık, kıyma bu sıcak havada yeni tüfeğe" dedi, vazgeçtim. ( ilk kullandığım fişekler İtalyan RC markaydı, bu sefer değişik Türk markaları alarak tecrübe yapmayı düşündüm, Zuber, MKE ,Sterling Yaf v.s)

Tüfeğin tek fotosunu şu an bu konuya ekleyemiyorum.Linki ekteki gibi.
    http://www.ataarms.com/cy_ahsap.htm

Selamlar.

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATA ARMS CY 12 Cal.Yarı Otomatik
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

Sahip Olduğun Silahın Tadını Çıkar. ;tufey#

ankarateam.png

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen marlon2000 ().

• kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim bu silahı baya övüyorlar tekrar deneme şansınız olursa domuz kurşunu ile 100-120 mt gruplarını bekliyorum saygılarımla

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Official Post

Hayırlı olsun, güzel tercih ;tese;kkur

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• kan kusar valla ata .şakası olmaz de sen o kadar fişek atacaksan bi kulaklık al istersen tolga.biz yıllarca bize bişi olmaz dedik sol kulak %40 işitme kaybı.

S410

• birde 36 gramın üstüne pek çıkmamaya gayret et .tüfek için sorun değil de seni yorar . zaten böyle atışlarda ( rastgele oraya buraya) en ideali 28 gramdır .hem her tüfek çalıştırır hemde atıcıyı fazla yormaz.tüfek biraz kendini bulsun ondan sonra sadece 24 atarsın zaten.

ağustos 15 i beklersen ben onu 2 günde alıştırırım hatta pişman bile ederim

S410

• birde 36 gramın üstüne pek çıkmamaya gayret et .tüfek için sorun değil de seni yorar . zaten böyle atışlarda ( rastgele oraya buraya) en ideali 28 gramdır .hem her tüfek çalıştırır hemde atıcıyı fazla yormaz.tüfek biraz kendini bulsun ondan sonra sadece 24 atarsın zaten.

ağustos 15 i beklersen ben onu 2 günde alıştırırım hatta pişman bile ederim

Girme kanıma; Orman Bakanlığının kapısından şimdilik girmek istemiyorum. ;rofl.;

@ Mustafa Bey teşekkürler.

@ 2 kutuda tek kurşun aldım.Kısmet olursa grupman deneyeceğim.

SELAMLAR.

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

ankarateam.png

• aynı silahın çift namlu otomatik bir namlusu slug olan modelini combo modeli düşünüyorum fakat 20 cal olanını gerçi 20 cal hiç kullanmadım kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Hayırlı uğurlu olsun tolga bey,iyi günlerde kullanın inşallah.

Tekli AT-44 6.35mm kundağı omuzlu OBÜS ;lol;
    A Rh(-)

• Hayırlı uğurlu olsun tolga bey,iyi günlerde kullanın inşallah.

Hayırlı olsun Tolga, güzel tercih. Kazasız isabetli atışlarda kullanmanı dilerim.

Teşekkürler daha iyileri (Be ile başlayanlarının son modelleri :) sizlerin olsun

***Kamuran; son kalan, süresi dolmaya yakın, satın alma belgen ile bişiler yapalım sana :)

GAMO AF-10 177 Cal.
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

ankarateam.png

• Alıntı

ydrm tarafından
    aynı silahın çift namlu otomatik bir namlusu slug olan modelini combo modeli düşünüyorum fakat 20 cal olanını gerçi 20 cal hiç kullanmadım kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Ben Ata'nın 20 cal olanını kullanıyorum ve harika bir silah.Hafif ve kibar.Ben aldığım zaman ısrarla 20 cal istemiştim ve ellerinde yurtiçine verdikleri 20 cal silah olmadığı için bana kasasında Marocchi yazan bir silah vermişlerdi.Fakat y.içi ve y.dışı sattıkları silahlar arasında kalite farkı olduğunu sanmıyorum.Direk fabrikadan alırsanız ömür boyu garanti veriyorlar ve her türlü problemde en ufak ücret talep etmeden yardımcı oluyorlar.Aklıma gelen olası başa gelebilecek problemler , kurma kolunun girdiği yerde bir gevşeme olmuştu , atıştan sonra kurma kolu fırlayıp gidiyordu.Hemen sıkıladılar ve bir tanede yedek verdiler.Bir tane yedek bulundurmakta fayda var , yerinden çıkıp kaybolursa arazide yarı yolda bırakabilir.2 seferde temizlemek için mekanizmayı söküp beceriksiz bir adam olduğum için geri toplayamamıştım.Götürdüğümde sabırla düzeltip bana vermişlerdi.Namlularında Türkiye'nin en kaliteli çelik üreticisi Asil Çelik'in mamüllerini kullanıyorlar.Mutlaka yedek slug namlu alın.Ben akıl etmemiştim , daha sonra yedek namlu almak istediğimde bütün bürokratik işlemleri yeni baştan yapıp satın alma belgesi çıkarmam gerektiğini öğrenince vazgeçmiştim.Tek kurşun atacaksanız mutlaka dürbün rayı açmalarını isteyin.Ben dürbünle ve red dot'la kullandım , çok zevkli oluyor.Tek kurşun olarak Federal'in Truball'ları var ama pek bir fark göremedim isabet konusunda.Federal ve Remington slug'ları kullanabilirsiniz.Fakat tanesi 3 TL'den fazla sanırım.Yerli tek kurşunların tanesi 1 TL civarında , gramajları fazla olduğu için uzun mesafede çok düşme yapıyor ama isabetliler.Ben beceremiyordum ama kuzenim tek kurşunla ayakta 100 metreden Miller şişelerini vuruyordu.Silahı 6-7 aydır hiç kullanmadım ama bugün fişek sürsem sorunsuz çalışacağından eminim.

FİLİNTALAR GRUBU

• Hayırlı olsun. Karanlık tarafa hoş geldin :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• sayın impo bu güzel açıklamalarınız için çok teşekkür ederim
    kafama bi ker koydum artık en kısa zamanda inşallah benim niyetimde genelde kurşun atmak bu silahlarda dürbün kullanımı sıkıntı olurmu bilmiyorum fakat elimde dampa var onu takmayı düşünüyorum fabrika ile görüşeceğim

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Ben 2 parça ayakla Nikon 3-9x40 ateşli silah dürbünü kullanıyorum.Tepme çok olmasına rağmen tek taraflı tepme olduğundan dürbüne zarar vermiyor.Yalnız ayakları çok iyi sıkın ve mutlaka koruyucu atış gözlüğü kullanın.Dürbünün her halukarda kızakta geriye doğru kayıp gözünüze çarpma riski var.

FİLİNTALAR GRUBU