silverking adlı kullanıcının mesajları

Ucuz bir yaylı bakıyorsanız pek bu forumda bahsedilmiyor ama İspanyol Cometayı düşünün derim.Gamaya yakın kalitede ve fiatı da biraz daha aşağılarda.

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.Değişik markalar foruma ayrı bir tad katıyor bence.Meraklı bir arkadaş olduğunuz belli.Yeni grupmanlar yaparsanız ve tüfeği tanıdıkça bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz.
    İyi atışlar

Şu anda sarsılmaz serisinde K2 Compact en iyi yerlilerden biri diyebilirim.Gümüşsuyu MKE de
    incelemek mümkün.İşçiliği çok temiz.Kapak takımına alınmış olan ve horozu da emniyetli
    indirmeye yarayan yeni emniyet mandalıda iyi bir tasarım.
    Satın almış olup da atış yapan arkadaşlar var ise deneyimlerini öğrenmek isteriz.

Bir arkadaşım sarsılmaz üretimi ve bu silaha çok benzeyen Bernardelli Compact 12+1 aldı.İlk deneyiminde 6 adet attıktan sonra dikme yaptı ve ne yaptıysak
    arızayı gideremedik.Silah Sarsılmaza gitti ve alt plastik gövde yenilenerek geldi.Arıza şarjörün plastik gövdede çok boşluk olduğu için sallanması ve mermiyi
    sürerken geciktirmesi imiş.Sonunda halloldu ama moraller bozuldu bir kere.
    Sarsılmaz hassas üretim yapan bir firma ama plastik kalıpçılığı ile uğraşmış bir kişi olarak daha işin başındayız ve metal gövde tercih edin derim.
    Unutmayalım ki bu işin üstadı olan Avusturya firması Glock aslında sipariş üzerine plastik kalıpları üretip pazarlayan dünya çapında bir firma.Plastik
    kundaklı bir tabanca ilk bakışta çok basit görünebilir ama silahı söktüğünüzde imalat kalitesi ve hassasiyet hemen göze çarpar.Üretidikleri enjeksiyon kalıpları
    ise çok pahalıdır.Yerli herhangi bir firmanın bu kaliteyi henüz yakalamaları zor.
    Sarsılmazda son zamanlarda alınabilecek en iyi silah K2 C (Kompact modeli).15+1 kapasite,kapak takımı ve kundak çelik ve özellikle kapak takımına
    alınmış emniyet(aynı zamanda horozu emniyetli bir şekilde indirme imkanı da sağlar ki diger modellerde emniyet kundaktadır).

Bu tüfekle ben de ilgilendim,sadece 4,5 mm olanı gelmiş.Firma ile yazıştım orijinal rus diyorlar.Fiyatına göre iyi tüfektir diye düşünüyorum.Bizde 12 numaraBailal çifte var 35 senedir tık demedi.Bence olumlu,parasını toparlayınca biz de alacağız.Detaylı bilgi www.baikalinc.ru adresinde var.
    Hayırlısı olsun

Arkadaşlar,
    Türk üreticiler yapar ama yabancı markalarda olmaz sanmayın.Geçmişte MKE den sıfır aldığım 5906 Model 16 lı Smith Wessonun namlu içi
    felaket kötüydü.Yiv ve setlerde hatalar,arkadaşımızın bahsettiği gibi matkap izleri falan.Daha da kötüsü var, namlu silahın geometrik ortasında
    değidi.Tuttum filmini çektim ve Amerikaya yolladım,hiç ilgilenmediler.Sadece bizde namlu ile kapak takımı yekpare işlenir, sonuç
    olarak silahın vuruşunda bir problem varmı? gibi aptalca bir soruyla üste çıkmak istediler.Ben yıllardır silahlarla iç içeyim karşıdan bakınca
    namlusu 2,5 mm sağda duran bir silah görmedim.Geldi beni buldu.İşte size çok güvenilen SW hikayesi.İsteyene şu an VHS olmak üzere
    zevkle filmini yollayabilirim.Dün de silah devir işleri ile uğraşan bir beyden SW nin yeni Scandium metal gövdeli (hafif alüminyum) toplularının
    toplandığını duydum.Kötü niyet her yerde her millette oluyor.
    iyi hafta sonları diliyorum

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkürler.Anladığım kadarıyla İngiliz üreticiler bu konuda daha başarılı ve İngilizlerde alternatif çok.Kanımca 460 Magnuma uyumlu bir imalat vardır,araştırmak gerek.Bu arada yeni bir üretici veya bilgi dağarcığınızda başka firmalar varsa lütfen yazın.
    İsabetli atışlar.

%50 civarında iş görse de artıdır diyorum.Aslında şu anda 350 mag. kullanıyorum ama satmak düşüncesindeyim.Yerine sabit namlulu bir tüfek
    bakıyorum.Kış aylarında ev atışlarında bu aparat önemli.Meraklı komşularla problem yaşıyoruz.Bulamazsam kararım 52 veya 54 Air Kinge
    dönecek.
    Teşekkürler.

Bu tüfek için silencer temin etmemiz mümkünmüdür? Çeşitli sitelerde 350 Mag. ve 54 serisi için var ama 460 Magnum için rastlayamadım.
    Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    İsabetli atışlar