sideprensi07 adlı kullanıcının mesajları

kullandığınız dürbün ile 100 de pelletin girdiği yeri rahat görürsünüz,,ben hiç kaliteli dürbün ile uzak mesafelere atmadım,zos dürbün haricinde,onu bir 200mt de fx glad ile birde 300de kullandım ve 12 zoom kullandım..yine yaylı ile 200mt ye dandik mildotsuz dürbün ile attım,yine düşük zomda,hatırladığım 12 zoom du,,

vakti zamanında stoeger x20 ile 100mt atışım,8 atış 3 ü arazi,5 i hedef nokta nın civarında,hedef nokta etiket: dürbün 3.9x32 optima ;kihhik, dandik bir dürbün..
    [Resim Engellendi: http://img96.imageshack.us/img96/3125/008elu.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

fx gladiator 100mt,dürbün yine aynı dürbün 3.9x32 optima, 3ü aynı delik, sonraki 2 atış benim hatam.hedeften ses gelmiyor diye,nişangah noktamı kaydırdım..iyi bir dürbünüm olsaydı o gün..olayı çok net takip edecekmişim..

[Resim Engellendi: http://img571.imageshack.us/img571/892/166o.jpg]

[Resim Engellendi: http://img836.imageshack.us/img836/6808/169gv.jpg]

buda emaktar diana mod48 ile 100mt atışım.rüzgar sağdan esiyordu o gün.bu nedenle sol tarafa toplandılar..

[Resim Engellendi: http://img404.imageshack.us/img404/6105/dsci06291280x768.jpg]

bunları göstermemin sebebi,bu atışlarda sıradan ucuz dürbün kullanılması,sizdeki dürbün oldukca kaliteli bir dürbün..bende de var aynı marka dürbün,sonradan geldi,
    dürbününüz bozuk olabilir,bir ihtimal , sizin dürbüne nasıl baktığınız önemli, belki başka problem vardır.. bu 3ünden biri kesin...

Erdem abi Serdar kardeşim güzel eğlenceli bir çalışma yapmışsınız,güzel atışlar çıkarmışsınız :) şimdiden hayırlı bayramlar :)

dampa ayak şart size,destek olarak ne kullandın bilmiyorum.o plastik çatal ayak ile grupman çalışması olmaz ;) tüfeğini desteğe korken kundağı dayamıya çalış,son olarak o pellet ile iyi grupman sonuçları alamazsın,senin tüfeğine hafif kaldığı gibi ucu sivri pelletler,grupman atışları için tercih edilmezler,kubbe başlıklı pellet tercih et,
    resimdeki pellet in kafası gibi pellet kullanmalısın..hatta o pelleti alabilirsin.eğerki aa yahut jsb pellet piyasada yoksa,bunları yaparsan o grupmanın küçülür,biraz daha özenli atarsan dahada küçülür :)

http://www.avburada.com/Urun/H…S-500-L%C3%9C-5,5MM/25290

paylaşım için teşekkürler

Merhabalar arkadaşlar, öncelikle herkese selamlar. Ben de geçtiğimiz gün bir stoeger x20 suppressor satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Daha önceden elimde bir tane hatsan mod 125 vardı. Şu anda da halen elimde duruyor. Uzun süreden buyana isabetli bir yaylı tüfek sahibi olmak istiyordum. Önce mod 99 ile stoeger x20 arasında kaldım. Forumdan birkaç arkadaşa da danışdım. Genelde birçok kişi stoeger dedi ve ben de 5.5 kalibre ile seçimimi yaptım. Aynı anda bir de optima 3-9x44 dürbün sipariş ettim ve sportsmatch dampa ile birlikte stoegere taktım. Tüfek gayet yakışıklı ve hoşuma giden bir tüfek. Tercihimi doğru kullandığımı düşünüyuorum fakat ne yaparsam yapayım dürbünü stabil bir şekilde sıfırlayamadım. Dampayla birlikte kullandığım ve güzel bir montajla oturttuğum halde atışlar istikrarsız. Tek memnuniyetsizliğim bu. Destekli ve saibt atışlar yapsam da pelletler bazen dağınık gruplar çıkartıyor. Tüm atışlarımı jsb straton jumbo ile yapıyorum, bunu da belirteyim. Bakalım ilerleyen günlerde durum nasıl değişecek.

tüfeğiniz hayırlı olsun..
    öncelik ile o tüfeğin tetiği çok sert.onunla kanki olmak istiyorsan bol bol atış yapacaksın..parmağın tetiğe alışmalı..yaylı tüfek ile ilk atışların iyi gidebilir önemli olan sonraki atışlarda da aynı kuralı uygulaman..
    ve sanırım ucu sivri pellet kullanıyorsun..kubbe başlıklı pelletler her zaman daha avantaşlıdır diğer tür pelletlere göre..
    linki tıkla açılan sayfadaki 3cü resmi tıkla,,

Stoegerin servisi balıkesirdemi bana yay ve kece lazım nerden buluruz tl buldum ama tam stesini bulamadım bilen duyan varmı acaba .

servisi istanbulda :) umarın telefona hemen çıkarlar ;şrofls;. belki hatırlarsın stoegerin teknik servis ceremesini ilk çekenlerdenim ;kihhik, gerçi onca zaman geçti ustası parçalarının adını filan öğrenmiştir 8o
    bu arada daha önceki gün mü yazmıştım stoger bekliyorum diye,ne ara kullandında parça lazım oldu :)

http://www.stoeger.com.tr//say…mp;m2=0&m3=0&m4=0

az once 50m denemelerınden geldım cok fazla ruzgar sebebıyle cok dagınık bı gruplama oldu benım nazarımda burdan yayınlamaya bıle gerek olmayan bı grup oldu :thumbdown:

hedef noktayın yanına ağaç dan dal dik böyle 1mt kadar olsun,onu toprağa sapla,tepesinede köpek kuyruğu misali uzunluğunda poşeti kes bağla..
    yani bayrak misali,o poşet rüzgarın yönünü belirler..,rüzgar ne yönden esiyorsa hedef noktayın sağına soluna nişan alırsın bu gibi durumlarda,
    özellik ile tek hedef atışlarında iyi başarı getirir rüzgarı hesap edersen 8o

hedef nokta çizimin yanlış,artı kılı daha iyi sabitlemek istiyorsan hedef noktana,daha düzgün bir şeyler çiz,öyle bir hedef nokta yapki,dürbünden baktığında,artı kıl merkez noktayı çıktığı anda,farkına varabilesin..dürbün artıkılı ile hedef noktan bir birine cuk diye kenetlensin..nişan alma esnasında tüfeği oynatırsan,dürbünün artıkılının hedef noktadan kaydığını görürsün.uygun bir hedef nokta çizdiğinde,bunlara dikkat edersen ve acele etmeden tam doğru anda tetik düşürürsen,güzel sonuçlar alırsın..

güzel paylaşım için teşekkürler ;)

fx yahut jsb pellet,benim tüfeklerin hepsinde en iyi sonucu verdi..onlarsız uzak mesafe yahut grupman atışına çıkmam,şayet çekim yapacaksam...
    onların dışındakiler ile eğlencelik takılıyordum :)

videodaki eski bir hatsan.mod125 in aynısı üstüne walter yazısı basılmış ;kihhik, bu tüfeğin sahibide isabetsizlikden şikayetçi idi,satılığa çıkardı,alan yok idi,nevşehir den bana gelmişti hatırladığım,
    bir video çektim tüfek satıldı ;kihhik,
    daha geçenlerde youtube de gezinirken bu videom gözüme çarptı..

3 kişi beğenmemiş video yu :) o beğenmiyenleri tahmin edebiliyorum.onlar tellioğullarından ½bay£bay`; ,onlar hayatında böyle havada,onlar için 5 para etmiyen hatsanlar ile atış yapıp yayınlama cesareti gösterebilmişlermi ;kihhik,
    onlar hayatında 200mt ye yaylı ile üsteliik hatsan ile atma cesareti gösterip yayınlıyabilmişlermi :!:
    ne tesadüfdir ki o 200mt videosunuda 3 kişi beğenmemiş ;kihhik, onlara göre sadece onların tüfekleri, ve onlar atardı o mesafelere..olay ordan kaynaklanıyor..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Vala bende hatsan kullanıcısıyım fakat stoger çin malıda olsa hatsandan kaliteli ve daha güzel işçilige sahipdir etrafımızdaki ürünlerin % 80 çin malıdır kullandıgımız cep telefonları şuan yazdıgım klavye ve bilgisayarımdaki bütün parcalar çinde üretilmişdir 2x2= 4 dür çin malıdır ve gayet kaliteli ürünler mevcutdur stogerin buzamana kadar bir yay kırma birde namlu düşme sorunu olmuşdur fakat hatsanın sorunlarını saysak forum sayfalarına sığmaz Hatsan Mod 99 Limited Edition benim aldıgım son hatsandır birdaha inşallah hatsan almak zorunda kalmam .

hangi devir hatsanlar dan stoegeri üstün tutuyorsun :)
    mevcut tüfeğin ile stogeri söküp yan yana koydunmu hiç :)

mod125 sniper iyi bir kullanıcının elinde harikalar yaşatır ^^ bilmeyenlerin eline geçmesin, geçince tüfeğe kabahat buluyorlar ;kihhik,

america da ne yaylılar var, stoeger fiyatına,üstelik çin yapımıda deyiller stoeger gibi ;)

böyle tüfekler varken stoeger in lafı bile geçmez oralarda.. 8) sağ ikonda envayi çeşit havalılar var bakınız,america nın en çok envayi çeşit bulunduran sitesi,,

http://www.pyramydair.com/air-rifles

vallah doğru söylüyorsun,şimdi baktım Hatsan mod 99 limited edition yeni versiyon tetik yok :wacko: ee nerde kaldı bunun mod99 luğu ?
    aynı tüfekden 2 tanesine baktım.arpacık sistemleri farklı,birinin namlu ucu yivli,diğeri normal,resimlerden iyi seçemedim ama orjin mod99 un dürbün kızağınada benzetemedim...orasını burasını değiştirmişler birde mod99 diye satıyorlar :rolleyes: