safir t14 forum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • safir kullanıcılarının forumları varmı ıkıncı el acaba bulabılırmıyım dıyorum

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• birde almadan önce kullanım amacınızı da iyi belirlerseniz daha sonradan hayal kırıklığı yaşamazsınız.

S410

• iki tane zaten ateşlim var ikiside huglu birisi superpoze diğeri 5li otamatık aslında tıpı hosuma gıdıyo bıraz modladıktan sonra sorunsuz calısır hale getırebılcegımı ogrendım sırf tek kursun atmak için kullanıcam nerden baksan 7.62den buyuk caplı 36 guage hızlıda bırde namlu yıvlı olsa tam olcak ta olsun domuz avında işe yarıyacagını dusunuyorum

B RH +

• + 11111
    pozeniz varmış zaten . bence domuz avında onu kullanın. safir alırsanız zevk için kullanırsınız ama sizi ne kadar mutlu eder bilemem.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Hayırlı günler diliyorum.Bende safir almak istiyorum.nedeni ben M16 tüfeği hayranı olduğum için.İçinizde kullanan varmı bilmiyorum ama.Bir kullanan hiç elinden bırakmak istemiyor.M16 tüfeği nin geri tepmesi yok gibi,yaklaşık 10 şarjör sıktım (Şarjör 30 adet alıyor).Beni çok etkiledi.Devletimiz taşıma izni verse neye mal olursa olsun bir adet alırdım.Ama imkansız!!.
    Neyse bizde Safir T14 ile idare edeceğiz.Bunun için tecrübeden ve üstadlardan bilgi almak isterim.Silahın nelerine dikkat etmem lazım.Şimdiden vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim.Saygılarımla

''Sig Sauer p229 9x19 mm''

"S&W 357 magnum"

"Beretta F81 inox 7.65 mm"

"Zig M 1911 .45ACP"

"Cz 550 .308 Win Yivli "

''Walther Cp99''

''Air Arms S510 S/lite xtra fac 5,5 mm PCP+Hawke 8.5-25x42 Sidewinder 30' :love:;tacli#
    ''Webley Raider 10''
    ''HW 97K 5.5 mm''

''Safir T14 Classic-s 36 ''
    ''Hüsan arms 20 ve 12 Cal"
    "Huğlu Trap "
    "Mag-1618 20 cal Bolt action"

• Ben atıcılıktan çok avcıyım ve domuz avına asla yarı otomatik 12 gauge tüfekten başkasıyla gitmem.(Bolt action yivliler dahil).Benim kişisel görüşümdür.Delta diye bir markanın 36 gauge mavzer görünümlü:) bolt action tek kırması var. 36 gauge meraklılarına yararı olur belki..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Ben atıcılıktan çok avcıyım ve domuz avına asla yarı otomatik 12 gauge tüfekten başkasıyla gitmem.(Bolt action yivliler dahil).Benim kişisel görüşümdür.Delta diye bir markanın 36 gauge mavzer görünümlü bolt action tek kırması var. 36 gauge meraklılarına yararı olur belki..

güzel tüfek yapmışlar toz tüfeklerinde buna benzer modeli vardı çok aramıştım bulamamıştım yerine bunu alıyım bari. teşekkür ederim burda paylaştığınız için.

A-TAKIMI

• veysel ne gibi modifiye çok hoşuma gidiyor bu silah fakat tutukluk filan dediler pek ısınamamıştım

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• .Delta diye bir markanın 36 gauge mavzer görünümlü:) bolt action tek kırması var. 36 gauge meraklılarına yararı olur belki..[/quote]

bu deltayı kullanma şansınız oldu ise yorum alabilirmiyim mesafa grup gibi konularda saygılar

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Yok malesef kullanmadım ama gözüme kestirdim.Ustalardan özür dileyerek yivsiz tüfekte namlu kalitesinin pek de önemli olmadığını düşünüyorum.Sonuçta çok ağır sıkılar atmayacağız namlu dediğin de dümdüz bi boru..Tabii ki kalite kalitedir ama pratikte pek bi önemi olur mu bilemiyorum..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

zoraki 4.5mm

• Yok malesef kullanmadım ama gözüme kestirdim.Ustalardan özür dileyerek yivsiz tüfekte namlu kalitesinin pek de önemli olmadığını düşünüyorum.Sonuçta çok ağır sıkılar atmayacağız namlu dediğin de dümdüz bi boru..Tabii ki kalite kalitedir ama pratikte pek bi önemi olur mu bilemiyorum..

namlunun önemi çok fazla bu silahta kurşun attığımızda silahın ikiye ayrılmasını istemeyiz

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• yivsiz tüfekte namlu onemli degil diyorsonuz ama aksıne cok onemlı bence saçma atsanız bıle namlu kalıtesıne gore dagılım cok fark edıyor ve bır kac tur namlu var bu yuzden

B RH +

• namlu kalitesi ve kaplaması yıllardır banada pek bi anlamsız gelirdi. daha sonrasında aynı gün ,aynı yerde ,aynı cins kuşa , aynı fişekle aşağı yukarı aynı mesafelere silah atma fırsatım oldu. bir markanın silahı ile atılan saçma hayvanları delip geçerken hayvanları kanatıp yaralı kaçmalarına neden oluyordu. pahalı iyi silahla atılan aynı fişek hayvanları kanatmadan girer girmez öldürüyordu.

atıcılıkta hiç bir önem arz etmezken avda meğer çok önemliymiş......

S410

• Saçma dağılımı namlu kalitesinden ziyade şokla ilgilidir.Namlunun yarılmasına gelince tabi ki yarılacak kadar kalitesiz namlu yapmayacaklarını varsaydım ben.Ama şu da bir gerçek ki dev şirketler milyonlarca dolarlık arge ile yeni tip namlular üretiyolar ,demek ki bir bildikleri var..Tecrübe elbette ki çok önemli.Benim söylediğim daha çok bilimsel yahut deneysel diğil sezgiseldi.Denemek lazım atışta ve avda.

zoraki 4.5mm

• bende var safir t14 alacak arkadaşlara tavsiyem eger avcılarsa bu tüfekle av yapmayı düşünmesinler imkansız gibi bişey...
    üzerine birde yurtdışından tasco 4x28 içten aydınlatmalı dürbün getirtdim...
    anca arazide sabit hedeflere atış yaparsınız (zevkli oluyor) başka işe yaramaz...
    avcı iseniz 12 numara tüfeginiz yoksa önce bi 12 numara tüfek alın(ki benim var) sonra zevk için bi tane alırsınız ve daha sonra benim gibi bi işe yaramadıgını anlarsınz ....
    almayı düşünenlerde 0800 lü ve daha üstü rakamlarla başlayan seride tüfeklere baksınlar
    0800 ün altındaki seri numaralı tüfekler sorunlu tutukluk yapma riski yüksek....
    başka sorusu olan arkadaş olursa mail atsın yardımcı olurum
    isteyen olursa ankaradan almalarınada yardımcı olurum....

• sacma dagılımı sokla ılgılıdır haklısınız ama crio sistem namluları yada optima namlu ları ınceleyın ne gibi farklar var iş sadece sokta degıl

B RH +

• Safir t14 yetişkin oyuncağı niyetine zevk için alına bilir ama sık arızaları sebebiyle insanı soğutuyor arıza yapan tutukluluk yapan silaha silah demem hele 1000 tl civarı para vermem 1000 liralık silahta hiçbir sorun olmaması lazım. piyasada 300 400 liraya otomatik tüfekler varken bir 12 lik otomotik tüfeğe harcanan malzeme ve işçilikle ikitane safir yapılır.Bence safirin ederi 300 -400 ancak eder o dandik silaha ve görüntüden başka işe yaramayan silaha okadar para verilmez.

Hatsan Optima 5.5 Tasko 3-9x32

Blow 4.5mm

Beretta 92 FS.9mm Parabellum.