Air Arms TX200

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 6 aylık uzun bir süre içindeki incelemelerim ve araştırmalarım sonucunda Air Arms TX200 .22 ceviz kundak almaya karar verdim. Ve bugün Yatagun'dan alımı onayladım. Bu kararı vermemde siz forum arkadaşlarımın öneri ve deneyimleri, özellikle TheNightHawk'ın "TX200 kollesiyoncuların mutlaka (benim daha olmadı ne yazıkki) 1 adet edindikleri, servisi kolay, atışı güzel, isabetli, bence güç olarak da yeterli bir silah. Bana sorarsanız imkan var ise yaylıda Air Arms TX200 alınmalı derim." yorumu son derece etkili oldu. Teşekkür ederim.

...Ve bir teşekkür de Sn. Mustafa SERDAR Bey'e. Gerçekleştirdiğim müthiş telefon trafiğine, büyük bir özveriyle cevap verdiği ve beni bilgilendirdiği için... g;$i

AA TX200 WALNUT .22 (NIKKO STIRLING 3-9x40)

• hayırlı-uğurlu olsun,benimde beğendiğim,sahip olmak istediğim bir yaylı

• Hayırlı olsun... Kazasız belasız atışlar...

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Hayırlı olsun. Çok güzel bir tüfek seçmişsiniz.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, sağolun...

• hayırlı olsun arkdaşım.kazasız belasız bol isabetli atışlar dilerim

stoeger x20 supressor .22

beretta 92 fs inox 9mm

beretta xx treme 4.5

zoraki mod906 & mod 914

• bende darlaya indireyim gari air arms pro sportumu ;şrofls;. ayıp oldu kendisine 4 pellet de kaldık ;şrofls;. ısınma turları biraz dan başlıyacak 8)

• Hayırlı olsun güle güle kullanın benimde sahip olduğum çok özel bir yaylı. Kullandıkça kıymetini daha iyi anlayacaksın.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Doğrusunu söylemek gerekirse, ben şu anda tüfeği karşıma koydum hayranlıkla izliyorum. Bırakın araziye çıkmayı dokunmaya kıyamıyorum. Sanırım 1-2 günde kendime gelirim. ;kihhik, Gerçekten çok "estetik" bir tüfek. Diğer tüfeklerimin aksine namlu gözüme çok kısa geldi fakat elbet bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. (Pelletin namluyu terketme süresi...vs.) Bir de arkadaşlar, bu tüfek için en uygun dürbün değerleri ve pellet sizce hangisidir? (Çok uzun mesafe atışlarında kullanmıyorum, max. 60-75m.) Teşekkür ederim.

• Tavsiyeme uyduğunuz için sizi tebrik ederim. Ne kadar isabetli bir karar olduğunun sanıyorum farkındasınız :) İmkan yaratabilirsem bir tane walnut da ben düşünüyorum, sırf spor olsun diye kolleksiyon amaçlı aldığım mavi lamine 97k ya maccari yay, keçe getirttim. iyi ki de değiştirmişim, tüfek tamamen değişiyor. Eminim maccari nin tx200 için ürettiği kit de süperdir. Bir gün olur da yay falan kırarsa mutlaka maccari üretimi yay kullanın.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bu konuyu öğrendiğim iyi oldu, bir gün elbette gerekli olacaktır, o zaman dediğiniz gibi yaparım,sağolun. Pellet konusunda da öneriniz olabilirse sevinirim, lakin daha önce hiç .22 kullanmadım, grainleri hakkında pek bir bilgim yok. (Özellikle bu tüfek için forumda bu bilgiye ulaşamadım.)

• Official Post

maksimum 50 metre için ideal ağırlık 13 - 14 grains.

• Bence de 16 grainin üzerinde çıkmayın ve 14 grain tüfeğin sevdiği bir pellet bulun. Bugün ben de 97k mı yeni yayıyla denedim. Çok güzel olmuş. Tam kıvama gelmesi için bir 200-300 atış yapmak gerekebilir. Ağır pellet kullanmak yayınızın çabuk kırılmasına neden olabiliyormuş. Yay değiştirmek isterseniz şu kiti tavsiye ederim

http://www.airrifleheadquarter…g/item/251488/7613069.htm

tabi garantili tüfeği sökmek garantisini bozabilir.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Merhaba,

Bu gün tüfeğimi incelerken (tx200) dikkatimi çeken bir şey oldu. Bu konuda danışmak istiyorum sizlere. Namlu ucundan ağzımla basınçlı hava verdiğimde, pellet yükleme yuvasından hava çıkışı oluyor. (o ring yuvaya tam dayalı konumdayken )Hava çıkış miktarını birimsel olarak anlatamam fakat size yardımcı olması açısından şöyle söyleyeyim; bir ağız dolusu hava 3-4 sn.'de diğer tarafa geçebiliyor. Bana mu miktar çok fazla gibi geldi. Acaba bu durum normal midir? Namlu çıkış hızını düşürmez mi? Ya da namlu içi pellet yükleme yuvası O Ring'inin deforme durumda olduğunu ve değişmesi gerektiğini mi gösterir? (Gerçi tüfeğim daha yeni, 50 atış yapmışımdır.) Teşekkür ederim.

• Official Post

TX200 ün ceketli namlu olduğunu hatırlayalım !!! o üflediğiniz hava pelet yükleme yaptığınız namlunun ucundan gelmiyor, ceketin arkasından geliyor, yani hava kaçağı yok.

• Ceketli namlulardaki bu detayı bilmiyordum, öğrendiğime sevindim. g;$i Teşekkür ederim, sağolun.

• Ceketli namlu ile estetiği bozmadan işlevsel bir şekilde sesin kesilmesi hedeflenmiştir. Aynı zamanda moderatör kullanımının ağır şartlara dayandığı amerika gibi ülkelerde moderatöre alternatif olarak düşünüşmüştür.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776