SUMATRA 2500 - 500cc Nisan 2011 de Türkiyede

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bence fiyat yönünden kimsenin kuşkusu olmaması lazım.Bu yatagun için ilk değil.hepimiz tecrübe ile sabitledik ki yatagun gerçekten havalı silah camiası için birşeyler yapan ve fiyat politikasını buna göre belirleyen bir firma.
    Daha önce gelen AA,FX ya da FALCON fiyatları avrupa ile nerdeyse aynı oldu.
    Hiç merak etmeyin bence o konuda rahat olun.
    Bu silahı performans dışında diğer markalardan en büyük farklı yani zaten fiyatı.
    Bence en uygun fiyatlı avrupa pcp sıralamasında zirveyi zorlar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bence fiyat yönünden kimsenin kuşkusu olmaması lazım.Bu yatagun için ilk değil.hepimiz tecrübe ile sabitledik ki yatagun gerçekten havalı silah camiası için birşeyler yapan ve fiyat politikasını buna göre belirleyen bir firma.
    Daha önce gelen AA,FX ya da FALCON fiyatları avrupa ile nerdeyse aynı oldu.
    Hiç merak etmeyin bence o konuda rahat olun.
    Bu silahı performans dışında diğer markalardan en büyük farklı yani zaten fiyatı.
    Bence en uygun fiyatlı avrupa pcp sıralamasında zirveyi zorlar.

İyi demişsiniz de, bu avrupalı değil...

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• :) Ilahi Cem abi nasıl kıvırayim şimdi bilmiyorum ki.
    Şimdi aslında bu tüfekleri yapan şirketin sahibinin babası ıngilizmis ama annesi koreli de olduğu için oraya yerleşmişler.Sonra anne ve baba şiddetli geçimsizlikten ayrılmışlar(tek celsede) ve bizim adamin velayetini mahkeme annesine verince kore de kalmış ve ilk çalışmasını orda yapmış.
    Şimdi bize "nerelesin" diye sorduklarında babamızın memleketi genel olarak söylüyoruz ya bende ona istinaden dedim abi.
    Oldu mu bilmem :)

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• forumu uzaktan takip ediyordum taki bilgilendirme emaili gelene kadar... Western tarzı silahlara hastayım ve sanırım geldiği gibi bende bir uzun namlulu edinebilirim. Fiyat olarak ufak bi araştırma yaptım yurt dışında sanırım 500-700 dolar arasında satılıyor. En azından fiyat için yatagun'a şahsen güveniyorum... Gelmesini beklicez artık... ;tese;kkur

• fiat konusunda yurtdısında 500 600 dolara satılıyor dedıgınız gibi ama o fiat amerıkada orda ar6 s10 sumatra asagı yukarı hepsı aynı fıattabuna gore burdakı ar6 s10 fıatları ıle yıne aynı olur dıye tahmın edıyorum bence bu yaklasım mantıklı gıbı

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Official Post

Değerli arkadaşlarım,

Fiyat konusunda hatalı bir beklenti olmasını arzu etmem, diğer mesajlarda da yazıldığı gibi yaklaşık avrupa fiyatlarında olacağını belirttik, sumatra 2500 500cc nin avrupa fiyatlarıda 900 ila 1100 USD civarı, Amerika Pyramidair, yıllık 8 - 10 bin adetlik alım gerçekleştiriyor, bizim onların satın aldığı fiyatlara alabilmemiz olanaksız.

• ışte en yetkili ağızdan yanıt geldi.
    Bakalım görelim ne olacak fiyatlar.
    Avrupada da amma pahalıymış yaw.
    Neyse siz allahtan avrupadan almıyorsunuz amca.uzak doğululas insaflı olurlar fiyat konusunda.
    Belkide avrupa fiyatlarından daha ucuza pcp tüfek sahibi oluruz kim bilir?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Coach gun'un yanına yakışır bir tane , ama eve sokamam bunu heralde :) neyse bagajda taşırız ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Merhaba,

Cok guzel bir haber, camiaya hayirli olmasini diliyorum. Sanirim uzun zamandir isteyip de alamadigim AR6 uzun bir zaman daha benim icin bekleyecek :) Kismetse bende bir adet alacagim.

Daha once yazmis oldugum bir mesajimdan alinti yaparak fiyat hakkinda fikir belirtmek istiyorum; tahminim 1100 lira ve nedeni de kendimce uydurdugum bir yontem.

Airforce' lar gelmeden fiyat olarak 1300 lira max. yazmistim, bir muddet 1850 liradan satildi ve sonra 1250 liraya kadar dustu...

"Görünen köy kılavuz istemez...

HW100 yurtdışı satış fiyatı 1100 $, Türkiye de 2500 TL,
    Discovery yurt dışı satış fiyatı 370 $, Türkiye de 1300 TL,
    1250 Dom. yurtdışı satış fiyatı 750 $, Türkiye de 2050 TL,

S10 yurtdışı satış fiyatı 600 $, Türkiye de 1500 TL,
    AR6 yurtdışı satış fiyatı 600 $, Türkiye de 1500 TL,

Huntsman yurtdışı satış fiyatı 1450 $, Türkiye de 2300 TL,
    Airranger yurtdışı satış fiyatı 1900 $, Türkiye de 3500 TL.

Falcon yurtdışı satış fiyatı 930 $, Türkiye de 1800 TL.
    S410 yurtdışı satış fiyatı 930 $, Türkiye de 1800 TL (Kayın kundak),
    S410 yurtdışı satış fiyatı 1100 $, Türkiye de 2200 TL (T kundak),
    Typhon yurtdışı satış fiyatı 800 $, Türkiye de 1600 TL,
    Galdiator yurtdışı satış fiyatı 1300 $, Türkiye de 2700 TL,
    Revolution yurtdışı satış fiyatı 1700 $, Türkiye de 3600 TL,

HW100, Discovery ve 1250 Dom. tüfeklerine ait markaların distribütörleri havalı silah camiasına av bayiliği münasebeti ile katılmasından mütevellit kar marjını yüksek tutarak amaçlarına uygun hareket etmişlerdir.

Evanix markasının ithalatçısı ise; silah sanayine verdiği yılların emeğinden aldığı güç ve Evanix markasının üreticisi ile olan ithalat-ihracat ilişkileri sayesinde en makul fiyattan aldığı ürünleri, piyasayı kızıştırmak adına ve keyfe keder fiyat belirlemek sureti ile dalgalı bir fiyat politikası izlemiştir.

Air Arms, FX ve Falcon ile Daystate markalarının ithalatçıları belirledikleri fiyatlarda da görüldüğü gibi en düşük kar marjını benimsedikleri ortada. Sebebi, sanıyorum havalı silahlar ile ticari kaygılarının çakışmaması.

Örneğin; S410 930$X2 = 1860 TL kanaatimce uygun olan.

Yukarıdaki fiyatları baz alırsak; Yurt dışı dolar üzerinden satış fiyatını 2 ile çarptığımızda çıkan sonucu Türk Lirası diye de hesap ettiğimizde, kar marjını düşük tutan bir fiyat politikası ile camiya hizmet edilmiş olunur. (100 lira aşağı olur yukarı olur onun içinde verilen emekleri göz önünde bulundurmak lazım)

Benim kendimce kurmuş olduğum orantıya göre condor Türkiye ye gelirse satılması gereken (Bizim gönlümüzde yatan) fiyatı max. 1300 lira olmalı. Bundan sonrası getirene kalmış...

Bunlar tamamen şahsi görüşüm ve taraf gözetmeksizin yazdığım birkaç satır.

Saygı, Sevgi, Selam."

• :) Ilahi Cem abi nasıl kıvırayim şimdi bilmiyorum ki.
    Şimdi aslında bu tüfekleri yapan şirketin sahibinin babası ıngilizmis ama annesi koreli de olduğu için oraya yerleşmişler.Sonra anne ve baba şiddetli geçimsizlikten ayrılmışlar(tek celsede) ve bizim adamin velayetini mahkeme annesine verince kore de kalmış ve ilk çalışmasını orda yapmış.
    Şimdi bize "nerelesin" diye sorduklarında babamızın memleketi genel olarak söylüyoruz ya bende ona istinaden dedim abi.
    Oldu mu bilmem :)

Oldu oldu, olma mı yau?

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• :thumbup::thumbup: Hayırlı olsun diyelim, benim öğrenmek istediğim neden en son 25 cal., yanılmıyorsam bu silahın 50 cal' ye kadar olan modelleri mevcut, Türkiye'mize bu kalibrenin gelmesi mümkün mü ?

• nisan çok geç yaa ;,;-

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Official Post

Fiyat konusunda tekrar edeyim, spekilasyonlar olsun arzu etmiyorum,
    Her yapılan ticaretin bir takım riskleride vardır, bu ithalatta küçük hoş bir sürprizde yaşanacak bazı hobiseverler adına.
    ayrıca Oğuzhan, USD döviz kuru ciddi fırladı, hesabı buna göre yapmak gerekiyor, AirForce Condor ların ithalatçısı çok mal ithal etti ve şimdi paraya dönmek için neredeyse maliyetine satıyor, toptan ithal ettikleri fiyat pyramid in perakende fiyatının çok üzerinde + gümrük ve KDV ve diğer vergiler.
    YataGundan alışveriş yapmış olanlar ve forum üyesi aktivasyonu olanların, % olarak ayrıca performans indirimi olanlar ciddi anlamda uygun fiyatlara sahip olacaklar, SamYang ın amerika ve avrupa distribütörü PyramidAir dir, ve toptan fiyatı kendi amerikada sattığı perakende fiyatın üzerindedir.
    Sumatra 2500 ün standart uzun namlu modelinin fiyatı, YataGun da üyeliği olup, forum indirimi vs olan üyemizin nakit indirimli fiyatı 950 USD dir. usd kur 1,4500 iken AR6fiyatı 1500 liraydı, şimdi kur 1,5700 civarı
    Yani zorla yazdırttınız :)

• Official Post

Arkadaşlar Mart ayında yüklemeyi tamamlayabiliyorlar, gemi seyahatini hesaba kalınca Nisan da burada olacak.

• nasılda haklı cıktım ar6yla asagı yukarı aynı olur demıstım cok gec dıyen arkadaslarada bence nısan da haber verılırdı o zaman erken gelırdı :)

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• benim merak ettiğim konu alım yapacak kişilere yetecek miktarda stok olacakmı...? mesela 10 kişi alacak 11.kişi diğer partiyimi bekleyecek.

• 2 küçük düzeltme yapmak istedim.
    Birincisi karbin modeli ilk kısık kademede yani yarım gücün biraz üstünde 28 graini 800 fps lerde atıyor. Tam güçte kesin olmamakla birlikte yabancı forumlardaki verilere bakılırsa 28 graini 936fps pyramidair verilerine görede 950 fps atmakta .
    İkinci konuysa tahribat konusunda 278 yardda 18mm lamine kaplı suntayı wasp 30 grainle temiz deliyor.Daha uzak mesafelerde patlatarak delecektir. Atış esnasında silah 2800psi dı ve atışlar tahribat amaçlı yapılmamış sadece açık nişangahla hedefe isabet amaçlı yapılmıştır. Bu Bilgi Sadece taşıdığı enerjiye misal teşkil etmesi amacıyla paylaşılmıştır.Tahribat amaçlı denememi istediğiniz şeyler varsa yazın deneriz !

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Official Post

benim merak ettiğim konu alım yapacak kişilere yetecek miktarda stok olacakmı...? mesela 10 kişi alacak 11.kişi diğer partiyimi bekleyecek.

Standart model 12, Carbin model 12, ve special model 12 adet gelecek ama bunların 6 şar adeti Türkiyede bir guruba baştan satıldı.

Pelet fiyatları da KDV dahil 10 USD, olacak, .357 kalibre peletlerde aynı fiyat.