SUMATRA 2500 - 500cc Nisan 2011 de Türkiyede

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Değerli arkadaşlar,

"MASTER" Akif kardeşimin, iletişim katkıları ile, EunJin - SAMYANG - Sumatra 2500 500cc, havalı tüfeklerin, 5,5 (.22) ve 6,35 (.25) kalibrelerde, uzun namlu ve kısa namlu (Carbin) modelleri Nisan ayında www.yatagun.com.tr Stoklarında olacaktır, hepimize hayırlı olsun.

PCP ÖYLE BİR PCP HAYAL EDİYORUM Kİ !!!

Ayarlı kundak special modeli;

airgunturk.com/attachment/4404/ airgunturk.com/attachment/4405/

airgunturk.com/attachment/4406/ airgunturk.com/attachment/4407/

airgunturk.com/attachment/4408/ airgunturk.com/attachment/4409/

airgunturk.com/attachment/4410/ airgunturk.com/attachment/4411/

Carbin Modeli

airgunturk.com/attachment/4412/ airgunturk.com/attachment/4413/

airgunturk.com/attachment/4414/ airgunturk.com/attachment/4415/

airgunturk.com/attachment/4416/ airgunturk.com/attachment/4417/

• Carbine modeli 35,5 inch yani yaklaşık 90 cm civarı toplam uzunluğa sahip.28 grain pelet ile 800 fps yani 40 fp civarı güç üretebiliyor diye yazmışlar.Kısa boyu ve 100 metreye kadar yeterli gücüyle araba içinden şişelere atışta kişisel gelişim için çok faydalı olur.Gelirse alacaz mecburen. :)

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post
  • Mustafa bey sitemize hayırlı olmasını dilerim. Çok sevindim. ;d;
    Merak ettiğim bir nokta var. :him:s
    Daha önceleri bu konuda tartışma ve açıklamalar olmuştu ama o dönemde böylesine bir silahın olmayışı bu konudaki soracaklarımı gündeme getirmeme neden oldu.
    Birinci olarak bu silahın kurma mekanizmasını,
    Evanix Ar 6 ya
    ve diger mevcut Air Arms
    ve FX lere göre bir teknik değerlendirmesini yapabilir misiniz?
    Bunların kullanım amaçlarına göre eksileri ve artılarını değerlendirebilir misiniz?
    En azından almayı düşünen arkadaşlar bu konuda fikir sahibi olmuş olurlar. g;$i

• Camiaya hayırlı olsun çoğumuzun hayallerini süsleyen bu güzellik..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Official Post

Selçuk kardeşim,

Bu silahtan bir adet inceleme maksatlı "MASTER" Akif bey getirtti ve gerekli testler, kontroller sonucu ithaline karar verdik, zaten altta verdiğim linkte bu silahla ilgili ayrıntıları bulacaksın,
    AR6 ile alakası yok, bunda pelet itici mevcut, örneğin AR6 da Eley Wasp peletleri şaröre yerleştirdiğinde atış yapmaksızın namlu aşağıda ikenpelet ucu namluya sıkışabiliyordu, bunda pelet itici sayesinde böyle bir şey söz konusu değil.

Ayrıca Evanix AR6 da, tek tip pelet dışında H&N Baracuda pelet, yada FX, AA, Falcon peletleri kullanamıyordunuz, pelet hava basıncı ile namluya girdiği için yamulup, ekseni bozuluyor ve isabetlilik nagatif yönde bozuluyordu, bunda pelet itici sayesinde her tür peleti kullanabiliyorsunuz, ayrıca mükemmel güç ayar ünitesi sayesinde çok düşük güçlerde de antrenman yapabilme imkanı sağlıyor.

İsabetlilik konusuna gelirsek, kapalı alanda 100 metre de AA S410, FX modelleri ve Falcon yaklaşık 2,5 santim gurupman yaparken, bu silahta 100 metre gurupmanı yaklaşık 3,5 santim, yani 2007 yılındaki S410 gurupmanlarından iyi, ama açık alanda 100 metrede hafif esintili hava şartlarındaki gurupmanı kesinlikle bu silahlarladan çok daha iyi, çünkü ağır mühimmatın ciddi bir avantajı söz konusu.

akif beyin 250 metre tahribat testlerinde yanılmıyorsan 15mm suntayı çok rahat delip geçiyor.

PCP ÖYLE BİR PCP HAYAL EDİYORUM Kİ !!!

• 1.im 1.im
    Mustafa amca bana bir tane uzun namlu modelden ayır.Ben alıyorum bir tane.
    Iyi tahmin etmişim geleceğini ama bu kadar yakın zamanda beklemiyordum.
    Akif abi ve sizin ellerinize sağlık.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Çok güzel bir haber. ;dance;

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Camiaya hayırlı olsun. Bu hobi ile uğraşan herkesin almak isteyeceği bir silah.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Çok güzel bir tüfek biraz kaba ve hantal gözüksede kullanması keyifli. Özellikle 250mt ve 100mtye ayakta off hand atışlar yaptım istikrarına hayran oldum açıkçası. O gün dürbün takma imkanımız olmadığı ve farklı bir amaçtan dolayı buluştuğumuz için grupman denemesinde bulunmaya fırsat bulamadım. Lever action mekanizması insana ayrı bir haz veriyor. İlk kurduğumda kendimi texasta hissettim. Açıkçası pcplerden hiç haz etmediğim halde bu tüfeğe aşırı derecede kanım ısındı. Benim tek hoşuma gitmeyen tarafı ingiliz stil dipçiği oldu. Dipçiğinden dolayı pek bana hitap eden bir tüfek değil açıkçası...

[Resim Engellendi: http://img253.imageshack.us/img253/4697/ss850708.jpg]

• herkese hayırlı olsun. tüm tüfeklerden daha kullanışlı bir şeye benziyor peki maliyeti nedir bunun.

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50
    HİLL POMPA :thumbup:

• Camia'ya hayırlı olsun ,yüksek güç ve 6,35 meraklılarını memnun edebilecek bir silah gibi ;avci;

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Akif abi sinyali vermişti ;kihhik, bu tüfengi alınca bir de koyboy şapkası lazım ;grin; çocukluğum dan beri hastayım böyle kurma kollu tüfenklere ;tacli#

hayırlı olsun camia ya ;d; 25cal ahh ahh ;tacli# bu güç bazoka gibi yıkar dağıtır 8o

• hepimize hayırlı ugurlu olsun yenı tüfekler arkadaslar.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png