Karadul - Recluse .357 ilk yorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar,

Bugün akşam üstü saat 5:00 civarında "karadul" elime geçti, ambalajı açma, kurma kolunun montajı derken bütün işlemler bitip, şöyle tüfeğe bakınca Mustafa kardeşimle yaptığımız sohbetleri hatırladım, FX Revolution aşkıyla başlayıp karadul la devam eden (ve daha devam edecek )...

Yoruma gelince, neresinden başlayayım, kozmetik olarak hiçbir eksiklik gözüme çarpmadı, ceviz kundak hakikaten farklı, birde dolum ucu yuvası hem orjinal hemde çok pratik, velhasıl bana göre 4 -4 lük bir güzellik, vaktin dar olmasından 6 atış ancak yapabildik, ilk atışta (yanımda 7 -8 kişi vardı hepside benim tüfeklere ve atışlara aşina) büyük bir şaşkınlık ve hep bir ağızdan kesinlikle bu havalı değil ateşli dediler, (atış kapalı mekanda değil açıkhavada yapıldı!), ikinci atışı moderatör takarak yaptık, ses yaklaşık %80 -90 oranında kesildi (ölçüm yapmadığım için orantı afaki ) güç denemesine gelince atışları standart trafik levhasına yaptık, (yanlış anlaşılmasın yoldaki değil şantiyedeki bizim imal ettirdiğimiz levha galvanizli çelik saç) saç neredeyse delinme moduna gelmiş, aynı noktaya iki adet pellet (pellet denmesi ne kadar doğru! bana göre çekirdek daha uygun), gelirse kesinlikle delinecek, samyang çekirdekler av için üretilmiş oldukça yumuşak biraz daha sert çekirdekler kesinlikle deler, YataGunda çeşitlilik artınca deneriz, levhaya çarpan çekirdekler yaklaşık çapının 3 kat oranında açılmış.

Tüfekte 150 bar (kendi göstergesi) hava vardı, 6 atış sonrası 100 bara düştü, buda yaklaşık 5 lt./atış hava demek, 200 barla 13-15 atış rahat yapar (tam güç), altı atıştan 4ü tam güç 2 si yarım güç olarak yapıldı, tüfek av için imal edildiğinden tetik amacına uygun.

Bu tüfeğe sahip olan ve olacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle meskun mahallerde hele hele evde kesinlikle kullanmayın, emniyet tedbirlerini maksimum dikkatle uygulayın, Allah korusun bir kaza vukuunda çok kötü sonuçlar meydana gelir.

Sonuç olarak hayallerimizi gerçeğe dönüştürmede en büyük pay sahibi olan Mustafa kardeşime, Merve yeğenime ve emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürler.

Görüşmek üzere Allaha emanet olun.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Official Post

Bütün işlemler bitip, şöyle tüfeğe bakınca Mustafa kardeşimle yaptığımız sohbetleri hatırladım, FX Revolution aşkıyla başlayıp karadul la devam eden (ve daha devam edecek )...

Sonuç olarak hayallerimizi gerçeğe dönüştürmede en büyük pay sahibi olan Mustafa kardeşime, Merve yeğenime ve emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürler.

Yıllardır Sumatra ve Big bore 9mm hayallerimizle sohbetlerimizi süsledik, kısmet bu güneymiş Osman abim, fakat senin baskıların olmasaydı ben 9mm yi ithal etmezdim, izinlerde yaşadığım stresi ve yasa tartışmalarını burada anlatmayayım...
    Kazasız belasız Karadulunla ihtiyarlaman dileğimle ;kihhik,agt

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Sagol adaş, sagol Mustafa kardeşim, gönlüm sizinle beraber, bugünkü toplantıya gelecektim ama bir arkadaş bulamadım (tek başıma ankara istanbul çanakkale edirne yemedi üstüne birde grip)
    Önümüzdeki günlerde kısmetse görüşürüz.

Selamlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• kazasız belasız keyifli atışlar dilerim

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Güle güle kullanın.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Kaç zamandır sözü edilen bu Recluse'a ait, Yatagun'daki şu örümcek motifinden başka detaylı fotoğraf göremedik. :S Artık gelsin şu karadul fotoları. g;$i Hayırlı olsun.

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın inşallah. Sizde Edirne' demi yaşıyorsunuz. Görüşmek isterim Mustafa Bey.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• hepinize temennileriniz için teşekkürler.
    foto için biraz beklemek lazım .iki gündür arabada kuzu kuzu yatıyor,malum adı üstünde karadul gece başımıza bir iş çıkarabilir.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• hayırlı olsun, güle güle kullanın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hayırlı olsun güle güle kullanın ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• teşekkürler

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• abii hayırlı olsun acilen bekliyorum hemen 22 ile karşılaştırmalı test yapmamız lazıııımmmmm..
    evet cok hayalini kurdun sonunda 9 mm geldi hayırlı ugurlu keyifli atışlar abicim...

turgayttt
    ANTALYA
    Airarms s410 xtrafac pcp 22 cal, Xd optics 10-40x60 esf y reticle & green lazer sight
    Eser 177 cal , Tasco 3x12x40
    Gamo 177 cal, Tasco 2-9x40 ;tufey#
    SUMATRA 500 22 CAL VECTOR OPTİCS 4X16 50 FFP .
    yıldız superpoze 71 cm
    huğlu 103 de superpoze
    huğlu klasik çifte
    sarsılmaz verona camo semi auto 12 cal 4+1 71 cm
    lazer magnum slug molybdenum 12 cal 7+1 47 cm
    superpoze dolma tufek el yapımı antika tek tetik.
    cz 7mm rem mag ...
    sapan ve taş :)

• Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Yalnız bu silaha havalı ekini takmamak lazım bence. Bu bildiğimiz 9mm. silah, hafta sonu atışlardaki tahribatı görünce gerçekten şaşırdım. Tekrar tekrar emeği geçenlere teşekkürler. ;d;;d;;d;

• çok sağolun
    turgay en kısa zamanda yanındayım.
    "yalnız bu silaha havalı ekini takmamak lazım bence."
    önümüzdeki günlerde biraz değişiklikle (mustafa bey tarafından);9mm. süper 9 mm. olacak.herhal alaska ya grizzy avlamaya gideriz artık.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Sizin nezdinizde yeni silah ve dürbünlerine kavuşan forumdaşlara hayırlı olsun diyorum ve hayretlerimi gizleyemiyorum.Şöyle ki çok değil dört beş sene öncesinde sadece hatsan yaylılar ulaşılabilirdi ki şimdiki hatsanlarla aralarında dağlar kadar fark vardı olumsuz anlamda.Bu hobiyi bambaşka boyutlara taşıyanlara helal olsun demek düşer bize.Özellikle bu model ve çapı havalısilah kategorisine dahil etmek hayli güç.

• "Sizin nezdinizde yeni silah ve dürbünlerine kavuşan forumdaşlara hayırlı olsun diyorum ve hayretlerimi gizleyemiyorum.Şöyle ki çok değil dört beş sene öncesinde sadece hatsan yaylılar ulaşılabilirdi ki şimdiki hatsanlarla aralarında dağlar kadar fark vardı olumsuz anlamda.Bu hobiyi bambaşka boyutlara taşıyanlara helal olsun demek düşer bize.Özellikle bu model ve çapı havalısilah kategorisine dahil etmek hayli güç. "

Hobiyi bu noktaya taşıyan öncü lokomotif Mustafa Serdar bey kardeşim başta olmak üzere, emeği geçen tüm arkadaşlara övgüler ve teşekkürler.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin