Hawke Sidewinder 30 8.5-25x42 Tactical

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evet bugün yeni dürbünüm geldi :) Evren'in silahı üzerinde biraz incelemiştim. EdgunUSA Ted'in kullandığınıda gördüm, Kostok ve impo ile görüştüm, Hawke BRC ve Chairgun'ı bir daha inceledim ve aldım. Haftasonu havalar izin verirse atış yapma imkanım olacak.

Acaip bir kutusu var, bu kadar masrafa ne gerek var dedirtiyor hakikaten:

[Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/2rxgmqx.jpg]

kutunun içi :

[Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/ycnj8.jpg]

kutudan ön-arka metal vidalı kapak, sunshade, 5cm parallaks tekeri, mesafe gösterim halkası, yedek pil, çok kaliteli bir mikrofiber bez , alyan anahtarlar çıkıyor.

[Resim Engellendi: http://i53.tinypic.com/2qx9qfk.jpg]

ön objektif ve parallaks tekeri. parallaks tekerinin küçük olması ile s410'da söküp-takmadan şarjörü yükleyebiliyorsunuz (ben takmadım ama Evren'in silahında gördüm) :

[Resim Engellendi: http://i55.tinypic.com/219dgtk.jpg]

[Resim Engellendi: http://i52.tinypic.com/2u9llp1.jpg]

artıkılı çok değişik ve kaliteli, ve fonksiyonel (haftasonu denicem inşallah) ayrıca ışıklı ama şimdiye kadar hiçbir dürbünümde ışık özelliğini kullanmadığımdan çok önemli değil.

[Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/2yjxyjs.jpg]

dürbünü Tactical olması nedeniyle tactical görünümlü silahım olan Gladiator üzerine taktım:

[Resim Engellendi: http://i52.tinypic.com/1zo9ob4.jpg]

ve Hawke'lı iki silahım:

[Resim Engellendi: http://i51.tinypic.com/2ajyjo1.jpg]

sonuçta atış yapamadım şimdilik ama, aldığı yorumlar ve ilk izlenimlerim çok olumlu. bence ufak tefek 1-2 olumsuzlukta var:
    1. parallaks tekeri çizmeden takılabilmesi için içi kauçuk, fakat bu kauçuk teker içinde döndüğünden ayar yaparken kayıyor. Bu bir şekilde sabitleniyordur onu öğrenmek lazım
    2. ön ve arka kapak tam bir koruyucu, zırh maşallah ama vidalı olmaları nedeniyle takmak-çıkarmak flip-up kapaklara göre zor. Ayrıca çıkardığınızda sağlam bir yere koyup kaybetmemek lazım.
    3. sunshade'in ucuna diş açılmamış bu nedenle ön kapağı takmak için sunshade'in çıkarılması lazım. Niye sunshade'in önüne diş açmadılarsa?

unutmamak gerekirki bunlar aksesuarlarla ilgili önemsiz şeyler. önemli olan optik kalitesi (aydınlık-net görüntüsü var, ama gündüz gözü deneyemedim), tekrarlanabilir/güvenilir ayar mekanizması (taretler sağlam ve tıkır tıkır çalışıyor) ve sağlamlık (Hawke 10 yıl garanti vermiş herhalde sağlamdır) ;şrofls;.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem abi hayırlı olsun. İyi günlerde kullan. Saygılar

• Official Post

Erdem, hayırlı olsun, mükemmel fotoğraflar çekiyorsun kıskandım seni.

Bu Tactical serisini en fazla tercih edenler ve ısrarla farklı yaklaştırma değerlerinde olanlarını Yivli ateşliciler talep ediyorlar ve zaten bu 8,5 yaklaştırmadan başlayan modellerin bir kısmını da yivli ateşliciler satın aldılar ve şimdi yeni siparişlerimize bu serinin alt yaklaştırmalı modellerinide ekledik, kullanılan objektif kalitesi çok yüksek, 2010 yılı dünya çapında en ünlü 20 marka yarışında yani Zeisslerin Swarovskilerin olduğu klasmanda başta 8. sırada Hawke Sidevinder 30 Tactical.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• daha güzel fotolar çekerdim ama suni ışıkla bu kadar oldu :)

.

ankarateam.png

• Erdem,,Güle güle kullan.. ;d;

Erdem abi hayırlı olsun. İyi günlerde kullan. Saygılar

sağolun, daha iyileri sizlerin olsun.

.

ankarateam.png

• Hayırlı Olsun Erdem Abi, Güle kullan. ben de kendimi frenlemeye çalışıyorum almamak için.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.

Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun...

• güle oynaya kullan erdem abi yaarın görürüz inşallah

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• Hayırlı olsun, Güle güle kullan.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• hayırlı olsun Erdem abi,çok kaliteli bir dürbün almışsınız :) birşeyi itiraf edeyim adamlar çok güzel ambalajlamışlar,bendeki daha alt seviye de bir dürbün,kalitesi aha böyle tarif edilir :thumbup:

• hayırlı olsun erdembey sonuncusuda bana nasib oldu deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar

• Erdem, hayırlı olsun, mükemmel fotoğraflar çekiyorsun kıskandım seni.

Bu Tactical serisini en fazla tercih edenler ve ısrarla farklı yaklaştırma değerlerinde olanlarını Yivli ateşliciler talep ediyorlar ve zaten bu 8,5 yaklaştırmadan başlayan modellerin bir kısmını da yivli ateşliciler satın aldılar ve şimdi yeni siparişlerimize bu serinin alt yaklaştırmalı modellerinide ekledik, kullanılan objektif kalitesi çok yüksek, 2010 yılı dünya çapında en ünlü 20 marka yarışında yani Zeisslerin Swarovskilerin olduğu klasmanda başta 8. sırada Hawke Sidevinder 30 Tactical.

Evet yeni sipariş veren yivli ateşcilerden biride benim :) Bu serinin 4.5-14x42 yaklaştırmalı modelinden sipariş verdim..4.5 yaklaştırma gece ve sık ormanda hareketli domuz avları için ideal, 8.5 yaklaştırma ile bunu yapamazdım..14 yaklaştırma ise uzun mesafeli dağ avları için çok çok yeterli..objektif netliği ve görüntü açı genişliği benim için mükemmel..artıkıl mildot özelliği uzak mesafe atışları için tamda aradığım özellikte..

• bu arada parallaks tekerinin kayması sorununu çözdüm. tekerin arka tarafında 3 tane yıldız vida var. Onları açınca iç tarafta kauçuk tekeri sıkan 3 tane setuskur vida var. Onları biraz sıkıp takınca işlem tamam :)

diğer sorun olan kapakları kaybetmemek için evde bırakacağım ^^

.

ankarateam.png

• hayırlı olsun abi, güle güle kullan ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Erdem hayırlı olsun, gayet net bir dürbün. Güle güle kullan.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Güle güle kullanın.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam