9 mm tabanca öneri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • MKE listesine baktım karar veremedim. profosyonel ama fiyatı 5000 tl geçmeyen , isabeti yüksek ve güçlü bir tabanca almak istiyorum . namlu sabit ve uzun olmalı. ama kaba olmamalı. neyi tavsiye edersiniz ?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Yabancı silah istiyorsan Şarjörlü smith wesson tavsiye ederim, çok sağlam ve karizma bir silahtır

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Tabanca Tüfek diye bir forum var, orayı inceleyin kesinlikle cevap bulursunuz. Özellikle tabancalar konusunda çok bilgili insanlar var. Ancak orda tartışmadan uzak durun hatta hiç bir şey yazmadan okuyun, zaten kafanızda olan soruların cevaplarını forumdan bulursunuz. Maksat sanalda olsa canınız sıkılmasın.

A-TAKIMI

• Tabanca Tüfek diye bir forum var, orayı inceleyin kesinlikle cevap bulursunuz. Özellikle tabancalar konusunda çok bilgili insanlar var. Ancak orda tartışmadan uzak durun hatta hiç bir şey yazmadan okuyun, zaten kafanızda olan soruların cevaplarını forumdan bulursunuz. Maksat sanalda olsa canınız sıkılmasın.

+1000

Levent bey e aynen katılıyorum ama bence o foruma giripte canınızı boşuna sıkmayın.Adamlar yok nokta koymadın banlandın,yok virgül atmadın banlandın,yok sen benimle nasıl konuşursun banlandın gibi gibi,arkadaş forum dediğin yerde bilgi paylaşımı yapılır samimiyetten abi de denir amca da denir o kadar milliyetçi bir grup ki o kadar türkçemize sadık insanlarki hepsi yabancı tabancaları taşıyor ve forumlarında türkçeden çok ingilizce terimler kullanıyorlar,hepsi o kadar saygılı insanlar ki kendileri istediklerine istedikleri gibi davranıyorlar.2 defa banlandım orada nedenini yazarsam herkes dalga geçer o beyefendilerle,ilk üye olduğumda adamlar sadece bir tabanca markasına odaklanmışlar onu kullanırsan süper adamsın eleştirirsen banlanırsın,ben aslında dayanamam böyle şeylere ağızlarının payını verecektim ama baktımki karşımda sadece takım elbise var içi boş kimse yok takım elbisenin içinde,hiç değilse Mustafa Serdar gibi bir abimiz var.Neyse konuyu dağıtmayalım eniştem de Smith&Wesson şarjörlü tabanca vardı titanyumdan yapılmış çok ama çok güzel hem çok isabetli,kullanımı ve taşıması rahat hem de boşken cep telefonu kadar hafif.

Saygılar
    Veysi

cukurovateam.png

• Yerli düşünüyorsanız Girsan Yavuz 16 Regard M.C. tavsiye ederim sökümü basit, isabetli, sağlam bir yerli silahtır. Pek başınızı ağrıtmaz. Tisaş'ın silahlarında tetik biraz sert bunu göz artı etmeyin. Sarsılmazlarda fena değil ama sökümü Yavuz 16 kadar hızlı değil. Yabancılarda Tanfoglio MATCH, Tanfoglio GOLD MATCH, Ruger SR9, Smith&Wesson Model 952 Long tavsiye ederim... :thumbup:

• eskiden olsaydı yabancı markaları önerirdim. günümüzde ise yerli tabancalar yabancı rakiplerine eşitlik hatta birçoğuna üstünlük sağladılar. 3 nokta gez-arpacık hedefleme sistemi kullanan silahlarla 25 metreden sigara vurabiliyorum. sarsılmaz veya girsan üretimi modellerden birini tavsiye ederim. bu iki firmanın ürünleri gelmiş geçmiş en beğenilen tabancaların çeşitli eksiklikleri giderilmiş halleridir. başkaca da yerli silahlar var ama benim kullandıklarım bunlar. öbür markalarda da mutlaka güzel silahlar vardır. sonuç olarak yerliden şaşma derim.

saygılarımla.

WEİHRAUCH HW 97 KT .177
    GAMO CFX ROYAL .177
    HAWKE WARMİNT SF 2.5X10-44
    SPORTSMATCH DM 60

• Merhaba.
    Kaba olmasın derseniz yerlide canik marka olabilir alt gövdeyi çelik olması tercih sebebi. yabancı da marka cz olabilir arızası en az silahlardan zaten canik de onun taklidi .

Zoraki hp ultra 4.5

Altay silver: y. otomatik

Karatay: pompalı

• MKE listesine baktım karar veremedim. profosyonel ama fiyatı 5000 tl geçmeyen , isabeti yüksek ve güçlü bir tabanca almak istiyorum . namlu sabit ve uzun olmalı. ama kaba olmamalı. neyi tavsiye edersiniz ?

Yok öyle bi silah...

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Yerli düşünüyorsanız Girsan Yavuz 16 Regard M.C. tavsiye ederim sökümü basit, isabetli, sağlam bir yerli silahtır. Pek başınızı ağrıtmaz. Tisaş'ın silahlarında tetik biraz sert bunu göz artı etmeyin. Sarsılmazlarda fena değil ama sökümü Yavuz 16 kadar hızlı değil. Yabancılarda Tanfoglio MATCH, Tanfoglio GOLD MATCH, Ruger SR9, Smith&Wesson Model 952 Long tavsiye ederim... :thumbup:

Arkadaşıma Yavuz 16 konusunda katılıyorum.5 senedir görev silahı olarak kullanıyorum bir sıkıntı olmadı çok şükür.Tek delik olayı atıcıya göre değişir ama isabeti de gayet iyidir.En iyisini alsanız bile 3000 TL de cebinize kalır.Sökümü bakımı kolaydır.

• glock 26 , glock 19, walther gibi polimer gövdeliler ve Girsan Yavuz 16 Regard M.C arasında kaldım. nişangahı ayarlı olması aksesuar takılması, poligon namlu olması . bursa silah fuarında bunları bizatihi inceleme fırsatı olursa satın alma belgemle ordanda alabilirim . mke nın doğru dürüst bir sitesi bile yok. yıllardır aynı . sadece millete kazık atıyorlar . yurt dışındaki fiyatlarla burdakiler arasında çok fark var. bence mke tekeli kaldırılmalı

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• ateşli tabancaları pek tanımam ama poligonda yavuz marka iki ayrı silahla 20 metreye attım grupmanı çok merak ediyorum çünkü ortada grupman göremedim :him:s;şrofls;. neden böyle oldu bilmiyorum bu kadar kötü olamam beyaw #hims

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Şarjör kapasitesi biraz düşük ama şu an silah alabilecek olsaydım ilk tercihim Tisaş Zig M9 modeli olurdu,Colt 1911' in 9mm replikası

• glock 26 , glock 19, walther gibi polimer gövdeliler ve Girsan Yavuz 16 Regard M.C arasında kaldım. nişangahı ayarlı olması aksesuar takılması, poligon namlu olması . bursa silah fuarında bunları bizatihi inceleme fırsatı olursa satın alma belgemle ordanda alabilirim . mke nın doğru dürüst bir sitesi bile yok. yıllardır aynı . sadece millete kazık atıyorlar . yurt dışındaki fiyatlarla burdakiler arasında çok fark var. bence mke tekeli kaldırılmalı

Eğer naylon gövdeli düşünüyorsanız glocktan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. Naylon gövdelilerde sadece HK tavsiye ederim...

• Aslında var, ama MKE de yok. Bir S&W mod 66-2 357 Magnum'u bu fiyat mertebesinde bulunabilir. Hem isabetli, hem güçlü hem sabit namluludur. Ayarlı nişangaha da sahiptir. Hem 357 Magnum hem de 38 Special kalibreleri kullanabilir. Hesap yapınca .357 inches = 9.0678 millimeters ;tacli#

[Resim Engellendi: http://williamthecoroner.files.wordpress.com/2008/11/bu1sw66.jpg]

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk ().

• O zaman bende farklı bir bakış açısı ile olaya yaklaşarak tavsiye vereyim. Bu forum da Sarsılmaz marka silahlardan nefret ediliyor. Bu bağlamda Sarsılmaz ın bir modelini tercih ederdim.

• Aynı yoldan geçmiş ve G19 almış birisi olarak;

MKE poligonuna girin, merak ettiğiniz her modelle en az 5er atış yapın. Görüntüsünden ziyade, elinizde duruşundan, tetik ergonomisine, ağırlığına bakın, deneyin; en uyumlu olanı alın... Önemli olan markalar değil, size uyanı... Bununla beraber 300bin atımları geçip normal çalışmaya devam eden glock ve birkaç bin atımda türlü sorunlar veren yerliler kıyaslaması gibi sizin tercih edeceğiniz konularda var.

Glockla ilgili aklına takılan olursa cevaplarım.

• Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, yerli diye illa hemen arıza verecek diye bir şey yok. Günümüzde gayet kaliteli yerli tabancalar var. Glock efsanesine fazla takılmamak lazım.