Evanix AR6 Dürbün kamera montajı.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 25,4mm boğaz çapında her tür dürbüne bağlanabilecek dürbün kamera bağlantı yöntemi... Videodaki dürbün ucuz bir tasko 3-9X32. geri kalan tüm parçalarsa tamamen benim uydurmam. İzlerken eksik yönlerini siz de göreceksiniz, konuya meraklı arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim. En büyük sorunum, kamera yüksekliğini ayarlarken kullandığım pullar. İlk olarak onlardan kurtulmaya çalışıyorum. Buyrun, iyi seyirler.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Tebrikler ,,Pratik ve kolay yapılabilir akıllıca bir yöntem olmuş.paylaşmanızda bir cok arkadaşımıza faydalı olacaktır. :D

A Takımı Üyesi

• Super olmus tek kelime ile ellerinize saglik.. Saygilar..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• güzel olmuş elinize emeğinize sağlık. Benimde böyle bir projem var fakat ben gece görüşlü birşey düşünüyorum. Saygılar....

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• çok güzel olmuş elinize sağlık

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Rica ederim, elimden geldiği kadarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

güzel olmuş elinize emeğinize sağlık. Benimde böyle bir projem var fakat ben gece görüşlü birşey düşünüyorum. Saygılar....

Gece görüş konusunda ben de bir çalışma yaptım ama bu tür şeyler üretince, sadece av maksatlı olduğu zannediliyor. Biraz da bu yüzden burada paylaşmak istemedim.

• elinize sağlık, pratik ve kullanışlı olmuş. :thumbup:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Sağol, Kadir. Senin parça çok iş gördü. Bu arada bahaneyle belirteyim, projeyi daha da geliştirmek için yapacağınız aynî yardımlar kabul edilir. ^^

• ayni yardımdan ziyade nakti yardımda bulunup patentini alsak :rolleyes: rofzl.gif

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• ayni yardımdan ziyade nakti yardımda bulunup patentini alsak :rolleyes: rofzl.gif

Küçücük bir zuhurda bulunacak arkadaşların da kalbini kırmayız... ;grin;

• elinize sağlık çok güzel olmuş.sadece aklıma bir şey geldi siz düşünmüşsünüzdür ama fikrimi söylemeden geçemeyeceğim.düzeneğin her yeri bence güzel olmuş yalnız pul koyduğunuz kısım sizinde söylediğiniz gibi faklı makinelerde uğraştırır sanıyorum yükseklik farkından dolayı.size önerim makine bağlanan kısımdaki pullu milin bir üstüne birde altına pul yerine somun koyarak karşılıklı sıkıp gevşetme şeklinde yapılması.affınıza sığınarak fikrimi bu şekilde belirmek istedim.iyi çalışmalar dilerim.

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• güzel çalışma belliki zamanla daha iyi olacak.birde ar6 kullanıcısı olarak nasıl memnun musun güç mesafe olarak aır arms ile nasıl tecrubeli hobiciler aır armsı öneriyorlar.bir pcp alamak istiyorum. ve seningibi kulanıcı arkadaşlardan daha sdağlıklı bilgilere ulaşacagımı biliyorum.

• güzel çalışma belliki zamanla daha iyi olacak.birde ar6 kullanıcısı olarak nasıl memnun musun güç mesafe olarak aır arms ile nasıl tecrubeli hobiciler aır armsı öneriyorlar.bir pcp alamak istiyorum. ve seningibi kulanıcı arkadaşlardan daha sdağlıklı bilgilere ulaşacagımı biliyorum.

Selamlar. Soru bana değil ama, ben müdahil olayım. AR6 ilk pcp olarak bence uygun değil. Güçlü ve atışta hem tetiği hem şahlanması ile dizginlenmesi için pcp tecrübesi gereken bir silah. Yani ilk PCP değil ama mevcut, isabetli ve güçlü olmayan bir pcp nin yanında tahribat için 2.pcp oalrak bulundurulması gereken 3 pcp den biri.

Bu sıralamada ilk kriter isabet, 2.kriter güçtür.
    1-Condor
    2-AR6
    3-Sumatra

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• elinize sağlık çok güzel olmuş.sadece aklıma bir şey geldi siz düşünmüşsünüzdür ama fikrimi söylemeden geçemeyeceğim.düzeneğin her yeri bence güzel olmuş yalnız pul koyduğunuz kısım sizinde söylediğiniz gibi faklı makinelerde uğraştırır sanıyorum yükseklik farkından dolayı.size önerim makine bağlanan kısımdaki pullu milin bir üstüne birde altına pul yerine somun koyarak karşılıklı sıkıp gevşetme şeklinde yapılması.affınıza sığınarak fikrimi bu şekilde belirmek istedim.iyi çalışmalar dilerim.
    sevgiler

Ben de başlangıçta somun kullanarak denedim, kalınlığı fazla olduğu için pul kadar hassas ayar yapılmasına müsade etmiyor. videoda görünen fotoğraf makinesi geçici bir çözüm, sadece deneme çekimi yapabilmek için kullandım. Kullanmayı düşündüğüm kamera, sol tarafa doğru açılabilen bir LCD ekrana sahip bir Sony (neden Sony derseniz, o da ayrı bir konu başlığı aslında). Tüm sistemin tüfeğin diğer tarafına aktarılıp ekranın sola doğru açılmasına izin vermesi için ayarlanması sorun değil. Tek sorun, yeni gelecek olan kameranın yüksekliği... ve pul kullanmaktan başka çare kalmıyor. Yeni kameranın boyunu bilmiyorum. En hassas yükseklik ayarı için de, somun kullanmak imkansız. Zaten dikkat ederseniz, kameranın altındaki bağlantı için dediğiniz yöntemi kullandım. Vidanın boyu fazla gelince, bir somun ekledim ve kamerayı çok iyi tutuyor böylelikle. Ama hala düşünüyorum. Pul haricinde bişeyler bulmak lazım.

• Sanirim sonsuz vida ve somun kullanmayi onermisti ozzy bu sekilde somunlarida o sonsuz vidaya baglarsak somunlari gevsetip sikarak daha hassas ayar yapilabilir :)

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

aslında brus77 doğru cevabı vermiş g;$i ama bir kaç şey eklemek gerekirse...
    Her tüfeğin bir amacı vardır ve olmalı da. AR6 grup çalışması yapılacak bir tüfek değil. 25 grain rabbit magnum attığımda bile her şarjörde 1-2 flyer oluyor. Yani bu tüfeği dizginlemek için 30 grain ve üstü pellet kullanmak zorunda kalıyorum. Bu kadar güçlü ve tahribat meraklısı bir tüfek de, denildiği gibi ancak ikinci hatta üçüncü tüfek olarak sahip olunmalı. Ama bana bakmayın. Benim tek tüfeğim şu an için AR6 :)