diana 460 magnum ve diana 54

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • sayın arkadaşlar benim anlamadığım birşey var şimdi diana 460 hız verılerı 4.5mm de 340 m/s 5.5 mm de ise 220 m/s ama 54 de 4.5mm 320 m/s 5.5 m ise 240 m/s şimdi 4.5mm de 54 ten hızlı olan tufek neden 5.5 mm de 54 den yavaş bunu anlamıorum ve birde diana 460 ın pıston silindir hacmi hw 77 den buykmu görduğum kadarı ıle buyuğe benzıo ama yanılıo olabılırım buyuksede neden hw 77 bıle 5.5 mm de 230 ken 460 220 m/s yoksa bunda bı yanlışlıkmı var.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Büyük ihtimalle hatalı veridir. Diana'nın kendi sitesine baktın mı ?

http://www.diana-airguns.de/fileadmin/pdf/DIANA_460Mag.pdf

http://www.diana-airguns.com/f…Infos/DIANA_54Airking.pdf

54 için; 4.5 mm, 320 m/sn - 5.5 mm için; 230 m/sn

460 mag içinse 340 m/sn - 5.5 mm için; 235 m/sn

Orjinal üreticisinin değerleri böyle..

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen LifeTime ().

• Aslinda http://www.pyramydair.com/p/rws-460-magnum-air-rifle.shtml linkindede belirtildigi gibi silahin

.177 icin 410 metre/saniye .22 kalibre icinse 350 metre/saniye gibi dikkate deger bir cikiz hizi performansi var.

ve 460 magnum serisi 27.45 foot/pound knockdown power la diana'nin simdiye dek urettigi en guclu silah.!!!

Ancak ureticinin linkindede belirtigi gibi cikiz hizlari ulusal kanunlar cercevesinde max 11.87 foot/ pound ingiltere icin

ve max 17.83 foot/pound avrupa icin kisitlanarak kullanima sunulmus !!!!

Bu guclerin uzerinde atesli silah ruhsati ile kullanilmasi zorunlu hale geldigi icin olabilirmi ?

YORUM SIZIN>

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Official Post

Avrupa sitelerinde yazanlar her ne kadar gerçeğe yakın olsalar da Amerikan sitelerindeki değerler de abartılı,

Diana 350 Magnum silahıyla dünyaya pistonlu silahlarda güç konusunda kendini tanıttı,sonrasında Webley Patriot her nekadar 350 Magnumu geçmişsede,bir alman dayanıklılığına ulaşamadı,fakat zaman içinde de 350 nin yüzü eskidi,yeni bir silah ortaya çıkmalıydı,ve bu silah avrupada satış rekorları kıran HW77-97 modeli olmalı ama onlardan çok daha güçlü olmalıydı ve yaptılar da,yani 460 Magnumu çıkardılar,evet HW77-97 lerden kat kat güçlü silah oldu ama üretilen enerji bakımından bir 350 Magnum gücünde olması zaten olası değil,çünkü 350 de ve 460 da piston çapları aynı iken,350 nin piston stroğu 20mm daha uzun dolayısı ile daha fazla silindir hacmine sahip,namluda pelleti namlu ucuna taşıyacak olanda hava olduğuna göre.

Yani uzun lafın kısası alttan kurmalı silah alınacak ve illaki güçlü olsun deniliyorsa kesinlikle Diana 460 Magnum,birde bu güçlere sahip olsun ama ucuz olsun alttan kurmalı olsun deniliyorsa Hatsan 140 - 145 modeli,güç olmasın alttan kurma olsun denilirse de HW77-97 derim,

Artısıyla eksisiyle bu silahları incelersek çok daha uzun yazılar yazılır,ben şimdilik burada duraklayayım,sorular olursa yanıtlarım.

• Bir 460 sahibi olarak bende şunu diyim.Beğenmediğim tek yön tetik.evet hafif sayılır yürüme hissedilmiyor ama plastik oluşu ve geri hareketin tetik düştükten sonra epey bi devam etmesi performansı olumsuz etkiliyor.Eğer bir rekord veya cd tetik olsa kesinlikle mükemmel tüfek(finishing 10 üzerinden 7-8 gerçi).

• Aradığım tufek pıston hacmı genış hafıf tepmesı az 77 den bırazcık fazla olabılır sabıt namlu olması da şart ama bu model malesef henuz yok uretılmemış olmasınıda henuz anlayamıyorum .

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Mustafa Bey,

Bir süredir havalı tüfek arayışındayım. Yazınızda marka ve modellerini sıraladığınız tüfeklerin tamamı aklımdan (gönlümden de) geçen ama malum bazıları bütçemi de epeyce zorlayan şeyler. Bu nedenle Hatsan'ın Mod 145'ine daha sıcak bakıyorum. Bir de, başka bir yazınızda bilgi verdiğiniz şekilde, Hatsan Torpedo 155 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Size şunu sormak istiyorum, Hatsan'ın 145'i için "aman, aman uzak dur", "çok da kötü sayılmaz", "fena sayılmaz", "iyi sayılır" veya "fiyatına göre makul bir şecenek" demeniz gerekse hangilerini tercih ederdiniz? Ya da Torpedo 155'i beklememi önerir misiniz?

Yardımcı olursanız büyük memnuniyet duyarım.

Saygılarımla...

Avrupa sitelerinde yazanlar her ne kadar gerçeğe yakın olsalar da Amerikan sitelerindeki değerler de abartılı,

Yani uzun lafın kısası alttan kurmalı silah alınacak ve illaki güçlü olsun deniliyorsa kesinlikle Diana 460 Magnum,birde bu güçlere sahip olsun ama ucuz olsun alttan kurmalı olsun deniliyorsa Hatsan 140 - 145 modeli,güç olmasın alttan kurma olsun denilirse de HW77-97 derim,

Artısıyla eksisiyle bu silahları incelersek çok daha uzun yazılar yazılır,ben şimdilik burada duraklayayım,sorular olursa yanıtlarım.

• Official Post

Arkadaşım Mod145 aşırı ağır ve ağırlık merkezi önde bir silah ,tavsiye etmem,Torpedo 155 için se Üstad ülkü beyin izah ettiği,namlu yataklaması iyi ise diyeceğim ama bu silahı da elimize alıp test etmiş değiliz,.

• sayın arkadaşlar benim anlamadığım birşey var şimdi diana 460 hız verılerı 4.5mm de 340 m/s 5.5 mm de ise 220 m/s ama 54 de 4.5mm 320 m/s 5.5 m ise 240 m/s şimdi 4.5mm de 54 ten hızlı olan tufek neden 5.5 mm de 54 den yavaş bunu anlamıorum ve birde diana 460 ın pıston silindir hacmi hw 77 den buykmu görduğum kadarı ıle buyuğe benzıo ama yanılıo olabılırım buyuksede neden hw 77 bıle 5.5 mm de 230 ken 460 220 m/s yoksa bunda bı yanlışlıkmı var.

Mustafa serdar beyin yazdıklarına aynen katılıyorum. elime bir hw 77 yada hw97 alıp denemiş değilim. ama piston çapı uzunluğu 460 la aynı uzunlukta ise yay kalınlığı ile telafi edilebilirmi bilemem. tabi işin içine diana sihrini de ilave etmek gerek.bence araştır.hw 77 yi bedavadan harcama.diana mod 460 güçlü de olsa çok büyük bir fark oldunu tahmin etmiyorum.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Peki sayın tu-ka .Hiç hw 97 k yada 77 alıp denedinizmi.Siz hw 90 almıştınız.Onu iade ettiniz ve 460 aldınız.Hw 90 dan mennun kalmamanız tüm hw leri yaramaz durumuna mı düşürdü.Lütfen dünyanın en ii ft turnuva silahı 97 k ya saygı. ;atlı{#

• tüfek güzel dostum şuan türkide satılan tüfekler arasında 2ci belkide 3 cü sıradaki yerini koruyor ama bana soracak olursan bu tüfek den çok çok güzelleri var o tüfekler şuan türkiyede olsun bu 97 nin yüzüne kimse bakmaz .yabancı sitelerde sörf yap bak görürsün ne tüfekler var bir araba parasına

• Official Post

HW97k kendi sınıfında iyi bir FT silahıdır bu silahın sınıfı olan AA TX200 ancak bu silahdan üstündür fakat oda bu silahın 2 katı fiyata sahip.

• bir seyi merak ettim. diana 350 ve 460 modellerde de mod 54 gibi tepmeyi önleyici mekanizma varmı?

webley patriot 5.5

• tüfekler şuan türkiyede olsun bu 97 nin yüzüne kimse bakmaz

97k'nın kalitesinde Türkiye'de yaylı silah yok, senin kadar kesin konuşabilmek için 97k'yı ve yurtdışında araba parasına var dediğin tüfekleri kullanmış, en azından eline alıp, gözünle görmüş vede bu konuda uzman olman gerekir. Hw97k'nın hem 4.5 hem 5.5unu kullandım, şu anda bir hw100'üm ve yolda FX Gladiatör var, ve ilerde bir yaylı alırsam yine hw97k alırım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 97k'nın kalitesinde Türkiye'de yaylı silah yok, senin kadar kesin konuşabilmek için 97k'yı ve yurtdışında araba parasına var dediğin tüfekleri kullanmış, en azından eline alıp, gözünle görmüş vede bu konuda uzman olman gerekir. Hw97k'nın hem 4.5 hem 5.5unu kullandım, şu anda bir hw100'üm ve yolda FX Gladiatör var, ve ilerde bir yaylı alırsam yine hw97k alırım.

Kesinlikle katılıyorum.Fakat benim anlamadıgım aa tx200 neden hw97k dan bu kadar iyi deniliyor?

• bildiğim kadarıyla tx200 standart olarak, yapılabilecek bir takım modifiyeler yapılmış olarak satılıyor, ancak içeriğini bilmiyorum. Büyük ihtimal fiyat farkıda oralardan geliyordur.

bunun yanısıra İngiltere'de FT / havalısilah sporu daha yaygın ve takip edebildiğimiz sitelerde ingilizce, burada birazda şovenizm var gibi?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

AA TX200 de HW97k daki otomatik emniyet var ve ekstra olarak,silindiri tutan manuel niyet de mevcut.otomatik emniyetin boşalması halinde parmağınızı kaybedebilirsiniz,benim Mod54 te başıma geldi bu durum ve manuel emniyet sayesinde parmağım kopmaktan kurtuldu.

airgunturk.com/attachment/1486/