DIANA MOD54 (5,5mm) "SUPER TUNING" (BACTERY İÇİN)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ilginiz için tesekkur ederim. sizinle aynı duygu ve hevesi havali silahlarla tatmak çok guzel. umarım pcp seviyesine en kısa zamanda ulasırım. tesekkurler.

• Mustafa Bey affınıza sığınarak bir sorum daha olucak.

ben diana mod 54 un arpacığını , diana 350 magnum gibi kapalı arpacıkla değiştirmek istiyorum. denedim, arkadasımın arpacığı oldu. kapalı arpacığı nerden ve nekadar maliyetle buluruz ? tesekkurler.

• Official Post

Mustafa Bey affınıza sığınarak bir sorum daha olucak.

ben diana mod 54 un arpacığını , diana 350 magnum gibi kapalı arpacıkla değiştirmek istiyorum. denedim, arkadasımın arpacığı oldu. kapalı arpacığı nerden ve nekadar maliyetle buluruz ? tesekkurler.

Senin Mod54 ün namlu ucunda 6mm kızak varmı? bahsettiğin 350 Magnum namlu ucunda kızak olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam, Av Doğa ya sormak gerekiyor ellerinde varmı,

• benim mod 54 ün ucunda arpacık kızaklı ve çıkıyor.
    mod 350 si olan arkadasımın arpacığını çıkardık taktık mod 54 e ve uyum sağladı.
    sanırım yenisi de uyum sağlar. boylece kendi kendime ilk modifiyemi yapmış olacağım.
    bunu istememin sebebi de hava atışlarında serbest dusen erik buyukluğundeki cisimleri havada vurabiliyoruz. kapalı arpacıkla ben de vurabiliyorum. biraz ağır olan 54 ile kolay oluyor vurmak .:)

ilginiz için tesekkur ederim.

• merhabalar. ben arkadasımın 350 magnmundaki arpacığı sokup mod 54 e taktım ve sanki oldu gibi. birkaç atış yaptım hedefi buldu pelletler. sanırın guzel olacak havaya attığımız cevizleri vurmak kolay olacak :)

• merhaba mustafa bey size ve sizi vasıtanızla bilen arkadaşlara sormak istiyorum .öncelikle silahdan fazla anlamayan biri olarak modifiye işlemi silahların namlu cıkış hızını arttırıyor ve merminin daha uzak mesafeye gitmesini saglıyor , şöyle sorayım ben 60 mt de hedefe tam isbet vururken modifiye ettigim silahda aynı hedefi 90 100 metreden gene tam isabet vurabilirmiyim .Ayrıcada benim diana 48 tüfegim modifiye olabilirmi olursa ne gibi işlem yapmalayım. bide diana46 5.5 mm nin normal halinde etkili atış mesafesin nedir acaba yorumlarını bekliyorum. teşekkür ederim.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kaynak34 ().

• mustafa bey çalışma cok güzel ancak resimler görünmüyo.daha önce baktıgımda vardı uzun zaman önceydi.şimdi lazım oldu resimleri tekrar görme şansımız varmı teşekkürler faydalı calısmalarınızdan dolayı size minnettarız . ;d;

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• merhaba mustafa bey size ve sizi vasıtanızla bilen arkadaşlara sormak istiyorum .öncelikle silahdan fazla anlamayan biri olarak modifiye işlemi silahların namlu cıkış hızını arttırıyor ve merminin daha uzak mesafeye gitmesini saglıyor , şöyle sorayım ben 60 mt de hedefe tam isbet vururken modifiye ettigim silahda aynı hedefi 90 100 metreden gene tam isabet vurabilirmiyim .Ayrıcada benim diana 48 tüfegim modifiye olabilirmi olursa ne gibi işlem yapmalayım. bide diana46 5.5 mm nin normal halinde etkili atış mesafesin nedir acaba yorumlarını bekliyorum. teşekkür ederim.

Arkadaşım, Tüfeğini hiç elleme. Orjinal durumunu ararsın.. 48 ile 52 ve 54 aynı yapıya sahipler 54'ün tek farkı geri tepmesiz oluşu. Modifiye olunca güç artıyor ama eskiden 100-150 atış yapıyorken atış sayın 40-50'lere düşecek.. Neden mi ? Tüfeğini kurmaya üşeneceksin çünki çok zor kurulmaya başlayacak. En önemlisi de isabetlilik düşecek. Diana'ların namlularının yiv set özelliği sebebiyle belli hızları geçince pelleti tıraşlayıp atıyor. Bu da isabetliliğe olumsuz etki ediyor. Daha fazla güç istiyorsan PCP'ye geçmeni öneririm. Bu söylediklerim sağdan soldan duyduklarım değil, bizzat tecrübeyle sabittir.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Official Post

mustafa bey çalışma cok güzel ancak resimler görünmüyo.daha önce baktıgımda vardı uzun zaman önceydi.şimdi lazım oldu resimleri tekrar görme şansımız varmı teşekkürler faydalı calısmalarınızdan dolayı size minnettarız . ;d;

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, şimdi sayenizde farkettim, en kısa sürede arşivden fotoğrafları yükleyeceğim. :)