200 metre atısları için AA S510 MU Samyang Sumatramı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • günün birinde üst sınıf pcp almaya karar verdiğmde alıcağım marka AA olur model ne olur bilemiyorum herkez menmun nettede onca videosunu izledim kalite konusunda sıkıntısı yok görünüş olarakta hoşuma gidiyor,windy city nin büyük tüfeğin kundanğından dışaraya fışkırmış tüpü görünüş olarak bence çok itici büyük tüp hacmi daha fazla stabil atış sayısı demek biliyorum ama kötü görünüyor.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• cometa lynx v10 yeni tüfeğim yani bu tüfekle tüfek sayım 4 e çıktı. cometa ya gelince malzeme kalitesi olarak çok üst düzey değil ama kötü de değil artıları regülatörü var şoklu namlusu var grupmanları çok şartı beni air arms kadar hemen hemen çıt ses yok 1 dolum ile 110 stabil atış :) güç ayar vidası ve yanında gelen sert çekiç yayı silahın gücünü ikiye katlıyor beni şaşırtan bir tüfek oldu..

[Resim Engellendi: http://img259.imageshack.us/img259/7884/3qmj.png]
    Daystate Airwolf MTC Tactical 5.5 mm
    Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm
    Kalibrgun-Cricket Standart WST 6.35 mm
    FX verminator mk2 5.5 mm
    FX BOSS 7.62mm
    Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 SR Pro

• Bende bir PCP tüfek almayı düşünüyorum fakat evanix ar6 mi yoksa air arms s510 mu alsam diye kararsız kaldım. internetten ikisi hakkında oldukça araştırma yaptım yapmaya da devam ediyorum. Bir ara evanix ar6 önde gidiyordu benim için fakat şu konudaki cevapları okuduktan sonra air arms ağır basmaya başladı :)

• ben size tavsiye olarak sadece airarms tavsiye ederim neticede atıp vurmak var işin ucunda

• AA gücü düşük isabeti iyi .Samyangın güçü iyi isabetti düşük.Benim önerim hatsan bt-65 serisi lw namlulu bir tüfek.Hem güçü iyi hem isabetti.185metren şişe kırdımki genişligi 5cm gibi bişeydi.Grupmanda yapılır tahribatta.Üzerinde hawke sidewinder 30 8-32x56 sr12 dürbün kullanıyorum.

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• sumatra 6.35 kadar güçlümü ?

Güç herşey değil ki. 80 m de bir kara şişeyi her istediğinde yada en az 10/8-9 isabetle vuramadıktan sonra gücü ne yapacaksınız. Her atışımızı 40-50 m ye kadar yapmıyoruz ki.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• 80 m de bir kara şişeyi her istediğinde yada en az 10/8-9 isabetle vuramadıktan sonra gücü ne yapacaksınız

:thumbup: kara şişeler için AA nın gücü gayet yeterli,örnek olarak kara şişeyi haklamak yada kara şişeyi istediğin yerinden haklamak ^^

• konu başlığı 200 mt değilde 400 mt atışları için olsaydı kesinlikle sumatra derdim:))

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• karaşişeleri rahat bırakın ;kffx; onlara pellet atacağınıza evdeki ekmek kırıntılarını götürün verin ;kihhik, daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz ;)

bu arada cümleten merhabalar ;şrofls;.

• AA yı 200 mt ve üzeri için modifiye yaptığınızda, bu mod'dan sonra (60fpe) 10 civarı atış yapabileceğinizi düşündünüz mü ?
    10 atış için de ben şahsen almayı (en azından şimdilik) düşünmem...

• modifiye ederek gücünü de artırmak mümkün mü ? Mesela aynı isabetlilikle 400 metreden kesme şeker vurabilir mi ?

• merhaba kadir hoş geldin

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• modifiye ederek gücünü de artırmak mümkün mü ? Mesela aynı isabetlilikle 400 metreden kesme şeker vurabilir mi ?

:him:s :him:s :him:s

• Modifiyeyle 500 metreden tek delik bile yapar

Bunu gözümün önünde yapabilecek adama pcp tüfeğimi hediye veririm. Saygılar

• Alıntı sahibi "mrt083"

Modifiyeyle 500 metreden tek delik bile yapar
    Bunu gözümün önünde yapabilecek adama pcp tüfeğimi hediye veririm. Saygılar

Modifiyeli AA dan bahsediliyor Mehmet'cim :) Ben S510 satmayıp modifiye yaptırsaydım... :rolleyes:

• Abi ne olursa olsun isterse Air Ranger olsun bana gelsin yanımda 500m de 5 atışı 5cm e toplasın teklifim geçerli. Saygılar

• sevgili mehmet birader, bu teklifine cevap verebilecek bir babayiğit olursa lütfen bana haber ver o silahı satınalmak istiyorum, zira ben sumatrayı bu özelliklerinden dolayı beğeniyordum.

Bu iddia kanıtlanırsa piyasada kesme şeker sıkıntısı başlayabilir İddiaya cevap verecekler kamu hayatınında oluşturabilecekleri sıkıntıları da düşünsünler :P