Lütfen Magnum 350 Yardim..!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfeğimde pelleti yuvasına koyunca bariz olarak altı dışarıda üstü içeride oluyor. Biraz itince de aynı açıda (EĞRİ) duruyor. Dağınık isabet nedeniyle dürbün, ayak, pellet ve başka tüfekle atış denedim. Şimdi de bu durumdan şüpheleniyorum. Bilgisi veya 350 si olanlardan yardım rica ediyorum. TŞK

• Pellet yükleme yerinin resmini cekerseniz durum daha cabuk netlige kavuşur ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Pellet yükleme yerinin resmini cekerseniz durum daha cabuk netlige kavuşur ..

+1 Tufan abiye :)

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Daha tecrübeli arkadaşlar daha net cevap vericektir şüphesiz ama bana crown da biraz problem varmış gibi geldi ?(

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Hangi saçmayı kullanıyorsun? Saçmayı ileri ittiğinde namlunun içine açı
    yaparak gittiğine göre kafa çapı etek çapından dar. İçi de hayli boş
    gözüküyor o silah için yeterince ağır değil gibi sanki. JSB Exact Jumbo veya Jumbo Heavy ile denedin mi?

0.177 H.Weihrauch HW97k + Hawke SW30 8-32X56IRSF SR12
    0.22 HATSAN AT44 Long + Hawke
    SW30 8-32X56IRSF 20X 1/2 Mil Dot
    0.22 H.Weihrauch HW40 + 0.177 Zoraki namlu
    0.22 H.Weihrauch HW45 + Maccari yay
    6 mm. WE Model GBB Colt's 1911
    6 mm. WE Model GBB S&W M&P

• Fotoğraflarda, bir problem görünmüyor. Kullandığınız pellet jsb zaten, oldukça yumuşak. Alt kısmından parmağınız ile biraz daha bastırırsanız sorun olmaz gibi. Bu olay, en çok gamo gibi sert pelletlerde oluyor.

• photo-765-a4cda03f.jpg

Bİrde pellet koymadan resim cekseydin insanın ilk aklına gelen crown tabiki birde resime dikkatlice bakıldıgında torna izleri hafif ezikler görülüyor acaba almanlar bize hafif kusurlu ürünmü gönderiyor . :him:s

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Bence pellet sert, yumuşak pellet deneyin. Grubu dağıtması da rodajını tamamlamamış olabilir, pellet kötü olabilir, pellet iyi silah sevmemiş olabilir.

• Hangi saçmayı kullanıyorsun? Saçmayı ileri ittiğinde namlunun içine açı
    yaparak gittiğine göre kafa çapı etek çapından dar. İçi de hayli boş
    gözüküyor o silah için yeterince ağır değil gibi sanki. JSB Exact Jumbo veya Jumbo Heavy ile denedin mi?

Bence pellet sert, yumuşak pellet deneyin. Grubu dağıtması da rodajını tamamlamamış olabilir, pellet kötü olabilir, pellet iyi silah sevmemiş olabilir.

silah yeni

Fotoğraflarda, bir problem görünmüyor. Kullandığınız pellet jsb zaten, oldukça yumuşak. Alt kısmından parmağınız ile biraz daha bastırırsanız sorun olmaz gibi. Bu olay, en çok gamo gibi sert pelletlerde oluyor.

Bİrde pellet koymadan resim cekseydin insanın ilk aklına gelen crown tabiki birde resime dikkatlice bakıldıgında torna izleri hafif ezikler görülüyor acaba almanlar bize hafif kusurlu ürünmü gönderiyor .

sanayide tamirci ve tornacıyım.Pellet kafası bizim tabirle tatlı sıkı giriyor(olması gerektiği gibi). Pellet JWS 14.3 ama bu durum kafa ve etek çapıyla da ilgili değil. Söylediğiniz gibi güçlü silah eteği bozuyor olabilir. Sonuçta fabrikasyon silah ama şüphelendiğim, üretimde yuva ile namlu arasında açı hatası olabilir mi :rolleyes: Foto da görüldüğü gibi saçma eteği havşanın üstteki alt köşesinin içerisinde, üst köşesinde ise dışarıda duruyor. Atış anında çıkış yaparken üst etek daha önce yuvaya girecek ve eğrilip namlu içinde salınım yaparak daha da bozulup hedefe varıyor olabilir m? Dürbün, ayak, başka silah, denedim. Dün 70-80 titiz atış sonucu 30 metrede 10 hedef kağıdında saçmanın en fazla 8 tanesi 10 cm içine vurdu. Diğerleri 20 - 25 cm çapta 360 derece dağildılar. Emin değilim ama bazı saçmalar daha sesli seyahat ediyor. Dürbünle bakınca 5 vuruşun yanyana isabet aılmış gibi (ama iki saçma değil) büyük olduğunu gördüm. Yoruldum, sinirlendim incelemedim 8)

• E işte teknik insanlar basit çözümleri tatmin edici bulmayıp altında daha karmaşık şeyler arıyorlar :D

Herşeyi denemişsin, bir saçmandan vazgeçmemişsin. Bütün anlattıkların tüfeğinin bu saçmayı sevmediğini düşündürüyor. 16 ya da 18 grain, kaliteli, yuvarlak uçlu saçmalarla dene bakalım gruplarında iyileşme olacak mı?

0.177 H.Weihrauch HW97k + Hawke SW30 8-32X56IRSF SR12
    0.22 HATSAN AT44 Long + Hawke
    SW30 8-32X56IRSF 20X 1/2 Mil Dot
    0.22 H.Weihrauch HW40 + 0.177 Zoraki namlu
    0.22 H.Weihrauch HW45 + Maccari yay
    6 mm. WE Model GBB Colt's 1911
    6 mm. WE Model GBB S&W M&P

• Benim gibi elinde 1500 saçma olup hepsi bitinceye kadar silaha alışayım hem de dürbün ayarlayayım dersen, bir de inat olursan hem vazgeçemezsin hem de yerinde sayarsın tabi hocam. İnşallah pellet sorunu çözer de yaptıklarımdan istemsiz tecrübe edinmiş olurum :P

• Bir sorun yok, pellet doğru açıda giriyor, sadece alttan biraz daha itilecek, Namluyu kırıp yandan bakarsanız namlu dibinin biraz açılı kesildiğini göreceksiniz, bunu da kapandığında 0RİNG de az sürtünme olması ve tam kapanması için yapmışlardır. arkadaşlar belirtmiş zaten, ya daha kolay giren saçma alacaksınız, yada pellet giren yer minik taşlama ile hafifçe havşalanacak, (herhangi bir tornacı rahatça yapar.) isabetteki kararsızlığın da sizden kaynaklandığını düşünüyorum. yaylı havalılarda isabet maharet ister, bütün atışları silahı aynı yerden aynı kuvvetle tutarak yapmak gerekir, mesela omuzunuza dayadığınız yer 1 cm değişse pellet başka noktaya gider, ben zamanında en iyi sonucu tüfek rahatca geri tepebilecek şekilde gevşek tutarak alıyordum, siz de deneyin bir isterseniz.

• Bir sorun yok, pellet doğru açıda giriyor, sadece alttan biraz daha itilecek, Namluyu kırıp yandan bakarsanız namlu dibinin biraz açılı kesildiğini göreceksiniz, bunu da kapandığında 0RİNG de az sürtünme olması ve tam kapanması için yapmışlardır. arkadaşlar belirtmiş zaten, ya daha kolay giren saçma alacaksınız, yada pellet giren yer minik taşlama ile hafifçe havşalanacak, (herhangi bir tornacı rahatça yapar.) isabetteki kararsızlığın da sizden kaynaklandığını düşünüyorum. yaylı havalılarda isabet maharet ister, bütün atışları silahı aynı yerden aynı kuvvetle tutarak yapmak gerekir, mesela omuzunuza dayadığınız yer 1 cm değişse pellet başka noktaya gider, ben zamanında en iyi sonucu tüfek rahatca geri tepebilecek şekilde gevşek tutarak alıyordum, siz de deneyin bir isterseniz.

Tamirci ve tornacı olduğumu belirtmiştim g;$i İki tüfeğim olduğu için saçmada ve saçma yerleştirmede, diğer tüfekle atışta da problem yok :thumbup: Başka tecrübeniz varsa memnun olurum. :)

• Arkadaşlar kadar derin tecrübeye sahip değilim ancak, gördüğümün yorumunu yapmak istiyorum;
    Şunu net bir biçimde söyleyebilirim: bariz olarak namlu girrişinin alt kısmı daha geniş, üstüyle asitmetrik, orada kesin bir üretim hatası var, ne olursa olsun sürtmemek yada hava kaçırmamak adına böyle bir üretim yapılmaz, ve hususi üstünde uğraşmadıkça silahın orasını o şeklede getiremezsin,

net bir biçimde görünüyor yoruma gerek yok aslında o kısım öyle olmamalı, üretim ardındanda kalite kontrol hatası bence.

• Aynı durum kullandıgım hatsan marka tüfeklerde başıma gelmişdi itina ve titizlikle düzeltmişdim benim aslı kafama takılan Dıana gibi bir marka nasıl olurda böyle basit hataları gözardı eder yazık..

Tüfeğinizde hiçbir sorun yok. Metin Beyinde bahsettiği üzere namluyu kapatırken O-ring in zarar görmemesi ve namlunun gövdeye tam oturması için Yaklaşık 5-10 derece eğimli kesilmiştir. Bundan dolayıda paleti yerleştirdiğinizde üst ile alt taraf arasında biraz fark oluşuyor. Namluyu kapattığınız anda palet yerine tam oturuyor zaten.

Kesinlikle torna, zımpara gibi bir işleme gerek yok. Tasarımı o şekilde ve kesinlikle isabete etki eden birşey değil. İsabet konusunda ya siz yada paletler sorun olabilir. uzun bir süre bu tüfeği kullandım, yaşadığım tek sorun o-ring etrafından hava kaçağı idi, daha kalın bir o-ring ile sorunu çözmüştüm.

İsabetli atışlar

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• Tüfeğinizde hiçbir sorun yok. Metin Beyinde bahsettiği üzere namluyu kapatırken O-ring in zarar görmemesi ve namlunun gövdeye tam oturması için Yaklaşık 5-10 derece eğimli kesilmiştir. Bundan dolayıda paleti yerleştirdiğinizde üst ile alt taraf arasında biraz fark oluşuyor. Namluyu kapattığınız anda palet yerine tam oturuyor zaten.

Kesinlikle torna, zımpara gibi bir işleme gerek yok. Tasarımı o şekilde ve kesinlikle isabete etki eden birşey değil. İsabet konusunda ya siz yada paletler sorun olabilir. uzun bir süre bu tüfeği kullandım, yaşadığım tek sorun o-ring etrafından hava kaçağı idi, daha kalın bir o-ring ile sorunu çözmüştüm.

Haklısınız başka Dianala'rı da inceledim tüfekte sorun yokmuş. Söylediğiniz gibi hatanın çoğu bendeymiş :rolleyes: Tavsiye üzerine pellet de değiştirdim şimdi memnunum. İlginize teşekkür ederim