Çift tetik- enjektörlü- süperpoze , yerli marka var mı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar ,ilk tüfeğim olarak, avda ve trap atışında kullanmak için süperpoze tüfek almak istiyorum. Fiyat 1000TL civarı ayırabileceğim.
    Çift tetik ve enjektörlü istiyorum ama bulamadım . Çift tetik Huğlu 104A var ama enjektör yok. Zaten çift tetik de çok az var
    tüm kaliteli sayılabilecek yerli tüfeklerde.Özel üretim mi yaptırmak lazım ? Var mı bilgisi - önerisi olan?

• Huğluya da dün mail atmıştım , cevapları şöyle : "Ejektörlü çift tetik süper poze modelimiz 104 AE dir. Fiyatı : 1.550 TL Türkiye’nin her yerinde aynı fiyata bulabilirsiniz."
    Yani şu an satışta imiş zaten. Verdiğin linkteki yabancı sitede Weight: 7lbs 15oz. yani 3,61 kg ediyor yanlış çevirmedi isem. Yani çok ağır ve fiyat çok geldi bana.Ayrıca Huğlu ya da tüfek ağırlığı ve özelliklerini soran bir mail attım.Cevap gelirse yazarım buradan.Ama bu fiyata bunu almam, enjektörsüz modeli tercih ederim galiba onun fiyatını 900-1000TL ye bulmak mümkün.

• Huğlu firmasından 104 AE modeli için " 3,3 kg ile 3,5 arasında bir ağırlığa sahiptir " cevabı geldi.Yıldız marka tüfeklerde aklımda zaten, şu linkte de Yıldız firmasından yetkili bir kişi tarafından
    çok faydalı bilgiler verilen ve seviyeli sorular sorulup, üretici tarafından test videoları-fotoğraflar ile cevap yazılan diyalogların olduğu link :
    http://www.avlak.com/forum/index.php?topic=147370.0

Yazıda şu ifade de geçiyor: "Ürünlerimizin hepsi tek tetik ve selektörlüdür, çift tetik isteğe göre yapıyoruz."
    Şimdi, tek tetik sisteminde bu kadar kaliteyi yakaladıklarını
    varsayarsam , çok alışık olmadıkları çift tetik sistemini sipariş üzeri yaptırıp kullanmak mantıksız mı olur?

• trap atışlarında çift tetik sizi zorlar bence bunu bidaha düşünün.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• tek tetikli kırma av tüfeklerinde yaşanan en büyük handikap, zamanla arıza, yıpranma veya tasarım hatasından kaynaklanan iki gözü aynı anda patlatma sorunsalıdır. tek tetikli sistemin doğasında bu arızaya meyil vardır. çift tetikte ise bu durumla karşılaşmak mümkün değildir, çünkü sistem katiyen ikili patlamayı yapamaz. hele bir de çift tetiği yıldız yapıyorsa gözün kapalı alabilirsin.

saygılarımla.

WEİHRAUCH HW 97 KT .177
    GAMO CFX ROYAL .177
    HAWKE WARMİNT SF 2.5X10-44
    SPORTSMATCH DM 60

• Ankarada Yıldız Süperpoze alabileceğim,güvenilir ve uygun fiyatlı av bayileri hangileridir,bilen var mı? Avcıları gezmeye başlamadan önce bu bilgi baya işime yarar.
    Yıldız marka süperpoze alacağım kesinleşti.

• Ankarada Yıldız Süperpoze alabileceğim,güvenilir ve uygun fiyatlı av bayileri hangileridir,bilen var mı? Avcıları gezmeye başlamadan önce bu bilgi baya işime yarar.
    Yıldız marka süperpoze alacağım kesinleşti.

av tüfeği konusunda hiçbir satıcıya güvenmem. en garantilisi ne istediğini ve muhtemel fiyat aralığını belleyip gitmendir. yoksa acemilik yaparsan bakmışın ki sana kendi istedikleri tüfeği, canlarının çektiği fiyattan kakalayıvermişler. "onu naapcan yaramaz, gel sana şunu verelim" nağmelerini 30 yıldır beni bilmelerine rağmen bana da hala yaparlar. git, bak aklına takılan soruları buradan arkadaşlar cevaplar, hemen alma, biraz ölç-tart-danış.

saygılarımla.

WEİHRAUCH HW 97 KT .177
    GAMO CFX ROYAL .177
    HAWKE WARMİNT SF 2.5X10-44
    SPORTSMATCH DM 60

• Birde yıldızdan farklı olarak akkar pozelere bakderim dışkapıda av market var köprünün başında orda her modelini bulabilrsin akkar ların ömür boyu garantisi var bilğim kadarıyla parça değişiminden para almıyolar.Tüğe bi bak olmassa fabrikasından alırsın.

[Resim Engellendi: http://www.akkar.com.tr/tr/akkar_products/0237091.jpg]

• [Resim Engellendi: https://resmim.net/f/p8mYLh.jpg]
    • Hatsan Nova Compact 5.5 mm
    • Kral Puncher Pro 5.5 mm
    • Hatsan Mod.99 5.5 mm
    • Swiss Arms Tanfoglio Limited Co2
  • Halil Bey;
    Öncelikle trap ya da skeet tüfekleri ağırlığı; 3.600 - 3.700gr civarında olan ve trapta 76 cm ideal namlusu olup 1 ve 2 (Ful ve mod. full) boğumlu (şoklu) tüfeklerdir. Tek tetik olmaları atış seriliği içindir. Skeet tüfekleri ise yine benzer ağırlıkta 71cm ya da 66cm namlu boyu ve cyl şeklinde kısaltılan silindir veya özel skeet şoklu tüfeklerdir.
    Ama siz avda da kullanmak istiyorsunuz anladığım kadarı ile.
    Ben de skeet atıcılığı yapıyorum. Bence ejektör gereksiz bir ayrıntı. Görsel ve kullanımsal bir haz dışında pek işlevi yok. Hele ki avda doğayı kirletmemek adına çok gereksiz. Çift tetik benim kişisel tercihim ve tavsiye ederim. Huğlu 104A gayet sağlam ve sorunsuz bir tüfek. Ağırlığı 3200gr civarı. Avda ağırlığı makul ve atışta da sıkıntı yaratmıyor.
    Tavsiyem; Tüfeği internet üzerinden almayın. Mutlaka gözleriniz kapalı olarak ava atıyormuş gibi omuzlayın ve gözünüzü açtığınızda bandı görmeden arpacığı görmeye çalışın. Bu kundağın size uygun olup olmadığı hakkında kesin fikir verecektir. Yapacağınız ava göre boğum seçmelisiniz. Mobil boğumlu (şoklu) tüfekler bunu ayarlamanıza olanak verir.
    Umarım size uygun işlevsel bir tüfeği beğenip alırsınız.
    Rast Gele

• Değerli Gönüldaşlarım;
    Lütfen ukalalık olarak algılamayın ama EJEKTÖR teriminin kullanımı ile ilgili bir yanlışı düzeltmek isterim. Tüfeklerde boş fişekleri fişek yatağından atmak için kullanılan tırnaklara EJEKTÖR denir. Bazen ENJEKTÖR olarak kullanabiliyoruz ama bu tamamen zıt anlam taşıyan enjekte etmek yani içine aktarmak anlamındadır.
    Tekrar "çok bilmişlik" olarak anlamamanızı rica ediyorum.
    Saygılarımla.

• Değerli Gönüldaşlarım;
    Lütfen ukalalık olarak algılamayın ama EJEKTÖR teriminin kullanımı ile ilgili bir yanlışı düzeltmek isterim. Tüfeklerde boş fişekleri fişek yatağından atmak için kullanılan tırnaklara EJEKTÖR denir. Bazen ENJEKTÖR olarak kullanabiliyoruz ama bu tamamen zıt anlam taşıyan enjekte etmek yani içine aktarmak anlamındadır.
    Tekrar "çok bilmişlik" olarak anlamamanızı rica ediyorum.
    Saygılarımla.

Hafızalarda daha iyi yer etmesi için ayrıca eklemek isterim:

Ejektör terimi, "EJECT" ten gelmektedir ve aslında 30 yıldır hepimizin kullandığı butonlardan birinin de adıdır. Kah teybimizdeki kaseti dışarı çıkarırken, kah PC deki CD yi çıkarırken hep basmışızdır "EJECT" e.

[Resim Engellendi: http://www.dreamstime.com/play-stop-eject-rewind-fast-forward-thumb6784509.jpg]

Selamlar, saygılar...

• eğer düzenli trap atışı yapacaksanız yerli almayın derim. dayanmıyor laçka oluyor.
    trap skeet atışlarında beretta s56, tikka gibi tüfekler çok sağlamdır. 76 namlu olanını bulursanız 2000 tl civarına temizse düşünmeden alın derim.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)