fx tüfekler lw şoklu musabaka kalite namlu değilmi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Fx sitesin yenilendiğini gördüm ve tüfeklerin açıklamalarını okuyordum.Dikkat ettim t12 ve clone gibi tüfeklerde namlu smooth twist yazıyor lw gibi bir ibare yok.Sadece üst sınıf tüfeklerinde smooth twist ve soklu müsabaka kalite yazıyor.Ben tüm fx lerin lw ve soklu musabaka kalite olduğunu biliyorum.Acaba yeni tüfeklerde bir değişiklikmi var?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• kardeşim smoth twis denilen şey yeni bir sistem yani namlu düz geliyor tam çıkış ağzında yiv var

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• 2009 faturalı bir t12 m var bu namlu smoot twist değil o halde.lw olmalı bendeki.peki bu smoot twist esli namlulardan daha mı iyi?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• lw bir marka bir teknoloji ya da sistem adı değil ve kaliteli bir marka..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• http://www.youtube.com/watch?v=xPF6dWAqfhY

adamın dediğine göre yive gelene kadar maksimum enerji ile hareket ediyor pellet. sonra twist ile stabilite kazanıyor. zaten iyi olmasa geçiş olmazdı

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Demek istediğimi anlatamamışım.Demek istediğim yeni nesil namlular fx firmasının kendi adını taşıyan namlular galiba (smoot twist) önceden üretilen namlularda smoot twist degil lw miş.Anladığım bu.Sadece bilmek istediğim eğer böyleyse lw namlu tartışılmaz iyidir peki fx in bu yeni sw namluları nekadar iyi ??

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Bildiğim kadarı ile bu namlu türünü ilk bulan ve kullanan dünyaca ünlü ateşli silah üreticisi holland&holland özellikle çulluk avı için geliştirdiği bir tür namlu.
    Sonrasında havalı silah uyarlamasını fx smooth twist adıyla yaptı ve kendisi bir devrim niteliğinde olduğunu düşünüyor.Yalnız kullanıcılar aynı fikirlerde değil.Özellikle uzak mesafeli atışlarda düşmenin daha fazla olduğu ve bununla beraber isabetinde azaldığı görüşündeler haliyle.Ama tam tersi 50 m ve altı mesafelerde grupman daha küçük olmuş eski lothar walther mach grade namluya göre.
    Biz onların yalancısıyız ele alıp denemek en güzeli.
    Belki de bir pazarlama stratejisinden öte değildir.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• adamlar maaliyeti düşürmeye çalışıyorlar hepsi bu. bu namlu çeşidi, lw kadar kaliteli sonuç vermeyecektir tabii ki.

• Paraşüt profili pelletlerde işe yarıyabilir hava sarfiyatını azaltarak güç artırılmış olur ancak solid pelletlerde isabet etkilenicektir ister istemez bana kalsa ben klasik lw namluyu seçerim bugün 16gn JSB atarken belki yarın 25.4 falan atarım sağım solum belli olmaz şunuda söyliyim fx bu namluyu piyasaya sürmeden önce benim aklıma gelmişti ;lol; ;lol;

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Dün fx'in sitesini ayrıntılı gezdim.Bir süre önce royal ve galdlada lw barel dün tüm tüfeklerinde smoot twist yazdığını gördüm.Ayrıca bu namluda mach grade
    smoot twist ve sadece smoot twist olarak iki şekilde tüfeğine göre değişiyor.Sanırım fx artık tüfeklerinde lw namluya yer vermiyor.Bence de bu sadece bir pazarlama stratejisi namlunun lw namludan kötü olduğunu düşünmüyorum fakat lw namluya nazaran daha az maliyetli olduğu kanaatindeyim ve fx maliyetleri düşürmek adına bu uygulamayı seçmiş olmalı.Böylece elimizdeki ilk nesil tüfekler belkide iyi fx ler olarak piyasada yer edecek.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Elinizdeki T12 nin değerini bilin.Belki uzun bir süre,belkide bir daha hiç ithal edilmeyecek bir tüfeğe sahipsiniz.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam