At44 Kullananlar Yardim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet haklısın At44 ü konışmak en güzeli olsa gerek konu farklı yerlere saptı sayemizde..saygılar

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• bencede at44 ve bt65 ı tartısalım bu forma gırerkenkı en buyuk hayalım bunlar hakkında bılgı sahıbı olmaktı ama suan hangınat44 baslıgını acsam arkadaslar konuyu aa yı ovmeye yada farklı tufeklerı ovmeye cevırmısler tamam guzel tufeklerdın on numaradır ama bızım ıhtıyacımız olan kendı tufeklerımız hakkında bılgı konularda bunlara dıkkat edersek sevınırız

• bencede at44 ve bt65 ı tartısalım bu forma gırerkenkı en buyuk hayalım bunlar hakkında bılgı sahıbı olmaktı ama suan hangınat44 baslıgını acsam arkadaslar konuyu aa yı ovmeye yada farklı tufeklerı ovmeye cevırmısler tamam guzel tufeklerdın on numaradır ama bızım ıhtıyacımız olan kendı tufeklerımız hakkında bılgı konularda bunlara dıkkat edersek sevınırız

:thumbup: :thumbup:

Weihrauch HW 97 kt Thumbhole * V-Mach
    Hawke Panaroma IR 4*12-50 AO
    Hawke Panaroma EV 4*12-50
    Dan Wesson Revolver 6'' Silwer
    Umarex Tanfoglio Witness 1911 Full Metal
    Sumatra Reservior 6,35 Lever Action. (Ex.)

• Gerekli ayarlar yapıldığında tüm silahlar aynıdır. AA şu an atış başına 550 cc harcarken , benimkini biraz oynayarak 280 cc ye düşürdüm 120-90 bar arası atışa ayarladım, AT44 kullanıcıları silahın setuskur ayarı ile çok daha iyi sonuçlar elde edebilir çünkü silahın valfi küçük bu da limitli güç ama tasarruflu atış demek , düşük güçte (20-25 fpe. ) AT44 de 180 bardan başlayıp 40-50 atış yapabilir. AA ya gelince ayar vidası şuyu buyu yok , sadece tüm silahı açıp yayı değiştirmek zorundasın ama doğru yayla o da 180-170 bardan itibaren çok stabil değerler verebilir , Raider keza öyle , T12 çok daha farklı , balanslı valf diye bir sistemle istediğiniz fabrika güç ayarında tüm atışlar arası fark 3-5 fps hem de regülatörsüz , Gladiator 'ü daha anlayamadım ama o da güç ayarı olduğuna göre farklı değildir. BT65 piyasadaki en güçlü tüfek , fabrika ayarı ile 60 fpe. 30 atış veriyor vs. vs.
    Yani sonuç olarak tüm tüfekler ayrı güzel , AT44 maddi olarak , BT65 gücüyle , Evanix kundağıyla , AA kalitesiyle , FX ileri teknolojisiyle kendi alanlarında kraldır. Bence tüm tüfekleri denemelisiniz . Ben AT44 le başladım T-SHB-W-4.5-5.5-6.35 olmak üzere 4 adet farklı versiyonunu kullandım , sonra malesef Condor'a , ardından Dominator'e , ardından Evanix'e , sonra HW100 e , sonra yine Evanix'e geldim ve şu an kazıkladım , meğer Evanix aradığım tüfekmiş. Burada kim ne derse desin sizin verebileceğiniz meblağ belli , bir AT44 alın , bir de knoro alın , ayarlarınızı yapın , tüfeği açıp bakın tanıyın , 3-4 ay kullanın , baktınız olmadı uygun bir fiyattan satın , sonra bu işin tadını aldığınız için fiyatı biraz daha artırıp bir AA veya Evanix veya 2. el bir FX T12 alabilirsiniz.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Sevgili kardeşim.

öncelikle bu konu at44 konusu.
    İkinci olarak aa ile at44 ü karşılaştıracak kadar şaşırmadım.
    üçüncüsü senin sattığın s410 u kullandım.ve 50m tekdeliğim var o tüfekle.Yasin abiyle konuşabilirsin.i
    dördüncüsü at44 kullanıcılarından yorum istenmiş.dilimin döndüğünce yardımda bulunmak istedim.
    Saygılar...

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• İsa kardeşim benim sözüm sana değildi sen neden üstüne alındın anlamadım benim sözümün sahibi kendini biliyor,şu forumda At44 ü anlatacak sayılı kişilerden birisin...saygılar

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• Gerekli ayarlar yapıldığında tüm silahlar aynıdır. AA şu an atış başına 550 cc harcarken , benimkini biraz oynayarak 280 cc ye düşürdüm 120-90 bar arası atışa ayarladım, AT44 kullanıcıları silahın setuskur ayarı ile çok daha iyi sonuçlar elde edebilir çünkü silahın valfi küçük bu da limitli güç ama tasarruflu atış demek , düşük güçte (20-25 fpe. ) AT44 de 180 bardan başlayıp 40-50 atış yapabilir. AA ya gelince ayar vidası şuyu buyu yok , sadece tüm silahı açıp yayı değiştirmek zorundasın ama doğru yayla o da 180-170 bardan itibaren çok stabil değerler verebilir , Raider keza öyle , T12 çok daha farklı , balanslı valf diye bir sistemle istediğiniz fabrika güç ayarında tüm atışlar arası fark 3-5 fps hem de regülatörsüz , Gladiator 'ü daha anlayamadım ama o da güç ayarı olduğuna göre farklı değildir. BT65 piyasadaki en güçlü tüfek , fabrika ayarı ile 60 fpe. 30 atış veriyor vs. vs.
    Yani sonuç olarak tüm tüfekler ayrı güzel , AT44 maddi olarak , BT65 gücüyle , Evanix kundağıyla , AA kalitesiyle , FX ileri teknolojisiyle kendi alanlarında kraldır. Bence tüm tüfekleri denemelisiniz . Ben AT44 le başladım T-SHB-W-4.5-5.5-6.35 olmak üzere 4 adet farklı versiyonunu kullandım , sonra malesef Condor'a , ardından Dominator'e , ardından Evanix'e , sonra HW100 e , sonra yine Evanix'e geldim ve şu an kazıkladım , meğer Evanix aradığım tüfekmiş. Burada kim ne derse desin sizin verebileceğiniz meblağ belli , bir AT44 alın , bir de knoro alın , ayarlarınızı yapın , tüfeği açıp bakın tanıyın , 3-4 ay kullanın , baktınız olmadı uygun bir fiyattan satın , sonra bu işin tadını aldığınız için fiyatı biraz daha artırıp bir AA veya Evanix veya 2. el bir FX T12 alabilirsiniz.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Aydınlatıcı yorumlarınız için kendi adıma çok teşekkür ediyorum..

Weihrauch HW 97 kt Thumbhole * V-Mach
    Hawke Panaroma IR 4*12-50 AO
    Hawke Panaroma EV 4*12-50
    Dan Wesson Revolver 6'' Silwer
    Umarex Tanfoglio Witness 1911 Full Metal
    Sumatra Reservior 6,35 Lever Action. (Ex.)

• Yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim.Ben kendi üstüme alınmıştım.
    At44 bana göre her pcp kullanıcısının alıp kullanıp söküp toplayıp pcp mantığını pcp sistemini çözmek öğrenmek için çok çok uygun bir pcp.Bi sıkıntı yaşadığı zaman uğraşabilecek kadar çözebilecek kadaar tecrübeli olmayan arkadaşların tecrübe kazanana kadar tanıyana kadar kullanabilecceği birpcp.Öte yandan fiyat performans olarakta bana göre gayet iyi.Ve herkesin maddi durumu ve bu hobiye ayırabildiği rakam ithal bir pcp set alacak kadar müsait de değil örneğin ben.Ve at44 biraz uğraşıp biraz tanıyıp gerçekten güzel işler yapabilecek bir pcp.Bir çoğumuz at44 olmasaydı modifiye söküp takma bakım konusunda bu kadar cesaretli olamazdı mesela ben :) buda başka bir gerçek. :)

Saygılar...

AB Rh (-)

• Peki net olarak hangi modelini önerebilirsin bu makinenin ?? (isarslan) Saygılar ..

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• ben şahsen at44 beğenmesem at 44 den sonra başka tüfek alırdım.Ama yine at44 aldım.Ben at44 longun hatsan namlusunuda kullandım lw namlulusunuda.Kafamı karıştıran namlu kalitesinde fark görememem.Buradanda şu sonuçlar çıkiyor ya hatsan lw kalitesinde namlu yapıyor yada taktığı lw namlular kendi yaptığı namlu sıtandardında.Kısacası tabi şahsi görüşüm iyi bir hatsan namluyla at44 lere takılan lw namlunu tek farkı lw namlunun sağ yanında lother walther yazması.

• Bir AT44' ün grupman oranları aşağı yukarı nasıldır ? ßilgilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum .. Sevgiler .

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• Peki net olarak hangi modelini önerebilirsin bu makinenin ?? (isarslan) Saygılar ..

bendeki hatsan namlu.Lw namlu kullananlar da yeni hatsan namluları lw den farksız diyorlar.stabil aralıklta doğru peletle 10krş grupman yapar.Benim 2tane 10 krş 1 tane 5krş grupmanlarım var yayınlamıştımm.tüfeğinizi tanıdıktan sonra oluyor. :) ilk grupmanım hedef kartonu boyundaydı. :) şimdi 5krş a kadar sığdırdık bakalım. :)

AB Rh (-)

• AT44 ün LW namlulu ve (bence) ele en iyi oturan kundağı T kundak alırsanız çok iyi gider. Stabilite ayarı da yapılırsa dolum başına 30 değil 50 atış atarsınız. Şahsen AT44W9 - 6.35 Long olanını öneririm. Hem uzun namluyla daha çok güç, hem de 6.35 in baba tahribatı ve isabeti ile çok memnun kalırsınız. Büyük mermi ile birşey attığınızı hissedersiniz. JSB king 25.4 gr öneririm.
    Saygılar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• peki AT44W9 - 6.35 Long türkiyede satışı var mı?

HATSAN BT 65 SB LW 5.5 mm
    Dan Wesson 6' 4.5mm Bbs Revolver

• bir arkadaşın dediği gibi konu at 44 ama herkesin içinde derin bir ah varmış gibi aa dan evanixten bahsediyorsunuz bence her konuyu kendi adı altında tartışmalısınız konuyu açan kişi aydınlığa kavuştumu bilinmez. ve bu forumda daha tartışılıp çözülmesi gereken çok sorun olduğuna hepimiz inanıyoruz oyle değilmi... ben at 44 kullandım yaklaşık 3 4 saat uğraş sonucu tüfekte yapılabilecek en iyi grupmanın 50 m.de 1 tl olduğu kanaatine vardım gayet hoş bir tüfek ama gönül her zaman en iyisini ister aa çoğu kişinin hayali olsada bütçe bize dur diyor. sizinde bildiğiniz gibi hatsan ince ayar işine önem verse bu sıkıntıların hiç biri yaşanmayacak. o halde hatsan alacak kişi isbet sorunu yaşarsa yapacağı iş ustadlarına danışmaktan başka yolu yok gözüküyor. vesselam....

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50
    HİLL POMPA :thumbup:

• ben şahsen at44 beğenmesem at 44 den sonra başka tüfek alırdım.Ama yine at44 aldım.Ben at44 longun hatsan namlusunuda kullandım lw namlulusunuda.Kafamı karıştıran namlu kalitesinde fark görememem.Buradanda şu sonuçlar çıkiyor ya hatsan lw kalitesinde namlu yapıyor yada taktığı lw namlular kendi yaptığı namlu sıtandardında.Kısacası tabi şahsi görüşüm iyi bir hatsan namluyla at44 lere takılan lw namlunu tek farkı lw namlunun sağ yanında lother walther yazması.

Geçenlerde bir silahçıda gördüm, BT65 Elite modelini. Namlu üzerinde Made BY Lothar Walther yazıyor. Yani bu LW den satın aldık mı demek, yoksa LW ile birlikte onun adına yaptık bir şeyler mi demek?

Garantili LW namlu AA tüfeklerde mevcut. Mesela, bir AA pelleti AA s510 namlusundan geçirin, diğer pellet i de Hatsan ın LW li bir modelinden. Makro fotoları koyun, aradaki farktan her şey çok rahat ortaya çıkar.

Ayrıca bir örnek vereyim, Gunspares de satılan LW namlular var. Namluların malzemesi aşırı derecede yumuşak, eğelendimi çamur gibi eriyip gidiyor. Ancak yiv set leri kusursuz. Ancak bu yumuşaklıktan mı bilmem, namluların pek düz olmadığını gözlemledik. Masada döndürünce eğik bilardo sopası gibi dönüyordu...

• Geçenlerde bir silahçıda gördüm, BT65 Elite modelini. Namlu üzerinde Made BY Lothar Walther yazıyor. Yani bu LW den satın aldık mı demek, yoksa LW ile birlikte onun adına yaptık bir şeyler mi demek?

Garantili LW namlu AA tüfeklerde mevcut. Mesela, bir AA pelleti AA s510 namlusundan geçirin, diğer pellet i de Hatsan ın LW li bir modelinden. Makro fotoları koyun, aradaki farktan her şey çok rahat ortaya çıkar.

Ayrıca bir örnek vereyim, Gunspares de satılan LW namlular var. Namluların malzemesi aşırı derecede yumuşak, eğelendimi çamur gibi eriyip gidiyor. Ancak yiv set leri kusursuz. Ancak bu yumuşaklıktan mı bilmem, namluların pek düz olmadığını gözlemledik. Masada döndürünce eğik bilardo sopası gibi dönüyordu...

made By = tarafından üretilen demek yani made by Lw = Lw tarafından üretilmiştir demek. eğer made on behalf of Lw yazsaydı sizin dediğiniz olurdu

• AA ile hatsanın kullandığı lw namluların twist değerleri farklı olabilir yani hatsanınkide lw namlu olabilir bence burdaki asıl olay artık hatsanın kendi ürettiği namluların kalitesi gittikçe iyileşmiş olması ve haybiye gidipte lw namlu için fazla para ödenmemesi zaten giriş seviyesi f/p bir ürün için fazla para harcamaya gerek yok bu tüfekleri alan kişi eğer ki zaten bu yazdıklarımdan haberdar ise bir aa bir hw ye bakar gidip hatsan almaz :)