hatsan jsb 18gr 5.52 ve 16gr 5.51 pelletlerin " r e z a l e t i "

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Aramızda geçen bir olayı buraya taşıdığınıza göre asıl siz devam ettirmek niyetindesiniz. Sanırım bazı kişisel problemleriniz var her fırsatta kişisellikten bahsediyorsunuz. Benim yönetici olmamla ilgili bir sıkıntınız problemiz varsa özelden konuşabiliriz bunun yeri burası değil.

• 20den fazla çeşit pellet ile bol miktarda deneme yaptım şu zamana kadar. Tahribata çok dikkat etmedim ama isabet açısından en iyi sonucu JSB ile aldım. Gamo pelletler bariz şekilde isabetsiz oldu.

Pelletleri namludan harbi ile geçirmek yerine havuz gibi bir yerde suya atarak deneyin, bence hiçbiri deforme olmuş şekilde çıkmayacak. İsabet sorununun başka sebepleri olabilir

• ben jsb pelleti ömrümde ilk defa 2 ay kadar önce stoeger x20 de kullandım a.a. kadar iyi gelmedi bana aynı tüfekle aynı mesafeye (65 mt) attım a.a. neredeyse 1 tl yaparken jsb ile sigara paketi yapmıştım :) demek istediğim 65mt sigara paketi büyüklüğünde çokmu kötü hayır bir yaylı için ideal dedim ama a.a. 1 tl yapınca kendime vaybe dedim.
    aynı durum şuan kullandığım zoraki içinde söz konusu sizce tesadüfen benim bu iki tüfeğim a.a. sı jsb den daha çok sevmiş olabilirmi.? yoksa a.a. jsb den zaten daha kaliteli olduğu içinmi böyle oldu benim atışlarda. ?

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• ben jsb pelleti ömrümde ilk defa 2 ay kadar önce stoeger x20 de kullandım a.a. kadar iyi gelmedi bana aynı tüfekle aynı mesafeye (65 mt) attım a.a. neredeyse 1 tl yaparken jsb ile sigara paketi yapmıştım :) demek istediğim 65mt sigara paketi büyüklüğünde çokmu kötü hayır bir yaylı için ideal dedim ama a.a. 1 tl yapınca kendime vaybe dedim.
    aynı durum şuan kullandığım zoraki içinde söz konusu sizce tesadüfen benim bu iki tüfeğim a.a. sı jsb den daha çok sevmiş olabilirmi.? yoksa a.a. jsb den zaten daha kaliteli olduğu içinmi böyle oldu benim atışlarda. ?

AA, JSB den daha kaliteli değil. Aynı kalite ve malzemede. Aradaki farklara bakarsanız,

AA-Field - ince ve uzun etekli, daha sığ dolgulu ve çok narin. Nispeten daha güçsüz silahlarda kullanım daha verimlidir.
    JSB-Exact - daha kalın ve kısa etekli, yüksek dolgulu ve daha dayanıklı. Bu pelletin atılabileceği en güçlü silahlarda daha verimlidir.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• AA, JSB den daha kaliteli değil. Aynı kalite ve malzemede. Aradaki farklara bakarsanız,

AA-Field - ince ve uzun etekli, daha sığ dolgulu ve çok narin. Nispeten daha güçsüz silahlarda kullanım daha verimlidir.
    JSB-Exact - daha kalın ve kısa etekli, yüksek dolgulu ve daha dayanıklı. Bu pelletin atılabileceği en güçlü silahlarda daha verimlidir.

Evet etekleri ince pelleler heleki yaylıda kullanılıyorsa namluyu daha çabuk terketdiği için çok daha isabetli oluyor etekleri kalın pelletler yaylıda isabeti bozuyor nedenide pelleti namlunun setleri kesinceye kadar pistona ve yaya direnç oluşduruyor ve sarsıntı artıyor ve isabet düşüyor etekleri kalın sert pelletlerden ben yaylı tüfeklerde fazla verim alamıyordum namlu girişine havşa açınca farketdimki pellet namluya ilk sürüldüğü kısımda namluya nekadar iyi oturursa isabet o denle artıyor .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Evet etekleri ince pelleler heleki yaylıda kullanılıyorsa namluyu daha çabuk terketdiği için çok daha isabetli oluyor etekleri kalın pelletler yaylıda isabeti bozuyor nedenide pelleti namlunun setleri kesinceye kadar pistona ve yaya direnç oluşduruyor ve sarsıntı artıyor ve isabet düşüyor etekleri kalın sert pelletlerden ben yaylı tüfeklerde fazla verim alamıyordum namlu girişine havşa açınca farketdimki pellet namluya ilk sürüldüğü kısımda namluya nekadar iyi oturursa isabet o denle artıyor .

Aslında JSB pellet kullanırken, çok narin davranmak gerekli. Pelleti namluya sert ve dikkatsiz itelerken mutlaka zarar görecek ve isabet
    düşecektir. Mükemmel isabetin şartlarından biri, bu yumuşak pellet ise, namluya yada şarjöre yerleştirirken ezmeyerek kullanmalıyız ki, isabetimiz azalmasın.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• benim kullandığım palet benjamin discovery 14.3b gr iki adet tüfeğim var biri hatsan at 44 long barel diğeri ise evanix raimstorm ikisinde de aynı paleti kullanıyorum 30 m gurupmanlarda yaklaşık çıkan sun 5,5 lik bir palet boyunu geçmiyor, çok memnunun kullandığım paletten birdeneyin derim namluya oturması mükemmel suya sıkıp paleti incelerseniz farkı anlarsınz hepinize isabetli atışlar..

[Resim Engellendi: http://img259.imageshack.us/img259/7884/3qmj.png]
    Daystate Airwolf MTC Tactical 5.5 mm
    Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm
    Kalibrgun-Cricket Standart WST 6.35 mm
    FX verminator mk2 5.5 mm
    FX BOSS 7.62mm
    Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 SR Pro

• Her namlunun sevdiği optimum hız ve optimum isabeti yakalayacağı bir pelet vardır bunlar değişiklikler gösterebilir özelliklede pistonlu silahlarda.

JSB lerin (5,52 mm ) PCP lerde daha mükemmel sonuç çıkaracağını söyleyebilirim.

Bu demek değilki dünyaca ünlü kendini ispatlamış JSB ler pistonlu silahlarda uyum sağlamaz diyemeyiz.

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Bir arkadaşımız yivlerin birinede zarar gelmiş olabilir demişti.Peki eğer böyle bisey olduysa bu problem nasıl oluşmuş olabilir?yani tüfeğimi oldukça narin kullanırım bi zarar vermedim.Sadece jsb pellet kullandım bugune kadar.Zaten yivde bir broblem olsa her atış şaşmazmıydı?benim atışların çoğu tam isabet sadece bazıları çoğunlukla 2cm alta geliyor.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• pekala atış esnasında bir iki pelletin farklı bir yere gitmesi dürbündende kaynaklanıyo olabilir mesele dipçiğe yanak kaynağıda önemli bende mengene var tabancayı mengeneye oynamıyacak şekilde bağlıyorum ve dürbünden bir noktaya odaklanıyorum ve kafamı yukarı aşağı ve sağa, sola oynatıyorum ve artıkıl odaklandığım noktanın etrafında tur atıyor yaklaşık 30 mt mesafede 5cm ye kadar sapma yapıyor ama tüfekte dürbün+ lazer olmuş olsa o sapmalar minumuma iner diye düşünüyorum kaynak çok önemli

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• oldum olası hiç sevmem jsb peletleri, 10 a yakın havalı tüfekle defalarca denedim, çıkış hızları muadillerine göre herzaman düşük, isabeti gamo peletler kadar bile değil, peletler hamur gibi yumuşacık yamur yumul oluyor, vurduğu yerde tahribat bile yok doğru dürüst.
    hadi dedim 1-2-3 değişik tüfekler kullandığımdandır dedim değilmiş, jsb peletler iğrenç birde okadar para istiyorlar yüklü miktarda almıştım ilk alışımda elimdekileri ya hediye ettim. açılmamış kutularıda sattım. kutusu 5 lira dahi etmeyecek marka, tek bir modelini değil farklı çapta birkaç modelini denedim hepsinde sonuç hüsran oldu.
    zaten elinize alınca farkediyorsunuz kutudan çıkarıp yüklemek için aldıgınızda elinizde eziliveriyor kagıt gibi, kutuları ayrı bir alem, insan kutu kapağına paso koyar, kaç kere taşırken kutular açıldı yerlere saçıldı peletler.
    şu an Diana mod 54 ümde dahi gamo pelet kullanıyorum gerek çıkış hızı, gerek tahribatı, gerek isabeti jsb lere göre çok üstün, inanmayan varsa atışa gitmek için buluştugumuzda video çekip göstericem, kimse kusura bakmasında jsb ler gerçekten rezalet 5 kuruş vermem

arkadaşım eğer JSBlerle attığını vuramıyorsan kesin olan şey: problem ya silahında (zor ihtimal) veya senin atıcılığındadır. sen sevmemeye ve 5 kuruş vermemeye devam et, ama bu yazdıkların çok komik olmuş. onun için kimse kusura bakmaz ama herkez gülmüştür.
    değerlendirme kriterlerinde sence önemli olabilir ama benim için hiç önemli değil.
    1. pelletleri elinde sıkıp, yere düşürmezsen senin ifadenle yamur yumul olmaz, bu senin hatan
    2. neyi tahrip etmeye çalıştığını bilmiyorum ama bunlar havalı silah bazuka değil, yeterli tahribatı yapıyor, senin beklentin yüksek.
    3. çıkış hızlarının düşük olması pellet ağırlığına bağlıdır, hafifini atarsan hızlı gider.
    4. kutusunu öyle yapmışlar, dikkat etmezsen dökülür veya gamo kutularına koy dökmezsin.
    5. en önemli şey olan isabeti ise dünyadaki bütün marka-model havalısilahlar ve her seviyede kullanıcıları tarafından en üst seviye olarak kabul edilir.

keyifli atışlar

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Tüfeğin namlusunda bir sorun olduğunu düşünsek her atışımda problem olurdu dimi?Tüfek çok istikrarlı giderken birden sadece 1 atışta sapıtıyor.(atıcı hatalarını ekarte ediyorum)

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• bu kullanılan pelletler Hatsan-JSB ? yanlış anlamadım değil mi? eğer öyleyse bulabilirseniz orjinal JSB-AA veya FX ile atış yapma şansınız oldu mu?
    eteklerin yırtılması sizin arkadan ittirdiğiniz nesne nedeniyle de olabilir, ama yiv-set izleri gayet güzel çıkmış.
    birde orjinal JSB de olsa pelletlerin ağırlık-çap farkları oluyor, bahsettiğiniz 20-30metrede fark olmasa da 50m ve üzerinde bu farklılıklar pelletleri farklı noktalara taşıyabiliyor.

.

ankarateam.png

• oldum olası hiç sevmem jsb peletleri, 10 a yakın havalı tüfekle defalarca denedim, çıkış hızları muadillerine göre herzaman düşük, isabeti gamo peletler kadar bile değil, peletler hamur gibi yumuşacık yamur yumul oluyor, vurduğu yerde tahribat bile yok doğru dürüst.
    hadi dedim 1-2-3 değişik tüfekler kullandığımdandır dedim değilmiş, jsb peletler iğrenç birde okadar para istiyorlar yüklü miktarda almıştım ilk alışımda elimdekileri ya hediye ettim. açılmamış kutularıda sattım. kutusu 5 lira dahi etmeyecek marka, tek bir modelini değil farklı çapta birkaç modelini denedim hepsinde sonuç hüsran oldu.
    zaten elinize alınca farkediyorsunuz kutudan çıkarıp yüklemek için aldıgınızda elinizde eziliveriyor kagıt gibi, kutuları ayrı bir alem, insan kutu kapağına paso koyar, kaç kere taşırken kutular açıldı yerlere saçıldı peletler.
    şu an Diana mod 54 ümde dahi gamo pelet kullanıyorum gerek çıkış hızı, gerek tahribatı, gerek isabeti jsb lere göre çok üstün, inanmayan varsa atışa gitmek için buluştugumuzda video çekip göstericem, kimse kusura bakmasında jsb ler gerçekten rezalet 5 kuruş vermem

Tüfeğinin pelletini bulamaya çalışanların tereddütte kalmaması için size cevap yazıyorum. Rica ediyorum eleştri olarak algılamayın :) Sizin meraklı bir atıcı olduğunuzu biliyorum. Sonuç aldığınız pelleti ve paylaştığınız deneyimlerinizi kimse eleştiremez. Üyelerin yazdığı gibi MOD 54 tüfeğimle X pellet ile randıman aldım diyebilirsiniz. Fakat bir başkasının denemeyi düşündüğü büyük ihtimalle sonuç alacağı X pellete beş para etmez derseniz insanları yanlış yönlendirirsiniz. Olasıdır, insanlar bastıra bastıra açıklamanıza bakıp Gamo ya güveneceği için tüfeğinde, kendinde, dürbününde hata arayacaktır. JSB pelletleri dünyada ön sıralarda yer alan, stoklarda ilk önce tükenen ve forumda da en çok kullanılan pellet olduğunu sizde biliyorsunuz. Deneyimli atıcılar bu pelletlerin hızını, isabetini, yumuşaklığını gerekiyorsa tahribatını elbette bilerek kullanıyor. Daha önce araştırmacı ve titiz olduğunuzu hissederek yaylı konusunda size danışmıştım. Fakat burada bir yanlış oluşmuş kusura bakma kardeşim :) Saygılar.

• Son atış problem yaratıyorsa o son atışı yapma.!!!?? Nasıl fikir ama?? ;grin;

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Sevgili raptorx tüfeği aldığımdan beri sadece hatsan jsb pelletleri kullandım.Ve uzun mesafede şise atışları yaptım.Belkide bu sapmalar o zamanlarda da vardı.Sizden ricam su işin en kötüsünü düsünerek yani namluda bir problem oldugunu varsaysak bunu nasıl anlarız?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Öyle bir sorunun var ki gereksiz her şeyi merak edip araştırdığım halde beynim durdu sigara sarfiyatım arttı :) Bu tüfekte numaratör var heralde 5-6 pellet sayıp sonrakini dışa atıyor :) Belli çok canın sıkılmış ama arızayı ilgisiz yerlerde arayıp sağlam olanı da bozacaksın :) Mantık olarak pellette, sende, namluda hata olması mümkün değil. Dürbün ve ayakları mantıklı gibi ama onun da 5. pelleti nasıl bildiğini anlayamadım. Artık komik şeyler aklıma geliyor. Hedef 5 vuruşun gücüyle biraz kayabilir sonra ki atışta dışa vuruş görülür :) Söylemiştim tüfeği sağlam sabitle ve nişan almadan (dürbünsüz) kaç atışta sapma yapacaksa sadece tetik çekip sonucu bize söyle çok kolaylaşacak. Saygılar

• :) sizleride yordum.Şimdi namlu tutucu gergisini ayarladım ve üzerine sıfır bir dürbün taktım ayrıca namlu i. oringi değiştirdim bakalım n olacak 15dk sonra yazıcam.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Son atış problem yaratıyorsa o son atışı yapma.!!!?? Nasıl fikir ama?? ;grin;

en iyi çözüm, hemde yüzde yüz etkili :)

.

ankarateam.png